vrana yell

Hned patnácti duely pokračovala ve středu NHL. A pořádně vidět byli čeští hráči. Jakub Vrána dvěma góly řídil triumf Washington Capitals 5:2 nad Ottawa Senators, střelecky se prosadili i Ondřej Palát či Jakub Voráček. Asistence pak sbírali David Pastrňák s Janem Ruttou, veterán Jaromír Jágr naopak vyšel na ledě Columbus Blue Jackets naprázdno.

Washington Capitals - Ottawa Senators 5:2
Úžasný zápas má za sebou mladý útočník Jakub Vrána, který se dvěma zásahy podílel na triumfu celku Washington Capitals 5:2 nad týmem Ottawa Senators.
Vrána se poprvé trefil v čase 15:21, kdy dorazil puk z brankoviště po šanci parťáka Evgenie Kuznetsova. Druhý gól, v sezoně pak celkově šestý, přidal šikovný střelec v polovině zápasu, kdy zvyšoval už na 4:0 pro Washington. Po zásluze byl proto Vrána vyhlášen první hvězdou zápasu.
Jednadvacetiletý útočník vůbec poprvé v dresu Capitals vstřelil dva góly v jednom utkání. Nedávno při tom sledoval duel proti Colorado Avalanche jen z tribuny, do sestavy se nevešel.
"Je třeba nepolevit a neustále pracovat," usmál se Jakub Vrána. "Já to mám takhle nastavené a teď se mi to úžasně vrátilo. Jsem nadšený."
Senators dokázali ve druhé polovině duelu zásluhou Ryana Dzingela a Mikea Hoffmana už pouze korigovat stav, Washington oslavil druhou výhru z posledních tří utkání.

Tampa Bay Lightning - Chicago Blackhawks 3:2 po prodl.
Parádní obrat předvedl na svém ledě celek Tampa Bay Lightning, který udolal Chicago Blackhawks 3:2 v prodloužení přesto, že po první třetině prohrával už 0:2.
Otočku završil ve čtvrté minutě prodloužení útočník Brayden Point, který zužitkoval přihrávku Stevena Stamkose a svou devátou trefou v sezoně rozhodl.
"Měli jsme úžasnou první třetinu, která nám vyšla skvěle," prohlásil trenér Chicaga Joel Quenneville. "Hráli jsme ale proti nebezpečnému soupeři a byli příliš vylučovaní."
Blackhawks se ujali vedení ve čtvrté minutě, kdy se prosadil Patrick Kane. Druhou asistenci si na jeho branku připsal český obránce Jan Rutta. Kane se prosadil i v závěru první části, kdy zužitkoval přesilovku.
Lightning ovšem zbraně nesložili a povedl se jim obrat. Ten nastartoval v čase 24:27 Ondřej Palát, který udeřil v početní výhodě a oslavil šestý gól v sezoně. Vyrovnání zajistil v úvodu třetího dějství Chris Kunitz, obrat pak dokonal v prodloužení Point.

New York Islanders - Philadelphia Flyers 4:3 po prodl.
Ani gól Jakuba Voráčka nepomohl týmu Philadelphia Flyers k výhře na ledě New York Islanders, celek z Pensylvánie se nakonec musel spokojit s bodem za porážku 3:4 po prodloužení.
Voráček se prosadil v čase 33:54, kdy v přesilové hře využil přihrávku Waynea Simmondse a zapsal sedmou branku v tomto ročníku. Český reprezentant bodoval počtvrté v řadě, během této série zaznamenal tři góly a stejný počet asistencí.
Hvězdou duelu se stal domácí útočník Josh Bailey, který k jedné brance připojil dvě asistence. Právě on duel po 32 vteřinách prodloužení rozhodl.
"Tohle vítězství je jeho," prohlásil kapitán Islanders John Tavares. "Zaslouží si respekt, odvedl vynikající výkon. Moc nám pomohl."
Islanders vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a v tabulce Východní konference se vyhoupli už na průběžnou pátou příčku.

