Washington díky mocnému finiši udolal Los Angeles

Dlouho prohrávali, přesto se nakonec mohli radovat z triumfu. Hráči Washington Capitals v domácím prostředí porazili Los Angeles Kings 3:1 a potvrdili svou pozici aktuálně nejlepšího týmu v lize.

Byl to očekávaný souboj. Na jedné straně Washington, nejlepší tým Východní konference i celé NHL. Na té druhé potom Los Angeles, špičkový celek ze západní části ligy.

Do role hlavní hvězdy večera se instaloval gólman Capitals Philipp Grubauer. Talentovaný gólman se minulým týdnem spíše protrápil, tentokrát však vysekl hned 39 úspěšných zásahů.

"Grubauer je dobrý po celou sezonu," prohlásil trenér domácích Barry Trotz. "Nemám vůbec žádné pochyby o tom, že nám může pomoci. Vím, co od něj mohu očekávat."

V duelu s Kings nestačil Grubauer na jedinou střelu. Ta vyšla z hokejky Anžeho Kopitara, jenž v 17. minutě otevřel skóre i přesto, že Los Angeles zrovna hrálo v početní nevýhodě.

Washington se poprvé prosadil až v závěru druhé části, kdy srovnal krok Andre Burakovsky. Dlouho se pak zdálo, že vyrovnaný souboj spěje až do prodloužení. To ovšem Capitals nepřipustili.

Nejprve v 58. minutě udeřil Evgeni Kuznetsov, devět vteřin před koncem základní hrací doby přidal pojistku do prázdné branky Jason Chimera.

"V průběhu zápasu jsme se neustále zlepšovali, protože jsme zkrátka museli," hodnotil domácí útočník Justin Williams. "Soupeř nás přehrával, měl více střel. Ve třetí třetině jsme ale začali získávat převahu na svou stranu."