nylander penalty shot

Dva zápasy, dvě prodloužení. Duely napínavé až do konce nabídl středeční program NHL. Toronto Maple Leafs uspěli v hale celku Chicago Blackhawks 3:2 v prodloužení, Los Angeles Kings pak vyhráli na ledě Calgary Flames 2:1. Češi tentokrát nebodovali.

Chicago Blackhawks - Toronto Maple Leafs 2:3 po prodloužení
V drama s bleskovým rozuzlením zápletky se proměnilo utkání Chicaga s Torontem, z triumfu 3:2 po prodloužení se nakonec radoval kanadský celek.
Hvězdou duelu se stal hostující útočník William Nylander, který se prosadil už po šesti vteřinách prodloužení. Mladý střelec nejprve vyhrál vhazování, následně se dostal do úniku a domácí zadák Ducan Keith musel faulovat.
Nařízené trestné střílení Nylander s přehledem proměnil, když se přehodil puk na bekhend a sebevědomě propálil gólmana Jeffa Glasse.
Nylander se tak zařadil do skupiny hráčů, kteří udeřili v prodloužení během rekordních šesti sekund. Náleží do ní i Mats Sundin (1995), David Legwand (2006), Alex Ovechkin (2006) a Andreas Athanasiou (2018).
"Je to příjemný pocit," uznal po utkání William Nylander. "Už v minulých zápasech jsem se dostal do několika úniků, které jsme ale nevyužil. Mám radost, že se to tentokrát povedlo."
V základní hrací době bylo utkání vzácně vyrovnané. Oba týmy se prostřídaly ve vedení, v dresu Chicaga si připsal jednu přesilovkou asistenci útočník Patrick Kane. Hvězdný útočník zapsal 267. bod v početní výhodě a posunul se v historickém žebříčku amerických hráčů na 19. příčku před Tonyho Amonteho.
Pokoření tohoto milníku ale Kanea těšit příliš nemohlo. Blackhawks totiž na svém ledě prohráli čtvrtý zápas v řadě, na Západě jim patří až 12. příčka.
"Z naší strany to byl výrazně lepší výkon, ale pochopitelně jsme chtěli dva body," hodnotil Nick Schmaltz, který v dresu Chicaga zazářil gólem a asistencí. "Nezbývá nám, než se dát dohromady a připravit na další utkání."
Duel v United Center přinesl kýženou úlevu pro hostujícího útočníka Nazema Kadriho, který se po deseti duelech znovu střelecky prosadil na ledě soupeře. Do zápasu zasáhlo i trio Čechů Michal Kempný, David Kämpf a hostující Roman Polák, bodově se ovšem neprosadil ani jeden z nich.

Calgary Flames - Los Angeles Kings 1:2 po prodl.
Ani druhé středeční utkání nepřineslo výsledek během šedesáti minut hry, Kings rozhodli o triumfu v Calgary 2:1 v poslední minutě prodloužení.
Rozdílovou zprávu doručil útočník Tanner Pearson, jenž v čase 64:33 využil velké převahy svého týmu a únavy domácích hráčů, kteří byli dlouho uzamčeni v obranném pásmu a nakonec podlehli.
I přes porážku ovšem Calgary demonstrovalo obdivuhodnou vyrovnanost výkonů, bodovalo totiž v desátém utkání v řadě. Naposledy vyšli svěřenci trenéra Glena Gulutzana naprázdno 29. prosince loňského roku.
Utkání lépe rozehráli domácí, v čase 14:03 udeřil Sean Monahan a poslal kanadský tým do vedení. Vyrovnání obstaral až v úvodu třetího dějství Jake Muzzin, který zužitkoval přesilovou hru.
Parádními výkony se blýskli oba brankáři. Darcy Kuemper, jenž nahradil zraněného Jonathana Quicka, si připsal 26 zákroků. Domácí Mike Smith zazářil dohromady 30 úspěšnými zásahy.
V dresu Flames do utkání opět nezasáhli zranění útočníci Michael Frolík a Jaromír Jágr.

1. Frederik Andersen (TOR): 2 inkasované góly, 34 úspěšných zákroků
2. Nick Schmaltz (CHI): 1 gól, 1 asistence, 3 střely
3. Drew Doughty (LAK): 2 asistence, 3 střely, 3 hity