Preds127

Každou neděli během sezony 2018-19 vám NHL.com/cs přináší žebříček Super 10 - přehled nejsilnějších týmů ligy podle aktuální situace, celkové kvality i momentální formy. Udává jiný obrázek než klasická tabulka, sleduje trendy a sílu mužstev podle posledních výsledků, schopnosti poprat se s jinými dobrými celky, fazony opor a dalších faktorů.

Vzhledem k volnějšímu programu v NHL a víkendové pauze pro All-Star Game se toho ani v rozložení sil tak moc nezměnilo, přesto došlo i v našem žebříčku k drobnému pohybu. Nejviditelnější je na vstupu dvou celků Centrální divize do top 10: Nashvillu a Minnesoty. Podívejte se na aktuální desítku - tentokrát s tím, jak jsou na tom její týmy s povinným volnem a dalším programem.
*** ***Více k tématu: [All-Star Game ovládla Metropolitní divize, zářil Crosby]
1. Tampa Bay Lightning (37-10-2; 76 bodů)Před týdnem: 1.
Lídr NHL má své povinné pětidenní volno za sebou, dohromady s Víkendem hvězd čítá jeho pauza dokonce 10 dní a ve středu se duelem proti Pittsburghu vrhne do nabitého bloku, v jehož rámci odehraje 13 zápasů ve 21 dnech.
2. Calgary Flames (33-13-5; 71 bodů) Před týdnem: 2.
Flames pětidenní volno bez hokeje čeká v týdnu po All-Star Game. V tom uplynulém zakončili sérii tří výher a devíti duelů s aspoň jedním bodem v řadě. Další střet čeká lídry Západní konference až v pátek proti Washingtonu.

Gaudreau skóroval sekundu před koncem první třetiny

3. Winnipeg Jets (31-15-2; 64 bodů) Před týdnem: 4.
Jets mají šanci přiblížit se ke Calgary, protože přestávku už mají za sebou. Hrají již v pondělí ve Philadelphii a tento týden je čekají čtyři zápasy. To ostatně platí i o následujících dvou týdnech. Mužstvo šlo do pauzy po čtyřech výhrách z pěti utkání a otázkou je, zda přestávka jejich žhavou fazonu neochladila.
4. San Jose Sharks (29-16-7; 65 bodů)Před týdnem: 5.
Úterní výhra 7:6 nad Washingtonem byla návratem na správnou kolej po dvou prohrách. Klub, který ve své hale SAP Center hostil Víkend hvězd, vstoupil v neděli do povinného volna, které dohromady s All-Star pauzou čítá 10 dnů. Další zápas hraje až v sobotu doma proti Arizoně.
5. New York Islanders (29-15-5; 63 bodů)Před týdnem: 6.
Báječná jízda Islanders před přestávkou trochu zpomalila, když tým prohrál na nájezdy s Chicagem. Bodoval však pošesté v řadě a pět předchozích utkání vyhrál - včetně duelu s Tampou. S tou se po celkem devítidenní pauze potká v pátek znovu.

Barzalova trefa po střele zápěstím

6. Vegas Golden Knights (29-19-4; 62 bodů)Před týdnem: 3.
V Nevadě přestávku uvítali, rozjetý celek totiž prohrál dvakrát po sobě. Vegas hraje další utkání až v pátek, kdy startuje sérii pěti utkání v devíti dnech. V únoru ovšem bude nastupovat většinou doma, kde je s bilancí 16-6-3 jedním z nejlepších týmů ligy.
7. Montreal Canadiens (28-18-5; 61 bodů)Před týdnem: 9.
Montreal zastihla pauza v nevhodnou dobu, před ní totiž prožíval asi nejlepší období v sezoně. Vyhrál pět z posledních šesti zápasů a přeskočil Boston na třetím místě Atlantické divize. Po devítidenní přestávce zahájí v pátek s New Jersey pohodlnou sérii pěti utkání na domácím ledě haly Bell Centre (dohromady jich bude i se dvěma duely odehranými před přestávkou sedm).
8. Toronto Maple Leafs (30-17-2; 62 bodů)Před týdnem: 8.
Maple Leafs zažehnali útlum ještě před přestávkou, když porazili slábnoucí Washington 6:3. Jejich volno čítá celkem jen osm dní, což patří k nejkratším ze všech ligových týmů.

Matthews překonal v přesilovce Holtbyho mezi betony

9. Nashville Predators (30-18-4; 64 bodů)Před týdnem: mimo top 10
Dvě výhry v řadě vynesly Nashville zpět na špici Centrální divize i zpět do naší elitní desítky. Predators se při nich vrátili k poctivé hře s minimem inkasovaných branek. Jejich rovněž jen osmidenní pauza skončí v pátek zápasem s Panthers na Floridě.
10. Minnesota Wild (26-21-3; 55 bodů)Před týdnem: mimo top 10
Minnesota vyhrála třikrát po sobě a vrátila se na třetí místo v Centrální divizi, kde se opevnila už na podzim. Volno má taktéž jen osmidenní, ukončí ho v pátek v Dallasu. V únoru bude hrát hned třikrát slepené zápasy, tedy dva ve dvou dnech za sebou.
Vypadli z top 10:Pittsburgh Penguins, Columbus Blue Jackets
Více k tématu: [Crosby si dokázal podmanit i Utkání hvězd]
ŽHAVÍ ČEŠI
Tomáš Hertl (San Jose Sharks)
Hattrick do sítě Washingtonu byl pro Hertla druhým během osmi dnů, přidal k němu i asistenci a utnul tak třízápasové čekání na bod. Celkem má po 47 zápasech 45 bodů, jen o jeden méně, než je jeho kariérní maximum.
David Rittich (Calgary Flames)
Jeho pozice jedničky Flames už je vlastně oficiální. Po Vánocích odchytal 10 ze 14 zápasů Calgary, v nichž si připsal osm výher, v posledních dvou duelech kryl 52 z 59 střel.
Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning)
Poctivé křídlo sbírá body po jednom, ale pravidelně. Palát bodoval v šesti z posledních osmi startů, ve kterých dal tři góly a na tři další nahrál.