jets 119

Ze šestice českých hokejistů, která zasáhla v pátečním programu šesti utkání do hry, se nikdo bodově neprosadil. Hlavní hvězdou se stal americký forvard Blake Wheeler, který byl u všech branek Winnipegu při vítězství nad Coloradem 5:2. Zaznamenal gól a čtyři asistence a překonal hranici 400. přihrávek v NHL.

Wheelerův večer
Svůj bodově nejvydařenější večer v kariéře v NHL prožil Wheeler a prodloužil sérii příspěvků svému týmu na devět utkání, během nichž posbíral 17 bodů za dvě trefy a 15 přihrávek. Polepšil si ve statistikách - je s 18 asistencemi druhý a s 21 body pátý. Na celkových 401 přihrávek se dostal v 793. duelu v NHL.
Wheeler si nejdříve připsal v utkání asistence u branek Kylea Connora, Marka Scheifeleho, Nikolaje Ehlerse a Patrika Laineho a v 59. minutě při hře Colorada bez gólmana do prázdné branky sám pečetil výsledek.
"Máme silné zbraně. Já přihrávám a kluci, kteří rádi střílejí (Mark Scheifele a Patrik Laine), jsou výjimeční. Když se sejdou v přesilové hře, je těžké je bránit," prohlásil Wheeler. Colorado si připsalo pátou prohru za sebou.

Laine navýšil vedení v přesilové hře

Další debakl Devils
Třetí výhru za sebou si připsalo Toronto, které porazilo New Jersey jednoznačně 6:1. Gólem a asistencí se na tom podíleli Morgan Rielly a Nazem Kadri. Jubilejní 600. asistenci v NHL si připsal v dresu vítězů Patrick Marleau.
Devils v úterý podlehli v Ottawě 4:7 a po úvodní sérii čtyř vítězství z úvodu sezony teď vyhráli z posledních deseti duelů jen dvakrát a bodovali pouze třikrát.
"Je to těžké. 1:6 je 1:6, je to velké zklamání a musíme se dostat co nejdříve zpět do formy. Máme partu, která drží při sobě a má charakter. V tom není problém. Musíme tomu věřit," řekl útočník New Jersey Brian Boyle.
Detroit potvrdil formu
Pátou výhru z posledních šesti duelů oslavil Detroit, který po obratu zdolal New York Rangers 3:2 po prodloužení. Red Wings dotáhli ztrátu 0:2 a nastavení vynutil 122 sekund před koncem třetí třetiny Andreas Athanasiou. V čase 64:54 rozhodl Dylan Larkin.
"Ve třetí třetině jsme hráli opravdu výborný hokej. Pořád jsme bojovali, dokud jsme nedali klíčové góly," pochvaloval si Larkin, který se trefil v prodloužení poprvé v kariéře.
Detroit tak ukončil čtyři zápasy trvající vítěznou šňůru Rangers. "Ztratili jsme vedení 2:0 a vidíte ten výsledek. Myslel jsem, že jsme se už poučili z minulých lekcí, ale asi tomu tak není. V této lize nesmíte přestat hrát," prohlásil kouč Rangers David Quinn.
Za Detroit nastoupil útočník Martin Frk, v barvách Rangers nechyběl forvard Filip Chytil.

Athanasiou vyrovnal proti Rangers

Duclair rozhodl v přesilovce
Columbus slavil výhru na ledě obhájce Stanley Cupu Washingtonu 2:1 a rozhodl o tom v čase 45:09 v početní výhodě Anthony Duclair. Blue Jackets už v duelu i díky 33 úspěšným zákrokům Sergeie Bobrovskyho podruhé náskok nepustili. Předtím na trefu Olivera Bjorkstranda rovněž z přesilové hry z konce úvodního dějství odpověděl před polovinou utkání Matt Niskanen.
"Byl to dobrý zápas. Kluci přede mnou hráli velice dobře a atmosféra byla výborná. Soupeř má opravdu šikovné hráče. Je zábava tady hrát a člověk si to ještě o to více užije po zisku dvou bodů," prohlásil Bobrovsky.
Ze čtveřice českých aktérů se radoval z výhry útočník Lukáš Sedlák. V sestavě Capitals nechyběli forvardi Jakub Vrána, Dmitrij Jaškin a obránce Michal Kempný.
Johnson vychytal San Jose
Ze čtvrtého vítězství z uplynulých pěti duelů se radovalo St. Louis, které vyhrálo nad San Jose 4:0. Po brance a asistenci si připsali Jaden Schwartz a Alexander Steen, gólman Chad Johnson díky 33 zákroků vychytal poosmé v kariéře v NHL čisté konto.
Johnson při svých posledních dvou startech dostal jediný gól ze 72 střelů a už pochytal 58 pokusů soupeřů v řadě. "Chad byl výborný. Těžko odehrajete zápas, v kterém byste soupeře nepustili do šancí. Především proti takovému týmu," pochvaloval si kouč Mike Yeo úspěch proti Sharks, v jejichž dresu opět chyběl zraněný útočník Tomáš Hertl.
Wild ve formě
Minnesota vyhrála v Anaheimu 5:1 a dosáhla na devátou výhru z posledních 11 utkání. Útočník Mikael Granlund se v Honda Center předvedl dvěma góly a jednou asistenci. Tři body za branku a dvě přihrávky zaznamenal také Jason Zucker.
Hosté se ujali vedení už po 108 sekundách hry díky brance Jordana Greenwaya mezi 24. a 28. minutou zvýšil Zucker s Granlundem na 3:0. V 37. minutě překonal Alexe Stalocka jako jediný Pontus Aberg a závěrečné dějství patřilo opět hostům. Trefili se Jonas Brodin a znovu Granlund.