Souhrn: Výhru Canucks zařídil při debutu Gaunce

Útočník povolaný poprvé v ročníku z farmy rozhodl o vítězství Vancouveru nad Chicagem 4:2

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

V jediném středečním duelu NHL porazil Vancouver doma Chicago 4:2 a radoval se ve vzájemných soubojích popáté za sebou. Canucks sice dvakrát prohrávali, ale díky dvěma gólům Jakea Virtanena smazali ztrátu. V čase 49:23 otočil výsledek při svém prvním startu v sezoně v NHL Brendan Gaunce a po jeho přihrávce ještě výsledek pojistil v 57. minutě Antoine Roussel.

Canucks se proti Chicagu daří

Vancouver v minulé sezoně vyhrál proti Blackhawks všechny tři vzájemné duely v základní hrací době při skóre 14:6. V posledním souboji v ročníku 2016/17 vyhráli Canucks v Chicagu 5:4 po prodloužení a naposledy neuspěli 22. ledna 2017, kdy prohráli na ledě soupeře 2:4.

Pokus pozměnit nepříznivou bilanci ze strany Blackhawks načal v sedmé minutě Brandon Saad, který se dostal za obranu domácích a procedil puk mezi betony gólmana Jacoba Markstroma. V čase 15:33 vyrovnal v úniku střelou na lapačku Coreyho Crawforda Virtanen. Ujel poté, co se k němu z útočného pásma Chicaga přihrávka Nicka Schmaltze odrazila od brusle Brenta Seabrooka.

Po 65 sekundách se v přesilové hře přes stínícího Saada prosadil střelou zápěstím z pozice za levým kruhem kapitán Blackhawks Jonathan Toews a Chicago znovu vedlo. Ve 33. minutě ale v těžké pozici v pádu uvolnil Markus Granlund Virtanena, který poprvé v kariéře v NHL skóroval dvakrát v jednom utkání a upravil na 2:2.

Nečekaný hrdina

Na stranu Canucks strhnul vítězství útočník, který dostal v týmu šanci poprvé v sezoně. Gaunce byl povolán v úterý z celku Utica Comets z American Hockey League poté, co si v pondělním duelu při výhře 5:2 proti Minnesota Wild vykloubil rameno Brandon Sutter.

A zápas si užil. Nejdříve využil nepřesné rozehrávky Toewse od pravého mantinelu a z pozice mezi kruhy trefil levý horní roh Crawfordovy branky. Byl i u posledního gólu, když našel ideálně před brankou Roussela, který přesnou tečí pojistil výhru.

"Člověk se musí snažit udržovat v nejlepší formě a čekat na svou šanci. Jsem rád, že jsem dnes přispěl k úspěchu," řekl čtyřiadvacetiletý Gaunce, který v minulých třech sezonách za Vancouver sehrál dohromady 114 utkání a nasbíral 12 bodů za pět branek a sedm asistencí.

Chicagu chyběl lídr

Blackhawks nastoupili bez svého nejproduktivnějšího hráče Patricka Kanea, jemuž zabránila v účasti v zápase nemoc. Kane se s 11 brankami dělí o prvenství v pořadí kanonýrů NHL s Davidem Pastrňákem z Boston Bruins. S 18 body je navíc čtvrtý v produktivitě ligy.

V sestavě Chicaga se neobjevil ani obránce Jan Rutta, který zůstal podruhé za sebou mezi náhradníky jen na tribuně. Z českých zástupců tak hrál za poražené jen útočník David Kämpf.