VoracekEdmonton

Do role nahrávačů se převtělili v bohatém sobotním programu Češi v NHL. Jakub Voráček pomohl Flyers k výhře třemi asistencemi, Radek Faksa Dallasu dvěma. Jednou přesnou nahrávkou se blýskli i útočníci Martin Frk z Detroitu a Tomáš Hertl ze San Jose. Demolici v přímém přenosu pak předvedl Winnipeg, jenž zostudil Anaheim devíti góly.

Voráček třikrát nahrával, Flyers dál vítězí
Vynikající aktuální formu potvrdili hráči Philadelphie, kteří na svém ledě udolali Edmonton 5:4 po prodloužení a oslavili už sedmý triumf v řadě. Vítěznou trefu obstaral útočník Nolan Patrick, jenž udeřil v čase 62:01 po přesné přihrávce spoluhráče Jamese van Riemsdyka.
"Na konci třetí třetiny jsem měl obrovskou šanci, kterou se mi nepovedlo využít," připomněl Patrick. "Mám radost, že jsem to v prodloužení napravil."
Důležitou postavou duelu byl rovněž Voráček. Český útočník zazářil třemi asistencemi, v sezoně jich má na kontě už 34. Tři body za gól a dvě přihrávky připojil kapitán Claude Giroux.
"Musíme poděkovat našemu brankáři, podržel nás," prohlásil po duelu Giroux. "Jsem rád, že jsme se nevzdali a neustále šli za vítězstvím."
Domácí gólman Carter Hart si připsal 40 úspěšných zákroků. Oilers měli jasnou střeleckou převahu, ještě čtyři minuty před koncem druhé části vedli 3:1, nakonec se ale museli spokojit jen s bodem.
"Nesmíme se tímhle zápasem tolik zabývat," upozornil kapitán Edmontonu Connor McDavid, který vstřelil 30. branku v sezoně. "Máme bod a musíme se soustředit na další utkání."
Důležitou složkou při výhře Flyers byly přesilové hry, Philadelphia dokázala využít hned čtyři. To se jí naposledy povedlo 13. prosince roku 2008.

Faksa pomohl dvěma asistencemi k výhře Dallasu
Výbornou výkonnost potvrdili hokejisté Dallasu, kteří uspěli na ledě Nashvillu 3:1 a zaznamenali už čtvrté vítězství v řadě. Na výhře Stars měl zásadní podíl Radek Faksa. Český útočník zazářil dvěma asistencemi, napříč sezonou jich má na kontě 11.
"Radek dnes odvedl skvělou práci, dokázal vybojovat spoustu puků," ocenil svého parťáka z elitní formace útočník Blake Comeau. "Máme za sebou dobrý zápas, jsme spokojení."
Jako první v duelu udeřili Predators, v čase 9:35 otevřel skóre útočník Calle Jarnkrok. O necelé dvě minuty později však vyrovnal Tyler Seguin, v závěrečných pěti minutách základní hrací doby pak Stars o svém triumfu rozhodli.
Nejprve se Faksa podílel na trefě Comeaua, krátce poté připravil pojišťující gól pro Mattiase Janmarka. Gólman hostů Anton Khudobin zazářil 38 úspěšnými zákroky.
Ziskem dvou bodů si Dallas upevnil postavení na šestém místě tabulky Západní konference, Nashville klesl na čtvrtou příčku.

Seguin po Radulovově přihrávce propálil Rinneho

Winnipeg nasázel Anaheimu devítku
V obrovskou demolici se proměnil souboj Winnipegu s Anaheimem. Jets svému kalifornskému soupeři nasázeli na svém ledě devět gólů a slavili suverénní triumf 9:3.
"Cítím se úžasně," prohlásil domácí útočník Jack Roslovic, jenž oslavil první hattrick v NHL a navíc připojil i jednu asistenci. "Nejsem velký střelec, o to větší mám radost, že mi to tam napadalo."
O osudu duelu bylo jasno už po první třetině, kterou Jets vyhráli 6:0 a ještě před první sirénou vyhnali z hostující branky gólmana Johna Gibsona.
Celkem se do statistik zapsalo 14 domácích hráčů, dvakrát se trefil Bryan Little, další trefy přidali Andrew Copp, Blake Wheeler, Brendan Lemieux a Tyler Myers.
"Dost šest gólů v první třetině, to je něco nepřípustného," kroutil hlavou hostující útočník Corey Perry. "Musíme být mnohem lepší, podali jsme opravdu slabý výkon."
Devět nastřílených branek na vlastním ledě je nový klubový rekord, stejný počet branek dokázali Jets, ještě pod hlavičkou Atlanty, nasázet ve Philadelphii v říjnu roku 2011 a na ledě Caroliny v listopadu roku 2005.

