CSStars1206

V sezoně 2021-22 vybíráme každé pondělí tři české hvězdy uplynulého týdne NHL. Tentokrát volíme po osmém týdnu nového ročníku.

1. Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning)
V minulém týdnu NHL, v němž si sice připsalo body 12 českých hokejistů, ale jen dva nasbírali víc než jeden, nejvíce zazářil Palát. Útočník Tampa Bay Lightning dal ve čtyřech startech dva góly a pomohl svému celku bodovat ve všech zápasech, z nichž obhájci Stanley Cupu tři vyhráli.

Palátovu přihrávku si srazil do vlastní branky Nosek

V úterý 30. listopadu při porážce 3:4 po nájezdech se St. Louis Blues sice zůstal český křídelník na nule, ale ve čtvrtek 2. prosince otevřel skóre domácí odvety proti stejnému soupeři a v sobotu 4. prosince přidal další gól a pomohl tak k výhře 3:2 po prodloužení nad Boston Bruins. V neděli 5. prosince zůstal Palát bez bodu, Lightning ovšem rozstříleli Philadelphia Flyers 7:1.
Ač nemá na křídle prvního útoku po boku tradiční spoluhráče Braydena Pointa s Nikitou Kučerovem (oba jsou mimo hru se zraněními), nasbíral rodák z Frýdku-Místku ve 24 duelech nového ročníku 14 bodů (6+8) a je třetím nejproduktivnějším Čechem za Davidem Pastrňákem z Boston Bruins a Jakubem Voráčkem z Columbus Blue Jackets (oba 19). Tampa Bay (15-5-4) se drží na třetím místě Atlantické divize.
2. Filip Zadina (Detroit Red Wings)
Red Wings prožívají skvělé období; vyhráli pět zápasů v řadě a vděčí za to i mladému křídlu z Pardubic, které ve třech utkáních minulého týdne přispělo bilancí 1+1.

Zadina otevřel skóre z úniku bekhendovým blafákem

Zadina nejprve v úterý otevřel skóre duelu s Bostonem, který Detroit nakonec vyhrál 2:1. Ve středu 1. listopadu proti Seattle Kraken nebodoval, jeho tým přesto uspěl v poměru 4:3 po nájezdech. V sobotu pak dvaadvacetiletý útočník asistoval při vítězném gólu Moritze Seidera, jenž v prodloužení rozhodl o výhře 4:3 nad New York Islanders.
Red Wings jsou s bilancí 13-9-3 čtvrtí v Atlantické divizi a Zadina jim k tomu pomohl celkovými čtyřmi góly a devíti body ve 25 startech.
3. Dan Vladař (Calgary Flames)
V minulém týdnu se dostal do branky jen jednou, ale v pátek 3. prosince proti Anaheim Ducks podal solidní výkon a odcházel s výhrou 4:3 po samostatných nájezdech, v nichž zlikvidoval jak penaltu Trevora Zegrase, tak Kevina Shattenkirka. Za 65 minut hry před tím český gólman Flames předvedl 31 zákroků ze 34 střel a měl tak úspěšnost 91,2 procenta.

Vladař, který si za jedničkou Jacobem Markströmem zatím zachytal celkem v šesti utkáních, tím upravil svou bilanci v sezoně na 5-0-1. K tomu drží vynikající průměr 1,78 i úspěšnost 93,9 procenta.
Oba brankáři jsou velkým faktorem úspěchu Calgary (15-5-5), které vede Pacifickou divizi. Flames dostali nejméně branek z celé ligy (51), mají nejnižší průměr (2,04) a k tomu i čtvrtá nejlepší oslabení v NHL (85,1 procenta).
1. týden: 1. Dominik Simon, 2. Radek Faksa, 3. Karel Vejmelka
2. týden: 1. David Pastrňák, 2. Pavel Zacha, 3. Jakub Voráček
3. týden: 1. Pavel Zacha, 2. Karel Vejmelka, 3. Filip Hronek
4. týden: 1. Tomáš Hertl, 2. Jakub Voráček, 3. Filip Hronek
5. týden: 1. Dan Vladař, 2. David Pastrňák, 3. Ondřej Kaše
6. týden: 1. Martin Nečas, 2. Dan Vladař, 3. Karel Vejmelka
7. týden: 1. David Pastrňák, 2. Jakub Voráček, 3. Filip Hronek