vrana2

Český útočník Jakub Vrána z Washingtonu si připsal v pátečním duelu NHL gól a asistenci, ale pomohl Capitals v domácím duelu s Floridou jen k zisku bodu. Obhájce Stanley Cupu, v jehož dresu si připsal přihrávku také obránce Michal Kempný, podlehl Floridě 5:6 po nájezdech. Panthers tak oslavili v pátém utkání sezony premiérovou výhru.

První úspěch Floridy
Panthers ztratili v utkání vedení 1:0, 4:1 i 5:4, ale nakonec se po rozuzlení ve čtvrté sérii nájezdů radovali. Rozhodl Jonathan Huberdeau a Florida svůj dosavadní dvoubodový zisk v sezoně v Capital One Areně zdvojnásobila.
"Je to úleva. Byli jsme v každém zápase blízko k vítězství a teď jsme se konečně dočkali prvního. Teď se musíme dívat dál a znovu vyhrát zítra," přál si Huberdeau hned v sobotním domácím utkání proti Detroit Red Wings, kteří zůstali jediným týmem soutěže bez vítězství.

Přestože se na první trefu čekalo až do 11. minuty, o kterou se postaral hostující Vincent Trocheck, padlo v úvodním dějství hned pět branek, ale fanoušci domácího týmu z toho radost neměli.
Mohli sice slavit v 16. minutě vyrovnávací trefu Johna Carlsona na 1:1, při které asistoval Kempný a připsal si v pátém vystoupení v sezoně první bod. Za 32 sekund ale vrátil Floridě vedení v přesilové hře Evgenii Dadonov a v čase 18:52 už to bylo po dalších trefách Coltona Scevioura a Jareda McCanna už 4:1 pro Floridu.
Po 108 vteřinách druhé třetiny našel Vrána od modré čáry ideálně Bretta Connollyho, který z pravé strany z úhlu překonal přesouvajícího se Jamese Reimera. Ve 29. minutě pak Vrána po přihrávce Larse Ellera proměnil přečíslení a snížil na rozdíl jediného gólu. Vylepšil si tak bilanci v ročníku na tři body za dvě branky a jednu asistenci ze sedmi utkání.

Vránova branka proti Floridě

O smazání ztráty se postaral Devante Smith-Pelly. Florida získala opět náskok 51 sekund před koncem druhého dějství, kdy se trefil v početní výhodě Huberdeau. Nastavení vynutil v čase 58:35 Nicklas Backstrom, který v přesilovce a při hře Capitals bez gólmana zužitkoval výhodu šesti proti čtyřem.
V sestavě Washingtonu se počtvrté v sezoně objevil také útočník Dmitrij Jaškin, který se vrátil na led po jednozápasové pauze.
Dallas znovu neuspěl
Třetí zápas v řadě bez bodu musel strávit Dallas, který podlehl před vlastním publikem v American Airlines Center Minnesotě 1:3. Wild naopak poprvé v sezoně dokázali vyhrát dvakrát za sebou. Shodně gólem a asistencí k tomu přispěli útočník Zach Parise a obránce Ryan Suter, který zaznamenal vítěznou branku.
Do vedení se přitom dostali Stars, když se po 36 vteřinách třetí třetiny prosadil Jason Spezza a připsal si svůj první gól v sezoně. V 50. minutě ale odpověděl obránce Matt Dumba a v čase 52:54 otočil stav Suter.

Dubnykův fantastický zákrok proti Bennovi

Při hře Dallasu bez brankáře dovršil výsledek přesně minutu před koncem Parise. Asistoval mu Suter, který si tak připsal jubilejní 500. bod v NHL. Třiatřicetiletá opora Minnesoty má na kontě z 998 utkání 77 gólů a 423 přihrávek a na hranici 500 bodů dosáhl Suter jako jedenáctý obránce narozený v USA v historii.
Dallasu chyběl pro zranění v dolní části těla jeho nejproduktivnější hráč Alexander Radulov, který v šesti zápasech nasbíral 10 bodů za čtyři branky a šest asistencí.
Predators opět vyhráli, ale ztratili Rinneho
Nashville uspěl na ledě Calgary a po výsledku 5:3 se radoval ze čtvrté výhry za sebou. Oplatil tak Flames porážku 0:3 z domácího prostředí z 9. října, což byl jediný duel ze sedmi v této sezoně, v kterém Predators nebodovali.
Od 46. minuty se musel Nashville obejít bez zraněné brankářské jedničky Pekky Rinneho. Toho za stavu 3:3 nahradil Juuse Saros a pochytal ve zbytku utkání všech devět střel.

Bennettova branka proti Nashvillu

V čase 46:31 po rychlém brejku po pravé straně zařídil vítěznou branku Zac Rinaldo. Při hře Flames bez brankáře pojistil výhru Nashvillu bekhendovým pokusem z půlky hřiště Filip Forsberg.