Winnipeg ovládl proti Anaheimu první třetinu 6:0

Dermott řídil otočku Toronta
Parádní obrat nabídl střet dvou elitních týmů Východní konference, Toronto na vlastním ledě zlomilo houževnatý Pittsburgh 3:2. Maple Leafs při tom koukali neúspěchu do tváře, po 13 minutách hry prohrávali 0:2 a zdálo se, že utrpí čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů.
"Jsem hrdý na náš tým, že jsme se nevzdali a pořád pracovali," prohlásil domácí útočník Zach Hyman. "Tahle výhra tak pro nás má ještě větší hodnotu."
Penguins začali skvěle, po deseti minutách hry otevřel skóre v přesilové hře Sidney Crosby. Krátce poté náskok hostů zdvojnásobil Teddy Blueger.
Toronto ale dokázalo ještě do úvodní sirény snížit, postaral se o to hvězdný útočník Auston Matthews. Ve druhé části pak kanadský celek otočku dokonal.
Nejprve vyrovnal Travis Dermott, jenž asistoval u Matthesowy trefy, vítěznou branku pak zajistil právě Hyman, který využil přesnou přihrávku Morgana Riellyho.
"Soupeř vyhrával většinu soubojů před oběma brankami, v tom nás předčil. Byl to největší rozdíl v zápase," uvedl hostující brankář Matt Murray.
Domácí gólman Garrett Sparks si připsal 28 úspěšných zákroků, Murray jich zvládl 30. Toronto si tak upevnilo třetí místo na Východě, Pittsburgh zůstává pátý.

Hyman rozhodl z dorážky o výhře Toronta

Burns spasil Sharks
Roli favorita splnili hráči San Jose, kteří v domácích podmínkách udolali Arizonu 3:2 po prodloužení a poskočili na třetí příčku tabulky Západní konference.
Coyotes poslal do vedení po deseti minutách hry Craig Garland, Sharks ale dvěma góly v rozmezí pouhých 44 vteřin skóre otočili. Postarali se o to Kevin Labanc a Joe Pavelski.
Alespoň bod pro Arizonu zajistil v čase 57:10 Josh Archibald, triumf San Jose trefil v prodloužení elitní obránce Brent Burns, jemuž asistoval Tomáš Hertl.
Pro českého útočníka to byl už 46. bod v sezoně. Do statistik se zapsal po třech duelech, ve kterých vyšel bodově naprázdno.

Burns po parádní akci rozuzlil prodloužení

Ostatní zápasy: Islanders předvedli obrat, Colorado dál tápe
Výhodu domácího prostředí nedokázal zužitkovat Montreal, který podlehl New Jersey 2:3 po prodloužení. Rozhodující branku vstřelil Nico Hischier, byla to pro něj druhá trefa v utkání a celkově 16. v sezoně.
Povedené období zažívá St. Louis, které uspělo v aréně Columbusu 4:2 a přidalo už třetí výhru z posledních čtyř utkání. Zářil především první útok, Vladimir Tarasenko a Brayden Schenn získali po třech bodech, Ryan O'Reilly připojil dva.
Skvělý obrat předvedli hráči New York Islanders, kteří před svými fanoušky zdolali Los Angeles 4:2. Islanders ještě v čase 53:15 prohrávali 1:2, poté ale třemi góly v rozmezí pouhých šesti minut skóre otočili. Třemi asistencemi zazářil obránce Ryan Pulock.
Cenné vítězství urvala Florida, která doma přehrála Vegas 3:1 a připsala už čtvrtou výhru z posledních pěti duelů. Panthers o úspěchu rozhodli v závěrečné části, kdy se trefili Mike Hoffman a Frank Vatrano.
Fantastický výkon gólmana Jonathana Berniera dovedl Detroit k triumfu 2:0 na ledě Ottawy. Zkušený brankář Red Wings oslnil 35 úspěšnými zákroky a oslavil 17. nulu v kariéře. Na úspěchu Detroitu se jednou asistencí podílel český útočník Martin Frk.
Čtvrtou výhru v řadě zkompletovalo Chicago, které přetlačilo Minnesotu v její hale 4:3 po prodloužení. Vítěznou trefu zajistil v přesilové hře obránce Erik Gustafsson, který skóroval v zápase dvakrát. Třemi body se blýskl útočník Alex DeBrincat.

Gustafsson proměnil přesilovou hru v prodloužení

Roli nejlepšího týmu celé ligy potvrdila Tampa Bay, která vyhrála v Madison Square Garden nad New York Rangers 3:2. Svou premiérovou brankou v NHL se na úspěchu Lightning podílel slovenský obránce Erik Černák.
V matných výkonech pokračuje Colorado, které doma podlehlo Vancouveru 1:5 a na bodovou injekci čeká už tři zápasy. Po dvou bodech zaznamenali útočníci třetí formace Jake Virtanen a Antoine Roussel.