Z úvodního debaklu 0:7 se dokázali oklepat v druhém utkání série 1. kola play off Východní konference Philadelphia Flyers a zvítězili v pátek v pensylvánském derby na ledě Pittsburgh Penguins 5:1. Jednou asistencí se na tom podílel nejproduktivnější český hráč základní části Jakub Voráček.

Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 1:5 (stav série 1:1)
Do branky Flyers se opět od začátku postavil Brian Elliott, který ve středečním duelu za stavu 0:5 v 30. minutě přepustil místo českému gólmanovi Petru Mrázkovi. Třiatřicetiletý Elliott tentokrát pochytal 34 z 35 střel Pittsburghu a byl zvolen druhou hvězdou utkání. Předčil jej pouze Sean Couturier, který přispěl k úspěchu třemi body za gól a dvě asistence.
"Když člověk dostane šanci od začátku utkání, chce se odvděčit za příležitost. Říkal jsem to celou sezonu. Je skvělé dostat šanci v play off a snažit se pomoci týmu vytvořit za ním zeď," řekl Elliott.
Flyers se dostali do vedení v čase 19:23, kdy v přesilové hře skóroval od modré čáry přes stínícího Nolana Patricka obránce Shayne Gostisbehere. Ukončil tak po 225 minutách a 49 sekundách neprůstřelnost gólmana Matta Murrayho.
Opora obhájce Stanley Cupu v součtu s finále Stanley Cupu proti Nashville Predators z loňska udržela v předešlých třech duelech play off čisté konto. Murray předtím naposledy inkasoval v čase 33:08 čtvrtého finálového duelu, kdy jej překonal Viktor Arvidsson.
Hned po 47 sekundách druhého dějství kapituloval znovu, když po rychlém protiútoku Philadelphie Couturierovo zakončení zblízka vykryl hokejkou tak nešťastně, že puk následně srazil do vlastní branky obránce Kris Letang.
Ve 33. minutě nevyužil šanci na snížení kapitán Penguins Sidney Crosby, který nepřekonal Elliotta bekhendovým pokusem. A před pauzou neproměnil ani další příležitost.
"Mohlo to změnit vývoj zápasu. Kdybych to proměnil, bylo by to 1:2 a utkání by bylo jiné. Byl to důležitý okamžik. Ale tak to v play off chodí. Hrajete dobře, vytváříte si šance, ale nepadne to tam," prohlásil Crosby.
Flyers vyšel i vstup do závěrečné třetiny. Travis Konecny se prohnal po pravé straně kolem Chada Ruhwedela a překonal Murrayho nad lapačku. Ve 46. minutě upravil v přesilové hře na 4:0 svou premiérovou brankou v play off Nolan Patrick.
Dvojka loňského draftu zakončila do odkryté branky po parádní zadovce Claudea Girouxe, jemuž přihrál Voráček. Pro osmadvacetiletého kladenského odchovance to byl první bod v letošním play off.
Za 17 sekund sice sebral Elliottovi čisté konto Patric Hornqvist, ale poslední slovo měla Philadelphia a výsledek dovršil 15,6 sekundy před koncem při hře Pittsburghu bez brankáře Andrew MacDonald.
Další zápas: Neděle 21:00 SELČ ve Wells Fargo Center ve Philadelphii.