Voráček pomohl asistencí Flyers k výhře

Flyers vyhráli, Voráček asistoval

První asistenci v přípravném období oslavil útočník Jakub Voráček, jeho celek Philadelphia Flyers v úterním programu udolal na svém ledě tým New York Rangers 4:3 v prodloužení.

Voráček se blýskl v čase 18:36, kdy se podílel na úvodní brance Samuela Morina. Hvězdný útočník na ledě dohromady strávil přes 20 minut.

O výhře Flyers rozhodl v prodloužení Travis Konecny, jenž zužitkoval přihrávku Claudea Girouxe a připsal si druhý bod v zápase. Philadelphia tak předvedla velký obrat, po dvanácti minutách hry totiž prohrávala 0:2.

Celý duel odchytal v brance Rangers gólman Ondřej Pavelec. Zkušený brankář zapsal dohromady 34 úspěšných zákroků. Michal Neuvirth na druhé straně se mezi tři tyče nedostal.

Floridské derby vyznělo pro domácí Panthers, kteří udolali tým Tampa Bay Lightning 4:2. Ve skvělém světle se ukázaly především mladé hvězdy Floridy.

Útočník Jonathan Huberdeau se blýskl dvěma góly a asistencí, Aleksander Barkov připojil tři nahrávky. Do utkání naopak nezasáhl zkušený český střelec Radim Vrbata.

V dresu hostů byl u porážky i útočník Ondřej Palát, který odehrál přes dvacet minut a posbíral dvě střely na branku, jeden hit a dva zblokované pokusy soupeře.

Bodově naprázdno tentokrát vyšel talent nově vzniklého týmu Vegas Golden Knights Tomáš Hyka, celek z Nevady v přípravě podlehl mužstvu Los Angeles Kings 2:3 v prodloužení.

Vyrovnaný duel rozsekl po pouhých dvanácti vteřinách prodloužení veterán Brooks Laich, jemuž přesně asistoval Alex Iafallo.

Hyka na ledě strávil jen necelých jedenáct minut, během kterých stihl jeden minusový bod v hodnocení účasti na ledě a dvě střely na branku.

Domácí triumf oslavili i hráči Dallas Stars, kteří udolali tým Minnesota Wild 4:1. Hlavní zásluhu na tom měl elitní útočník Tyler Seguin, který vstřelil dva góly. V sestavě Stars chyběli čeští útočníci Martin Hanzal a Radek Faksa.

Přesvědčivý triumf zapsali před svými fanoušky Columbus Blue Jackets, kteří rozložili tým St. Louis Blues jednoznačně 5:2.

O branky domácích se postaralo pět různých střelců, Columbus si už v první třetině vypracoval náskok tří gólů, který v dalším průběhu duelu v poklidu uhájil.

V dresu Blues strávil na ledě necelých osmnáct minut útočník Dmitrij Jaškin, do statistik zapsal jednu střelu na branku a dohromady pět hitů. Adam Musil pak připojil téměř dvanáct minut a dva pokusy na bránu.