capitals_mapleleafs_042117

Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 2:1 po prodl. (stav série 3:2)
Držitel Presidents' Trophy pro vítěze základní části díky trefě útočníka Justina Williamse v čase 61:04 otočil vývoj série 1. kola play off z 1:2 na 3:2 na zápasy a v neděli v Torontu bude útočit na postup do semifinále Východní konference. Williamse uvolnil mezi kruhy Evgeny Kuznetsov a pětatřicetiletý Kanaďan prostřelil gólmana Frederika Andersena mezi betony.

"Ocitl jsem se v pravou chvíli na pravém místě. Nebyl jsem si jistý, jestli to prošlo do branky. Ale viděl jsem (Marcuse) Johanssona, jak se raduje s rukama nahoře, tak jsem si uvědomil, že to dopadlo dobře," popsal rozhodující okamžik Williams, který si připsal svou sedmou vítěznou branku v play off v kariéře a podruhé rozhodl v prodloužení.
Capitals se v utkání dostali do vedení v 19. minutě v přesilové hře, kdy Nicklas Backstrom trefil horní tyč a puk dorazil bekhendem do prázdné branky T.J. Oshie. Capitals tak potrestali faul Nazema Kadriho na kanonýra Alexe Ovechkina, který po zásahu do nohy zůstal pět minut ležet na ledě a pak za pomoci členů realizačního týmu odkulhal do šatny. Na začátku druhé dějství se ale kapitán Washingtonu vrátil do hry.
"Každý hráč je důležitý, ale Ovi je jen jeden. Když ho člověk vidí v takové pozici na ledě, je trošku nervózní a naštvaný. Myslím, že jsme na to ale měli správnou odpověď, když jsme hned dali gól," prohlásil Oshie.
Maple Leafs vyrovnali přesně po šesti minutách druhé třetiny díky třetí trefě nováčka Austona Matthewse v play off. Braden Holtby do skrumáže před brankovištěm vyrazil pokus Williama Nylandera z otočky z pravého kruhu a loňská jednička draftu z dorážky vynutila prodloužení.
V nastavení se rozhodovalo už počtvrté v sérii a podruhé jej zvládli Capitals. I pátá bitva skončila rozdílem jediné branky. "Hráli jsme dobře a mohli jsme vyhrát. Nic není ztracené, připravíme se na šestý zápas a dáme do něj všechno," podotkl obránce Maple Leafs Matt Hunwick.
Hrdina zápasu: Justin Williams (WSH)
Pětatřicetiletý útočník potvrdil, že má umí udeřit v důležitých momentech. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu s celky Carolina Hurricanes (2006) a Los Angeles Kings (2012 a 2014), který pomohl dvěma góly k vítězství 3:2 po prodloužení v úvodním utkání série, je přezdíván 'Mr. Game 7'. Autor sedmi branek v rozhodujících sedmých duelech play off tentokrát udeřil v klíčový moment zápasu číslo pět.
Další zápas série:neděle 19:00 (pondělí 1:00 SELČ) v Torontu.