Voráček je zpět, ale výhru odvezl Pittsburgh

Když byl Jakub Voráček mimo hru se zraněním ve spodní části těla, Philadelphia Flyers se nevídaně rozjeli.

Z devíti utkání uhráli 15 bodů a mocně usilují o druhou divokou kartu pro postup do play off Východní konference NHL. Jakmile se český útočník vrátil, Flyers štěstí opustilo. Pensylvánskému rivalovi Pittsburgh Penguins podlehli ve Wells Fargo Center 1:4 a zůstali o bod za Detroit Red Wings, které v sobotu ještě čeká souboj s Florida Panthers.

„Zbývá nám ale ještě dost zápasů na to, abychom s tím něco provedli," tvrdil kapitán Philadelphie Claude Giroux. Už v pondělí hrají Flyers na ledě New York Islanders.

Voráček, který absentoval od 25. února, se zařadil na levé křídlo třetí formace s Nickem Cousinsem a Mattem Readem. Odehrál 13:46 minuty, z toho čtyři minuty v přesilovkách, ale dostal se jen k jedné střele.

Flyers dali v devíti z předchozích deseti zápasů tři a více branek, ale tentokrát vyslali na gólmana Marc-André Fleuryho jenom sedmnáct pokusů, což je jejich sezónní minimum.

Osamoceným autorem gólu byl obránce Radko Gudas, který otevřel skóre nahozením od modré čáry v čase 21:58, už o 61 vteřin později ale vyrovnal Trevor Daley a další dva góly natěsnal Pittsburgh v závěru druhé třetiny do rozmezí 89 vteřin, kdy se trefili Carl Hagelin a Chris Kunitz.

Definitivní podobu skóre dal ve třetí třetině Kris Letang, druhou asistenci večera měl Sidney Crosby a prodloužil tak sérii utkání, v nichž bodoval na 11, což je vyrovnání jeho sezónního maxima.

Pittsburgh se posunul na třetí místo v Metropolitní divizi před New York Islanders, kteří hrají ještě v sobotu s Dallas Stars.

V brance Flyers měl původně startovat Michal Neuvirth, ale podle generálního manažera Rona Hextalla se necítil dobře a tak zaskočil Steve Mason, jenž předvedl 31 zákroků.

Už v neděli hrají Penguins s Capitals. "Nemáme moc času o sobě přemýšlet, rychle musíme otočit stránku," řekl Crosby. "V tuto chvíli ale hrajeme dobrý hokej, který nám dává šanci na výhru každý večer."