Wild podlehli Oilers a zkomplikovali si situaci

Cestu do play off si výrazně zkomplikovali hráči Minnesota Wild, kteří na vlastním ledě podlehli Edmonton Oilers 1:2 a dál zůstávají mimo příčky pro vyřazovací část.

Minnesota vstupovala do zápasu jako jednoznačný favorit, už v desáté minutě ovšem inkasovala, když se prosadil Lauri Korpikoski.

Domácí sice měli střelecky navrch, gólově se však prosadili až ve 32. minutě. Odpovědnost na sebe vzal zkušený útočník Zach Parise a srovnal na 1:1. To ovšem bylo ze strany Wild všechno.

A dostavil se trest v podobě vítězného gólu hostů, o který se postaral talentovaný útočník Connor McDavid.

"Nevstoupili jsme do toho utkání dobře, nedařilo se nám soupeře zatlačit," zlobil se kouč poražených John Torchetti. "Utkání šlo přesně tím směrem, jaký chtěl náš protivník. Měli jsme být chytřejší."

Wild po prohře zůstávají na deváté příčce tabulky Západní konference, na osmé Colorado ztrácejí dva body. Mají však jedno utkání k dobru.