Souhrn: Voráček pomohl gólem k výhře

Český útočník se trefil po devíti zápasech a Philadelphia oslavila už osmé vítězství za sebou

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Útočník Jakub Voráček se po devíti zápasech dočkal branky a hned byla vítězná. Vyhlášený nahrávač po pěti asistencích z minulých třech zápasů přispěl v pondělním duelu k výhře Philadelphie nad Vancouverem 2:1 a Flyers tak oslavili už osmý úspěšný výsledek za sebou. Daří se také Dallasu, který i díky gólu forvarda Radka Faksy zdolal Arizonu 5:4 a zvítězil popáté v řadě.

Voráčkův gólový příspěvek

Série úspěchů Flyers nekončí a pod další se podepsal gólem na 2:0 z 24. minuty Voráček. Phil Varone vyslal kladenského odchovance do úniku a Voráček překonal Jacoba Markstroma blafákem do forhendu. Navázal tak na úvodní branku Seana Couturiera, který v závěru úvodního dějství v přesilové hře otevřel skóre.

Voráčkovi sice statistici po úpravě sebrali jednu přihrávku z původních tří z minulého utkání proti Edmonton Oilers (5:4 po prodloužení), přesto nasbíral v posledních 11 duelech 13 bodů za dvě branky a 11 přihrávek.

Hned za 114 sekund sice snížil Brock Boeser, ale byl jediným, kde dokázal překonat Cartera Harta. Dvacetiletý brankář se pod výsledek podepsal 41 úspěšnými zákroky a vychytal vítězství posedmé v řadě. Je čtvrtým v historii, jemuž se to povedlo před 21. narozeninami.

Před tím to naposledy dokázal Carey Price z Montreal Canadiens (20. března až 5. dubna 2008). Rekord gólmanů v tomto věku vytvořil Jocelyn Thibault z Quebec Nordiques s osmi vítězstvími za sebou (6. až 26. března 1995).

"Já takové věci nesleduju. Chci prostě jen vyhrávat zápasy. To je náš cíl, chceme dál vítězit a já jdu zápas po zápasu. V každém chci uspět," řekl Hart. Philadelphia dosáhl na jubilejní 2000. vítězství v základní části a povedlo se jí to jako sedmému celku v historii. Prvnímu z týmů mimo 'Original Six'.

V polovině třetí třetiny opustil utkání na nosítkách obránce Canucks Alexander Edler po nepříjemném pádu. Poté, co se Edlerovi zasekla hůl mezi Voráčkovy brusle, upadl obličejem na led. Následně odjel na rentgen.

Pátá výhra Stars v řadě

Faksa se podílel na tříbrankové kanonádě mezi 43. a 44. minutou, kdy Stars během 71 sekund získali náskok 4:2. Nejdříve využil přesilovou hru pěti proti třem John Klingberg, následně se prosadil v pokračující klasické výhodě tečí střely Mira Heiskanena český útočník a další radost domácím příznivcům udělal Mattias Janmark.

Nebyla to ale rozhodující pasáž utkání. O chvíli později brankami v rozmezí 61 sekund totiž smazali ztrátu Vinie Hinostroza a Alex Galchenyuk. Zápas tak rozuzlil až v čase 52:28 Tyler Seguin.

Coyotes prohráli potřetí za sebou a nepomohla jim ani úvodní branka Olivera Ekmana-Larssona, která byla jeho 109. v dresu Arizony. Překonal tak v historickém pořadí klubu rekord mezi obránci Coyotes/Winnipeg Jets.

Další debakl Ducks

Anaheim po sobotní porážce na ledě Winnipeg Jets 3:9 prohrál v Torontu 1:6 a počtvrté za sebou nebodoval při skóre 5:23. Pro strádající Ducks to byla už šestnáctá prohra z posledních osmnácti utkání. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se předvedl v utkání útočník Andreas Johnsson.

První hvězdou utkání byl ale zvolen obránce Jake Muzzin, který si připsal premiérové body v dresu Maple Leafs. Toronto jej získalo 28. ledna z Los Angeles a ve třetím vystoupení v novém působišti připsal na své konto gól a dvě přihrávky.

"Máme dobrý tým, kvalitní koučink a dobrou taktiku, takže je snadné zapadnout. Je jasné, co máme hrát a plníme to. Navíc hrát vedle Morgana Riellyho také pomůže. Když jsem sem přišel, nevěděl jsem celkově, co mám očekávat od médií i hokeje. Jsem velice šťastný, jak to jde a snad to bude pokračovat," prohlásil Muzzin.

Anaheim naopak prožívá těžké období. "Za úsilí, které do toho vkládáme, teď nepřichází žádná odměna. Očekáváme od týmu daleko více a mohu říci, že hráči sami od sebe také očekávají daleko víc," řekl kouč Ducks Randy Carlyle.

Rangers opět doma neuspěli

Potřetí za sebou museli strávit porážku před vlastním publikem v Madison Square Garden Rangers, kteří podlehli Los Angeles 3:4 po prodloužení. Po 25 sekundách nastavení o tom rozhodl útočník Tyler Toffoli a otočil výsledek poté, co Kings v utkání třikrát prohrávali. Třemi body za dvě trefy a jednu asistenci pomohl k úspěchů Adrian Kempe.

Kings jsou se 46 body z 52 zápasů v Západní konferenci stále poslední, ale s osmibodovou ztrátou na play off nic nevzdávají. "Bojujeme dál. Zbývá třicet zápasů a nikdy nevíte, co se stane. Hlavně na Západě. Řadě týmů se nedaří, takže musíme makat a hrát co nejlépe," podotkl útočník Los Angeles Ilya Kovalchuk, který si připsal dvě asistence.

K zisku bodu Rangers přispěl gólem a asistencí Zibanejad, který se podílel na deseti brankách svého týmu v řadě a vytvořil nový klubový rekord. Šesti trefami a čtyřmi asistencemi v řadě překonal výkon Roda Gilberta ze sezony 1967-68, který byl u osmi branek za sebou (2+6).