Capitals ovládli první duel, Backstrom dal dva góly

Jestliže v prvních zápasech play off řada papírových favoritů vyhořela, Washington se do téhle skupiny nepřidal. Obhájce Stanley Cupu vstup do klíčové fáze sezony zvládl, doma zdolal Carolinu 4:2.

Capitals se mohli opřít především o individuální výkon útočníka Nicklase Backstroma, autora dvou branek. K úspěchu Hurricanes nepomohl ani gólman Petr Mrázek, který inkasoval ze 17 střel hned třikrát.
Washington Capitals - Carolina Hurricanes 4:2 (stav série: 1:0)
To, co se v noci na čtvrtek nepovedlo Tampě Bay, Washington zvládl. Náskok tří branek, který si vypracoval v úvodní části, mu k triumfu nad Carolinou nakonec stačil.
Capitals do duelu vtrhli jako uragán. V čase 9:58 poprvé udeřil Backstrom, stejný hráč přidal druhý zářez o čtyři minuty později z přesilové hry. Třetinu snů pak završil opět v početní výhodě kapitán Alex Ovechkin.
"Tři góly v úvodní části nám dodaly spoustu energie," usmál se Backstrom. "Ve zbytku duelu jsme ale byli šťastnějším mužstvem. Hurricanes mají dobrý tým, hrají hodně rychle a agresivně."
Švédský reprezentant to vystihl přesně. Byli to totiž hosté, kteří měli více ze hry. To dokládá i poměr střel na branku, který vyzněl 29:18 pro Carolinu, jež nastoupila do prvního duelu play off od 26. května 2009.
Po bezbrankové prostřední části se dokázali Hurricanes v úvodu té závěrečné do duelu vrátit. Postaral se o to útočník Andrei Svechnikov, jenž udeřil dvakrát v rozmezí pouhých 139 sekund.
Na vyrovnání ale nadšeně bojující hosté nedosáhli. Pojistku na domácí triumf přidal v poslední minutě základní hrací doby ranou do odkryté branky Lars Eller.
"Máme za sebou těžký zápas. Udělali jsme spoustu dobrých věcí," podotkl hostující kouč Rod Brind´Amour. "Bohužel jsme neuspěli při hře speciálních týmů. To byl hlavní příběh celého utkání."
V brance Hurricanes nechyběl Petr Mrázek, na duel ale nebude vzpomínat v dobrém. Z pouhých 17 střel kapituloval hned třikrát.
[Kompletní pokrytí série Washingtonu s Carolinou]
"Nick Backstrom odehrál vynikající zápas," chválil svou hvězdu domácí trenér Todd Reirden. "Je neuvěřitelné, jak konzistentní jsou jeho výkony. Kdykoli potřebujeme naší hru povýšit, on v tom má prsty."
Další zápas:Sobota 13. dubna 21:00 SELČ v Capital One Areně ve Washingtonu.