Capitals doma opět padli. Nestačilo ani 58 střel

Blue Jackets si z Washingtonu vezou druhou výhru. Čelili kanonádě, ale znovu zvládli prodloužení. Jeřábek asistoval

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: Columbus má 2. výhru

Souhrn: Columbus i podruhé dobyl Washington

Hokejisté Columbusu i podruhé uspěli v prodloužení na ledě Washington Capitals a v sérii 1. kola vedou 2:0 na zápasy

• 06:03 •

Kapitán Washington Capitals Alex Ovechkin se snažil, co to šlo, dal dva góly v přesilovce, ale kýženou výhru to jeho týmu ve druhém zápase prvního kola Stanley Cupu proti Columbus Blue Jackets nepřineslo. Favorit prohrál opět v prodloužení, tentokrát 4:5, a to především vinou skvělého výkonu Sergeie Bobrovskyho v brance hostů, jenž kryl v rámci klubu rekordních 54 střel.

Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 4:5 v prodl., stav série 0:2

Ve Washingtonu to i podruhé bylo drama se šťastným koncem pro Columbus, o jehož výhře rozhodl ve 13. minutě prodloužení Matt Calvert.

Domácím nestačilo vést ani dvakrát o dvě branky.

V první třetině se totiž nejprve trefili Jay Beagle, jemuž nahrával český obránce Jakub Jeřábek a zaznamenal tak první bod kariéry v play off, a Ovechkin. Na zásah Cama Atkinsona z jejího konce pak odpověděl v úvodu prostřední části přesilovkovým gólem znovu kapitán Capitals.

Pak ale Blue Jackets skóre otočili díky trefám Joshe Andersona, opět Atkinsona a obránce Zacha Werenskiho během deseti minut a čtyř sekund ve zbytku třetiny. A o to, že utkání půjde alespoň do prodloužení, se postaral v početní výhodě tři a půl minuty před koncem základní hrací doby T.J. Oshie.

V prvním prodloužení pak Calvert překonal Bradena Holtbyho, jenž od začátku třetí třetiny v brance nahradil Philippa Grubauera.

"Musíme se poučit z chyb, které děláme," řekl kouč Washingtonu Barry Trotz. "I tak jsem ale v zápase viděl řadu pozitiv. Třeba v první třetině jsme hráli velmi dobře, jen měl jejich brankář několik velkých zákroků a celkově byl dnes vynikající. A pak jsme hráli kvalitní přesilovky," připomněl tři vstřelené góly.

Celkových 58 střel a velký tlak na Bobrovskyho bylo přesto málo.

"Byl to jasně náš nejlepší hráč," pochválil ruského gólmana Calvert. "Také jsme ale dostali hodně gólů v oslabení a ta musí být v příštím zápase z naší strany lepší."

Ovechkin si připsal další klubový rekord, když sedmým vícególovým zápasem v play off překonal někdejší slovenskou hvězdu Petera Bondru (6). Jenže Capitals to není nic platné a měli by začít bít na poplach. Mužstva, která si z arén soupeřů v historii Stanley Cupu přivezla vedení 2:0 na zápasy v 78,7 procentech případů celé série zvládla.

"Jsme zklamaní a naštvaní," říkal centr domácích Nicklas Backstrom. "Prohráváme o dva zápasy a viditelně proti nám stojí dobrý soupeř. Ale uděláme všechno pro to, abychom dali věci do pořádku. Ještě je před námi hodně hokeje."

Další zápas: Úterý 17. dubna (středa 18. dubna 1:30 SELČ) v Columbusu.