Obránce Hedman bude Tampě chybět 3-6 týdnů

Klíčového zadáka lídra NHL vyřadilo čtvrteční zranění v dolní části těla

NHL.com @NHLdotcom

Hedman odstoupil ze zápasu

Hedman ostoupil ze zápasu pro zranění

Victor Hedman po nárazu do hrazení utrpěl zranění v dolní části těla a z duelu Tampy Bay proti Calgary musel ve druhé třetině odstoupit

• 00:46 •

Tampa Bay Lightning budou muset minimálně do konce ledna hrát bez svého klíčového zadáka. Podle pátečních zpráv bude Victor Hedman lídrovi NHL chybět 3-6 týdnů se zraněním v dolní části těla.

Švédský bek se zranil v čase 26:13 čtvrtečního duelu s Calgary Flames po srážce kolenem s útočníkem Garnetem Hathawayem. Tampa prohrála 1:5.

Hedman byl jedním ze čtyř hokejistů Lightning, kteří byli vybráni k účasti na Utkání hvězd konající se pod hlavičkou 2018 Honda NHL All-Star Game 28. ledna právě v Tampě. Dalšími domácími hráči ve výběru jsou centr Steven Stamkos, křídlo Nikita Kucherov a brankář Andrei Vasilevskiy.

Hedman nasbíral ve 44 zápasech této sezony 33 bodů (6+27) a měl +24 bodů v plus/minus. Celkem má za sebou dvojka draftu 2009 téměř 600 utkání v NHL: v 593 startech za Lightning dal statný Švéd 71 branek a připsal si 263 asistencí.

Tampa vstoupila v pátek do povinné šestidenní přestávky. Další utkání ji čeká až ve čtvrtek proti Vegas Golden Knights.