Souhrn: Voráček skóroval, Crosby má 1100. bod

Souhrn středečních zápasů: Gól českého útočníka prohru neodvrátil, Crosby má 1100. bod

Napsal NHL.com/cs

Útočník Jakub Voráček nezabránil jedním gólem porážce Philadelphia Flyers ve středečním utkání s Pittsburgh Penguins 2:5. Nejproduktivnější český hráč v soutěži svou 15. trefou v sezoně ve 23. minutě vyrovnal na 1:1. Hvězdou pensylvánského derby byl kapitán Penguins Sidney Crosby, který si připsal tři asistence a dosáhl díky nim na hranici 1100 bodů v NHL. Gólman Petr Mrázek neodvrátil prohru Flyers 23 zásahy.

Do branky Calgary Flames se po dvou zápasech vrátil David Rittich a vychytal 25 úspěšnými zákroky vítězství 5:1 na ledě Buffalo Sabres. Klub z Alberty zabral po čtyřech prohrách a pozicím pro play off v Západní konferenci se přiblížil na rozdíl bodu.

Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 2:5

Flyers prohráli v derby s Pittsburghem i potřetí v sezoně a vytěžili z prestižních bitev jediný bod. Stejně chudou sbírku mají i z posledních čtyř vystoupení, kterým předtím předcházela vydařená série šesti výher.

Voráček vyrovnal na 1:1, když se od levého mantinelu snažil vrátit přihrávku najíždějícímu Nolanu Patrickovi a puk si nešťastně srazil do branky útočník Derick Brassard. Český lídr si tak polepšil na 72 bodů za 15 tref a 57 asistencí z 67 utkání.

Philadelphia ve 26. minutě díky brance Travise Konecnyho otočila stav, ale Pittsburgh třemi góly do konce druhého dějství rozhodl o osudu utkání. Mrázek v brance poražených inkasoval čtyřikrát z 27 střel. Pátý gól vstřelili hosté při hře bez brankáře, kdy trefil prázdnou branku Evgeni Malkin.

Crosby asistoval v závěru první třetiny u gólu Phila Kessela, který hrál 900. zápas v NHL, a pak u obou zásahů Conora Shearyho, jenž získal dvoubrankový náskok. Zaokrouhlil tak svou bilanci na 1100 bodů za 404 branek a 696 asistencí z 850 duelů. "Je to hezké číslo. A je příjemné na něj dosáhnout ve vítězném zápase," řekl Crosby.

Buffalo Sabres - Calgary Flames 1:5

Rittich dostal přednost v brankovišti Flames před Jonem Gilliesem teprve podruhé z posledních sedmi utkání a byl velice blízko svého premiérového čistého konta v NHL. Připravil jej o něj až 18 sekund před koncem Casey Nelson.

"O nulu se opravdu nestarám. Daleko důležitější teď je, že jsme získali dva body. My potřebujeme každý bod v každém zápase. Dnes jsme získali dva a to je skvělé," pochvaloval si Rittich.

Calgary vedlo v Buffalu už v deváté minutě 2:0 díky brankám Sama Bennetta a Marka Jankowskiho, ve druhé třetině zvýšili na pětibrankový náskok Mark Giordano, Sean Monahan a Dougie Hamilton. Flames se přiblížili na bod Los Angeles Kings, kteří drží druhou divokou kartu na postup do play off.

Vancouver Canucks - Arizona Coyotes 1:2

Coyotes se dostali díky deváté výhře z posledních 13 zápasů z pozice nejhoršího týmu ligy před Buffalo, které má stejně jako oni na kontě 53 bodů a sehrálo o zápas více. O vítězství Arizony rozhodl 58 sekund před koncem Derek Stepan.

Gól a asistenci si připsal Clayton Keller, který v 19. minutě otevřel skóre, ale za domácí za 84 sekund odpověděl Jussi Jokinen. Arizona povolila domácím pouze 17 střel na branku a sama jich vyslala 34.

Canucks chyběl jejich nejproduktivnější hráč Brock Boeser, který si při pondělní porážce s New York Islanders 3:4 po prodloužení poranil záda. Jednadvacetiletý nováček může přijít o zbytek sezony.