New Jersey Devils - Boston Bruins 2:3 po nájezdech
V obrovské drama se proměnil souboj týmů New Jersey Devils a Boston Bruins. O výhře hostů 3:2 po nájezdech rozhodl až v jedenácté sérii obránce Charles McAvoy.
Bruins se rychle dostali do vedení, když se prosadili Jake DeBrusk a Patrice Bergeron, jemuž na branku přihrával útočník David Pastrňák.
Domácí ale dokázali zvednout hlavu. Ještě do první sirény snížil Jesper Bratt, o vyrovnání se pak postaral ve třetí třetině Brian Gibbons.
Dramatický duel se dostal až k nájezdům, kde přišli na řadu všichni tři Češi. Zatímco Pavel Zacha a David Krejčí své pokusy neproměnili, Pastrňák mířil přesně. O výhře Bostonu ale nakonec musela rozhodnout až jedenáctá série.

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames 1:0 po prodl.
Jediná branka rozhodl vyrovnaný duel mezi týmy Columbus Blue Jackets a Calgary Flames. V prodloužení jí obstaral domácí útočník Josh Anderson, který tak zajistil svému celku zisk jednoho bodu navíc.
V sestavě Flames nechyběl útočník Jaromír Jágr, stejně jako jeho spoluhráči se ovšem nedokázal prosadit. Na ledě strávil téměř čtrnáct minut a připsal si jednu zblokovanou střelu soupeře.
Parádní výkon předvedli oba brankáři. Domácí Sergei Bobrovsky zapsal 22 úspěšných zákroků, hostující Mike Smith pochytal hned 40 střel soupeře.
Columbus díky výhře poskočil už na druhou příčku v tabulce Východní konference, Flames naopak přišli o sérii dvou vítězství v řadě.

Další středeční výsledky:
Buffalo Sabres - Minnesota Wild 4:5
Carolina Hurricanes - New York Rangers 1:6
Detroit Red Wings - Edmonton Oilers 2:6
Florida Panthers - Toronto Maple Leafs 2:1 po nájezdech
Pittsburgh Penguins - Vancouver Canucks 2:5
Nashville Predators - Montreal Canadiens 3:2 po nájezdech.
Arizona Coyotes - San Jose Sharks 1:3
Colorado Avalanche - Dallas Stars 3:0
Anaheim Ducks - Vegas Golden Knights 2:4
Los Angeles Kings - Winnipeg Jets 1:2
První venkovní triumf v základní hrací době oslavili hráči New York Rangers, kteří zvítězili na ledě Carolina Hurricanes jednoznačně 6:1. Po dvou gólech nastříleli útočníci Chris Kreider a Jesper Fast. Duel se nevydařil domácímu brankáři Scottu Darlingovi, jehož překonal Mika Zibanejad pokusem ze středního pásma.
V jasnou záležitost se proměnil duel mezi celky Detroit Red Wings a Edmonton Oilers. Kanadský tým zvítězil suverénně 6:2. Do branky domácích se v čase 34:22 dostal Petr Mrázek, který inkasoval dva góly a připsal si sedm úspěšných zákroků. Jeden gól Detroitu vstřelil slovenský útočník Tomáš Tatar.
Parádní formu potvrdil celek Nashville Predators, který doma zdolal Montreal Canadiens 3:2 po nájezdech a oslavil čtvrtou výhru z posledních pěti utkání. Vítěznou trefu obstaral ve třetí sérii dovednostní soutěže Kyle Turris.
Cenný úspěch vydřeli hráči týmu Vancouver Canucks, kteří zvítězili na ledě obhájců Stanley Cupu Pittsburgh Penguins 5:2. Domácí se museli obejít bez hvězdného útočníka Evgeni Malkina, na druhé straně zazářil dvěma góly Brock Boeser.
Čistým kontem a dohromady 28 úspěšnými zákroky se blýskl gólmana Jonathan Bernier, který se podílel na triumfu celku Colorado Avalanche 3:0 nad Dallas Stars. Hostům pro zranění ruky znovu chyběl útočník Martin Hanzal.
1. Jonathan Bernier (COL): 0 inkasovaných gólů, 28 úspěšných zákroků
2. Josh Bailey (NYI): 1 gól, 2 asistence, 6 střel
3. Sergei Bobrovsky (CBJ): 0 inkasovaných gólů, 22 úspěšných zákroků