CZ

Třinácti zápasy pokračovala v sobotu NHL. Skvěle se dařilo českým útočníkům Jakubu Voráčkovi a Tomáši Hertlovi. Oba si shodně připsali po třech bodech a slavili se svými týmy vítězství. Jednu nahrávku zaznamenal i Ondřej Palát, jeho Tampa Bay ovšem prohrála na ledě Minnesoty v prodloužení.

Voráček zařídil triumf Flyers
Výhodu domácího prostředí dokonale využila Philadelphia, která přehrála New Jersey 5:2 a oslavila čtvrté vítězství v novém ročníku.
Zásadní podíl na něm měl hvězdný útočník Jakub Voráček. Český reprezentant se blýskl dohromady třemi body za branku a dvě asistence.
"Je to obrovsky dynamický hráč, který dokáže úplně změnit obraz hry," pochválil svou oporu trenér Flyers Dave Hakstol. "Odehrál fantastické utkání."

Duel byl dlouho vyrovnaný, ještě pět minut před koncem základní hrací doby svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 2:2. Pak ale vzdal vývoj událostí do svých rukou právě Voráček.
V čase 56:50 nabral rychlost na pravém křídle, vylákal z branky gólmana Keitha Kinkaida a po bleskové kličce do forhendu poslal Flyers do vedení 3:2.
"Celou dobu jsem přemýšlel o tom, jestli nebude lepší přihrát," usmál se Voráček. "Nakonec jsem se rozhodl zakončit sám a vyšlo to."
Další góly pak přidali do odkryté branky Wayne Simmonds a Scott Laughton, jemuž nahrával právě Voráček. Muž s číslem 93 na zádech tak má v sezoně na kontě už 11 bodů.
V dresu Devils odehrál téměř 19 minut útočník Pavel Zacha, znovu se ovšem do statistik nezapsal a na své první body v ročníku tak stále čeká.
MacKinnon řádí dál
Ve fantastických výkonech pokračuje útočník Colorada Nathan MacKinnon, jenž v utkání na ledě Caroliny zazářil gólem a dvěma asistencemi. Především díky němu Avalanche uspěli po výsledku 3:1.
MacKinnon prodloužil svou bodovou sérii od úvodu sezony na osm utkání. Na stejné metě je i jeho spoluhráč z elitní formace Colorada Mikko Rantanen, který k výhře nad Carolinou pomohl jednou asistencí.
"Máme za sebou dobrý start do sezony. Ne úžasný, ale uspokojivý ano," prohlásil MacKinnon. "Daří se nám kontrolovat zápasy, Carolina má opravdu dobrý tým. Jsou to pro nás cenné body."

Landeskog překonal McElhinneyho a otevřel skóre

Pokud MacKinnon s Rantanenem zabodují i v nadcházejícím duelu, vyrovnají klubový rekord obránce John-Michaela Lilese, který drží od sezony 2010-2011.
Na výhře nad Carolinou se výrazně podílel i kapitán Gabriel Landeskog, autor dvou gólů. Švédský reprezentant má obdivuhodnou střeleckou formu - v posledních dvou duelech nasázel celkem pět branek.
Gólman Philipp Grubauer přispěl 42 úspěšnými zákroky, překonat ho dokázal pouze v samotném závěru utkání Micheal Ferland. Carolina prohrála potřetí za sebou.
Detroit se dočkal výhry
První triumf v sezoně oslavili hráči Detroitu, kteří uspěli na ledě Floridy 4:3 v prodloužení. Red Wings tak jako poslední tým celé ligy umazali tíživou nulu z kolonky výher.
O výhře Detroitu rozhodl v čase 63:44 útočník Gustav Nyquist, jenž využil přihrávku Dylana Larkina a připsal si první branku v ročníku.
"Je to pro nás ohromně důležitá výhra," ulevil si gólman Jimmy Howard. "Všichni jsme takový výsledek potřebovali. Věřím, že nám do dalšího průběhu ročníku pomůže."

