bolts_102418a

Posun Colorada do čela NHL se nekonal. Avalanche podlehli ve středečním domácím duelu Tampě Bay 0:1 a mají na třetím místě celé ligy shodně 14 bodů jako vedoucí Nashville Predators a nově druhé Toronto, které se po dvou prohrách radovalo a zvítězilo ve Winnipegu 4:2. Z tria českých hráčů, které zasáhlo do hry v programu celkem čtyř duelů, nikdo nebodoval.

Vasilevskiy vynuloval Avalanche
V dresu Colorada v desátém duelu od úvodu ročníku poprvé nebodovalo produktivní duo Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. Gólman Andrei Vasilevskiy totiž pochytal v Pepsi Center všech 23 střel Colorada a radoval se z první nuly v sezony a celkově z třinácté v kariéře v NHL.
Ve 12. minutě utkání byl sice Vasilevskiy překonán a zdálo se, že MacKinnon prodlouží svou bodovou sérii, když přihrál střelci Gabrielu Landeskogovi. Po trenérské výzvě ale byla branka pro ofsajd Tysona Josta odvolána.
Jediný gól utkání tak vstřelil ve 47. minutě v přesilové hře Nikita Kucherov, který si vyměnil puk se Stevenem Stamkosem a z pravého kruhu překonal Semyona Varlamova. Byla to jeho třetí trefa v sezoně a celkově 150. v NHL.
Lightning, kteří ukončili třízápasovou vítěznou sérii Colorada, bodovali pošesté za sebou a z toho popáté vyhráli. V dresu vítězů svou bilanci pěti bodů za pět asistencí v osmém utkání v sezoně nerozšířil útočník Ondřej Palát, který poprvé po pěti duelech nebodoval.

Kucherov se prosadil v přesilovce

Toronto i popáté uspělo venku
Maple Leafs vyhráli na ledě Winnipegu 4:2 a uspěli i v pátém utkání venku v této sezony. To je jim na startu sezony povedlo potřetí v historii. Vyrovnali svůj výkon ze sezony 1993-94 a v ročníku 1940-41 se jim to povedlo dokonce sedmkrát v řadě.
Jets naopak na vlastním ledě v sedmém duelu poprvé vyšli naprázdno a podruhé prohráli. V běžné hrací době podlehl Winnipeg doma poprvé po 15 duelech, když předtím naposledy neuspěl 27. února proti Nashville Predators po výsledku 5:6.
Hosté do 32. minuty získali náskok 3:0 díky brankám Kasperiho Kapanena, Tylera Ennise a Nazema Kadriho. Winnipeg sice vykřesal naději mezi 45. a 47. minutou, kdy během 91 sekund snížili na rozdíl jednoho gólu Nikolaj Ehlers a v přesilové hře Mark Scheifele, ale v čase 48:28 pečetil výhru Maple Leafs John Tavares.
Za Toronto potřetí za sebou nebodoval centr Auston Matthews, který si předtím v prvních sedmi duelech sezony připsal vždy minimálně dva body. Na straně Jets se neprosadil ani kanonýr Patrik Laine, dvojka draftu z roku 2016 právě za Matthewsem. Jednalo se tak o první z pěti jejich vzájemných soubojů, v kterém vyšli oba naprázdno.

Tavaresova branka po akci Marnera

Druhá výhra Floridy
Panthers zvítězili v New Yorku nad Islanders 3:2 po prodloužení a v osmém utkání sezony dosáhli teprve na druhé vítězství. Předtím uspěli jen v pátek na ledě obhájce Stanley Cupu Washington Capitals 6:5 po nájezdech. Tentokrát dokázali znovu zlomit na svou stranu už páté nastavení v sezoně, do kterého duel dotáhli.
V čase 60:33 rozhodl v přesilové hře Mike Hoffman a dovršil obrat v utkání z 0:2. Islanders po gólech Brocka Nelsona a Jordana Eberleho, který využil přesilovou hru, drželi dvoubrankový náskok do 43. minuty. V té se trefil v početní výhodě Frank Vatrano a v polovině třetí třetiny vyrovnal Evgenii Dadonov.
"Je to něco jako efekt sněhové koule. Musíte někde začít, vytvořit nějaký základ a na něj to nabalovat. Snad nás to dostane na správnou cestu. Sehráli jsme předtím některé dobré zápasy, ale nedosáhli jsme na výsledky, které bychom si přáli," prohlásil Hoffman.

Markstrom vychytal Vegas
Po třech výhrách za sebou poznalo opět přemožitele Vegas s útočníky Tomášem Noskem a Tomášem Hykou. Golden Knights prohráli doma s Vancouverem 2:3 po nájezdech a velký podíl na tom měl brankář Jacob Markstrom. Připsal si 33 úspěšných zákroků a nedovolil ze čtyř sérií rozstřelu soupeři ani jeden gól.
Jako jediný se tak v nájezdech prosadil Markus Granlund a k pátému vítězství Canucks z posledních sedmi duelů přispěl dvěma góly Bo Horvat. Všechny čtyři branky základní hrací doby padly ve druhé třetině.
Horvat ve 25. minutě odpověděl na vedoucí gól Maxe Paciorettyho a za 64 vteřin svou sedmou trefou v sezoně i otočil stav. Po trefě Ryana Reavese z 38. minuty se muselo prodlužovat.