Souhrn: Vrána gólem pomohl Capitals k výhře

Čtvrteční zápasy: Vrána přispěl gólem Capitals, trefili se i Krejčí, Plekanec, Kempný a Frolík

Napsal NHL.com/cs

Dvanácti duely pokračovala ve čtvrtek NHL. A české vlajky znovu vlály vysoko. Jakub Vrána desátým gólem v sezoně pomohl týmu Washington Capitals k výhře na ledě Boston Bruins. Střet celků Montreal Canadiens a New Jersey Devils rozsekl v prodloužení Tomáš Plekanec, jenž tak ukončil sérii 18 zápasů bez gólu. Přesně mířili ve čtvrtečním programu i David Krejčí, Michal Kempný a Michael Frolík.

Boston Bruins - Washington Capitals 3:5

Washington to na Boston dlouhodobě umí. A potvrdilo se to i tentokrát. Capitals vyhráli na ledě soka 5:3 a připsali si už jedenáctý triumf v řadě ve vzájemných zápasech.

Na úspěchu týmu z hlavního města Spojených států se jedním gólem podílel útočník Jakub Vrána. Mladý střelec potvrdil dobrou formu, trefil se podruhé za sebou. Tentokrát se Vrána s pukem prodral přes celé hřiště a přesně zakončil.

"Snažil jsem se nabrat rychlost a dostat za obránce," popisoval svou trefu Jakub Vrána. "Nakonec se mi to povedlo, mám z toho velkou radost."

Dvěma brankami v dresu Capitals zazářil útočník Alex Chiasson, jednou se trefil i kapitán Alex Ovechkin. Na druhé straně se střelecky prosadil David Krejčí, jeho mladší parťák David Pastrňák zaznamenal jednu nahrávku.

Montreal Canadiens - New Jersey Devils 2:1 v prodl.

Hrdinou utkání mezi Montrealem a New Jersey se stal útočník Tomáš Plekanec, který ve druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře domácích 2:1.

Zkušený centr vstřelil svůj první gól za posledních 18 zápasů, připravil mu ho přesnou přihrávkou od hrazení Charles Hudon.

"Měl jsem trochu obavu, aby mi skákající puk nepřeskočil čepel hole, ale nakonec to dopadlo dobře," usmál se dobře naladěný Plekanec.

Svou trefou překonal rodák z Kladna hned několik milníků. Plekanec se posunul na metu 595 bodů, čímž v historickém pořadí klubu poskočil na 13. příčku před Dickieho Moorea. Zároveň svým 36. vítězným gólem přeskočil Sakua Koiva na čele žebříčku evropských hráčů.

Plekanec navíc oslavil svou první branku v prodloužení za posledních sedm let, naposledy se v nadstavbě trefil 10. února 2010 proti Washingtonu.

Winnipeg Jets - Chicago Blackhawks 1:5

Nečekaně jednoznačný průběh mělo utkání mezi Winnipegem a Chicagem. Blackhawks vyhráli v Manitobě přesvědčivě 5:1 a připsali si už čtvrtý úspěch v řadě.

Za ziskem všech bodů vykročilo Chicago už v první třetině, kterou opanovalo suverénně 3:0. V dalším průběhu utkání pak svůj náskok ještě navýšilo.

V čase 48:21 zvyšoval už na 5:0 obránce Michal Kempný, pro kterého to byla vůbec první trefa v sezoně. Za domácí pouze korigoval Nikolaj Ehlers.

Mezi náhradníky zůstali jak z výkonnostních důvodů vyřazený slovenský útočník Richard Pánik, tak český bek Jan Rutta, jenž se v minulém duelu zranil.

Calgary Flames - San Jose Sharks 2:3

Dobré rozpoložení potvrdili hráči San Jose, kteří vyhráli v Calgary 3:2 a připsali si už třetí úspěch z posledních čtyř utkání. Flames se znovu museli obejít bez zraněného útočníka Jaromíra Jágra, kterého stále nepouští do hry problémy v dolní části těla.

Vidět byl ale jiný Čech. Michael Frolík v čase 4:42 svým šestým zásahem v ročníku otevřel skóre. Ani tahle trefa ale kanadskému týmu na bodový zisk nestačila.

Sharks se totiž dokázali vrátit do zápasu a necelé tři minuty před koncem základní hrací doby pak doručil rozhodující úder útočník Joonas Donskoi.

Arizona Coyotes - Tampa Bay Lightning 1:4

Pozici nejlepšího týmu ligy potvrdila Tampa, která vyhrála v Arizoně 4:1 a na čele tabulky Východní konference má aktuálně náskok už sedmi bodů na Columbus Blue Jackets.

Lightning se mohli spolehnout na příspěvek svých tradičních opor. Brayden Point a Tyler Johnson dvakrát bodovali díky gólu a asistenci, jednu nahrávku si pak připsal i český útočník Ondřej Palát.

Jediný úspěch domácích, kteří zůstávají na dně celé soutěže, zajistil Clayton Keller.

Columbus Blue Jackets - New York Islanders 6:4

V pořádnou přestřelku se proměnil duel mezi Columbusem a New York Islanders. Dohromady padlo deset gólů, z výhry se nakonec radovali domácí. V dresu Islanders zazářil hattrickem Josh Bailey, kapitán John Tavares si připsal tři asistence.

Vegas Golden Knights - Pittsburgh Penguins 2:1

Nahrávkou na vítězný gól přispěl útočník Jakub Voráček k výhře Flyers nad Sabres. Produktivní křídelník připravil v čase 37:27 rozhodující trefu pro Valtteriho Filppulu.

Skvělým výkonem se blýskl gólman Minnesoty Alex Stalock v utkání proti Torontu. Třicetiletý Američan pochytal všech 28 střel soupeře a dovedl Wild k výhře 2:0.

Vynikající aktuální formu demonstroval Nashville, který smetl Edmonton na jeho ledě 4:0 a poskočil do čela tabulky Západní konference. Brankář Juuse Saros pochytal 46 střel soupeře.