Jets vyhráli v Nashvillu 6:2 a sahají po postupu

Pod drtivou výhru se dvěma góly a nahrávkou podepsal Kyle Connor

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: NSH vs. WPG 2:6

Hellebuyck s Connorem dovedli Jets k výhře 6:2

Connor Hellebuyck předvedl 38 zákroků, Kyle Connor dal dva góly a přidal asistenci a Jets vyhráli pátý duel na ledě Predators vysoko 6:2

• 05:10 •

Hokejisté týmu Winnipeg Jets zvládli skvěle páté utkání 2. kola play off a v Západní konferenci deklasovali tým Nashville Predators na jeho ledě 6:2, čímž si zajistili vedení v sérii 3:2. O postupu mohou navíc příště rozhodnout v domácím prostředí.

Úspěch Jets v Bridgestone Areně režíroval teprve jednadvacetiletý forvard Kyle Connor, který prožil tříbodový večer. Podílel se dvěma trefami na trháku ve druhé třetině, kdy odskočili ze stavu 1:1 na 4:1, navrch přidal ještě asistenci.

Nashville Predators - Winnipeg Jets 2:6 (stav série: 2:3)

Predators šli do sezony s předsevzetím udělat po finálové porážce s Pittsburgh Penguins i poslední krok k zisku Stanley Cupu, nyní ale balancují nad propastí.

Ještě v úvodu druhého dějství absolutně nic nenasvědčovalo tomu, že by měl jeden z týmů zvítězit čtyřbrankovým rozdílem. Stav byl v tu chvíli bezgólový.

Avšak potom vše začalo naplno a fanoušci domácího týmu se nestačili divit. Paul Stastny v čase 27:44 otevřel skóre, na což ještě zareagoval vyrovnáním Yannick Weber... Jenže pak přišla drtivá pětiminutovka Jets.

Do ní hosté vtěsnali hned tři góly a odskočili do vedení 4:1, když se zapsal mezi střelce dvakrát Kyle Connor, pro něhož šlo o první trefy probíhajícího play off i dosavadní krátké kariéry v NHL. Mezi jeho gólové okamžiky vtěsnal svůj zásah Dustin Byfuglien.

"Oni jsou doma skutečně výborní při nástupech do zápasů, ale my jsme nějak přečkali tu úvodní bouřku a hráli dobře už během první třetiny," uvedl Connor. "Dokázali jsme si to přenést i do druhé části a pak už to šlo všechno rychle."

Ryan Johansen sice na konci 38. minuty ještě při vlastním oslabení snížil, ale to už bylo ze strany domácích vše. Ve třetí třetině naopak ještě zvýraznili rozdíl ve skóre Mark Scheifele a během přesilovky Mathieu Perreault.

"Vypadá to, že snad úplně pokaždé, když uděláme chybu, skončí puk v naší síti," prohlásil obránce domácích P.K. Subban. "Faktem je, že tak jako tak bychom museli ještě znovu jet do Winnipegu. Takže tam pojedeme, vyhrajeme a vrátíme sérii zase domů. Je to naprosto jednoduché," prohlásil sebevědomě.

"Letadlo už je stejně zarezervované. A není jiné party, s kterou bych šel do zápasu radši s vědomím, že potřebujeme vyhrát, než právě s tímto týmem," doplnil kouč Predators Peter Laviolette.

I bez těchto slov Jets tuší, že narazí na hodně tuhý odpor. "Budeme muset hrát nejlepší zápas celé sezony. Proti týmu, který se nevzdává. Hráli jsme s nimi v sezoně desetkrát a oni ohromně bojovali v každém z nich," připomněl kapitán Jets Blake Wheeler. "Máme velký respekt k tomu, jak poctivě makají každý večer."

Další zápas: Pondělí 7. května (úterý 8. května od 3:30 SELČ) v Bell MTS Place ve Winnipegu.