Nyquist rozhodl v prodloužení o výhře Red Wings

Hosté přitom do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Florida si v první třetině po brankách Keitha Yandlea a Nicka Bjugstada vytvořila komfortní dvoubrankový náskok, ve druhé části ale třikrát inkasovala a nakonec se musela spokojit s bodem.
Dvěma body se na úspěchu hostů podíleli útočník Frans Nielsen a bek Dennis Cholowski.
Vynulovaný Edmonton
Souboj těžkých vah Západní konference vyzněl pro Nashville, který zvítězil na ledě Edmontonu přesvědčivě 3:0 a vyšvihl se na první příčku celé ligy.
Predators se v duelu museli obejít bez zraněného gólmana Pekky Rinneho. Do branky se proto postavil Juuse Saros, jemuž kryl záda z farmy povolaný Čech Miroslav Svoboda.

Subban zakončil přečíslení při oslabení

Saros svou roli zvládl naprosto excelentně. Pochytal všech 31 střel soupeře, oslavil čisté konto a stal se hlavní hvězdou celého duelu.
Predators se do vedení dostali v čase 33:14, kdy se ve vlastním oslabení trefil obránce P.K. Subban. Ještě do druhé sirény přidal další trefu hostů Viktor Arvidsson.
Konečnou podobu výsledku stanovil v samotném závěru střelou do odkryté branky zadák Roman Josi. Oilers tak po třech výhrách vyšli bodově naprázdno.
Hertl v roli nahrávače
Roli favorita splnili hráči San Jose, kteří na svém ledě přetlačili New York Islanders 4:1 a razantně tak odpověděli na předchozí dvě porážky.
Skvělý výkon předvedl útočník Tomáš Hertl, český reprezentant si připsal celkem tři asistence. Postupně měl podíl na trefách Timo Meiera, Brenta Burnse a Logana Coutureho.
Islanders dokázali se soupeřem držet krok pouze v první části, kdy se prosadil Brock Nelson, od druhé třetiny ale měli Sharks duel pevně ve svých rukou.

20181020-sharks-win-16x9

Další zápasy: Skinner zazářil hattrickem, St. Louis zaskočilo Toronto
Fantastický individuální výkon předvedl útočník Jeff Skinner, který zazářil hattrickem a pomohl tak Buffalu k triumfu 5:1 na ledě Los Angeles. Kapitán Sabres Jack Eichel se blýskl třemi nahrávkami.
Druhou porážku v řadě utrpělo Toronto, které před zraky vlastních fanoušků podlehlo St. Louis 1:4. V dresu vítězů připsali dva body útočníci Ryan O'Reilly a David Perron.
Roli favorita splnil Winnipeg, jenž na svém ledě zdolal Arizonu 5:3. Hosté sice na branku domácích vypálili celkem 45 střel, k úspěchu to ale nestačilo. Po třech nahrávkách zaznamenali obránci Jacob Trouba a Oliver Ekman-Larsson.
Třetí venkovní triumf ze čtyř zápasů urvalo Chicago, které na ledě Columbusu uspělo 4:1. Hvězdou utkání se stal útočník Patrick Kane, který ke dvěma brankám připojil i jednu asistenci.

Skinner nasázel Kings hattrick

Kanadský souboj vyzněl pro Ottawu, která zlomila Montreal 4:3 v prodloužení. Vítěznou trefu obstaral v čase 62:30 útočník Mark Stone.
Velký obrat převedla Minnesota, jež doma prohrávala s Tampou Bay po první třetině 1:3, nakonec ale slavila triumf 5:4 v prodloužení. Zajistil ho Mikael Granlund. V dresu poražených si připsal jednu asistenci Ondřej Palát.
Bodově naprázdno vyšel útočník David Pastrňák, i proto jeho Boston podlehl na ledě Vancouveru 1:2 v prodloužení. Vítěznou trefu Canucks obstaral útočník Bo Horvat.
Dobrou formu potvrdili hráči Vegas, kteří doma udolali Anaheim 3:1. Gólem a asistencí se blýskl útočník Jonathan Marchessault, Golden Knights zaznamenali třetí triumf v řadě.