Vegas v prodloužení zdolalo Sharks 4:3, v sérii vede

Karlsson udeřil v prodloužení, Vegas přehrálo San Jose 4:3

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

SOUHRN: VGK 4, SJS 3 v prodl.

Karlsson v prodloužení trefil výhru Vegas

William Karlsson se prosadil v prodloužení, Vegas vyhrálo na ledě San Jose 4:3 a v sérii se ujalo vedení 2:1 na utkání

• 05:44 •

Výhoda domácího prostřední je znovu na straně týmu Vegas Golden Knights. Nováček NHL zvládl strhující třetí duel série 2. kola proti San Jose Sharks, na ledě soupeře uspěl 4:3 v prodloužení a ujal se vedení 2:1 na utkání.

San Jose Sharks - Vegas Golden Knights 3:4 v prodl. (Stav série 1:2)

Byla to fantastická rána. Běžela osmá minuta prodloužení, když William Karlsson převzal přihrávku od Jamese Neala a z pravého křídla vypálil přesně do vzdáleného horního rohu branky. Gólman Martin Jones neměl nárok.

"Soustředil jsem se na to, abych puk dobře trefil," vykládal hrdina duelu. "Dostal jsem dobrou přihrávku a jsem nadšený, že to tam spadlo."

Vegas se tak dokázalo oklepat z mrzuté třetí části, ve které prohospodařilo dvoubrankový náskok a díky cenné výhře má v sérii znovu navrch.

Karlsson kromě zmíněné branky připojil i jednu asistenci, gólman Marc-Andre Fleury pak předvedl 39 úspěšných zásahů. Blýskl se především v prodloužení, kdy ve vyložené šanci vychytal Logana Coutureho.

"To byl klíčový moment. V první chvíli jsem si myslel, že je to gól," přiznal William Karlsson. "Marc ale udělal to, co se mu daří celou sezonu. Dal nám šanci na vítězství."

Pro gólmana Golden Knights to bylo 68. vítězství ve vyřazovacích bojích, díky kterému v historickém pořadí dorovnal na desátém místě Andyho Mooga.

Po bezbrankové úvodní části udeřili jako první domácí. V čase 26:59 se prosadil v přesilové hře Timo Meier a rozjásal vyprodanou arénu. Radost ale Sharks příliš dlouho nevydržela.

Golden Knights totiž v rozmezí necelých pěti minut skóre třemi góly zcela otočili. Nejprve vyrovnal v početní výhodě Colin Miller, další zásahy přidali Jonathan Marchessault a Reilly Smith.

Zdálo se, že Vegas kráčí za venkovním triumfem, Sharks ale zbraně nesložili. Ve třetím dějství nejprve snížil Evander Kane, v čase 58:03 přišel velký okamžik Tomáše Hertla.

Český útočník se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a pohotově zasunul kotouč do odkryté klec. Pro Hertla to byla čtvrtá trefa v letošním play off.

Slavit ale nakonec mohli díky Karlssonově trefě v prodloužení hosté.

"Byl to zápas, ve kterém jsme udělali spoustu dobrých věcí. Povedl se nám začátek, na výhru to bohužel nestačilo," mrzelo domácího kouče Petera DeBoera.

Další zápas: Středa 2. května (Čtvrtek 3. května v 4:00 SELČ) v SAP Center v San Jose.