Toronto po těsné výhře opět vede v sérii

Znovu jsou o krok napřed. Hokejisté Toronta po přesunu série s Bostonem do Kanady zvítězili 3:2 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy.

Bruins k druhému úspěchu v sérii nestačila ani branka Davida Krejčího, pro kterého to byl teprve první bod v letošním play off.
Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 3:2 (stav série: 2:1)
V první a třetí třetině pondělního duelu se skóre neměnilo, všechno podstatné tak diváci viděli v průběhu prostředního dějství.
V něm padlo dohromady pět branek, tři z nich slavili domácí a ve vypjaté sérii se dostali znovu do výhody. Tu zajistil rozhodující trefou útočník Andreas Johnsson.

Matthews posunul v přesilovce Toronto do vedení

"Podařilo se nám využít naší rychlost, hráli jsme hodně přímočaře," těšilo útočníka Austona Matthewse. "Navíc jsme byli důslední při hře do defenzivy."
Jako první udeřili v duelu Maple Leafs, kteří nastoupili bez potrestaného Nazema Kadriho. V čase 22:38 se prosadil Trevor Moore, jenž z bezprostřední blízkosti dorazil střelu Morgana Reillyho.
Bruins kontrovali trefou Davida Krejčího, jenž se nejrychleji zorientoval ve skrumáži před brankou a pohotovou ranou nedal Frederiku Andersenovi šanci zasáhnout.

Krejčí trefil poskakující kotouč a vyrovnal

"Musíme si z tohoto zápasu vzít co nejvíc pozitiv. Nepustili jsme soupeře do tolika šancí, dařilo se nám je držet mimo předbrankový prostor," hodnotil Krejčí.
Toronto přesto našlo cestu k tomu, aby se prosadilo. V polovině duelu zužitkoval přesilovou hru Matthews, následně se rovněž v početní výhodě trefil i Johnsson. Za hosty už pouze korigoval 38 sekund před druhou sirénou Charlie Coyle. I on využil přesilovou hru.
"Ve třetí třetině jsme odvedli dobrou práci, snažili jsme se být neustále aktivní a nedat Bostonu prostor pro nápor," pochvaloval si obránce Reilly.
[Kompletní pokrytí série Bostonu s Torontem]
Přesto Bruins mohli vyrovnat, tři minuty před koncem základní hrací doby měl obrovskou šanci Krejčí, parádně ovšem zasáhl Andersen, jenž si připsal celkem 34 zákroků.
Čtvrtý duel série je na programu v noci na čtvrtek opět v Torontu. A Boston bude v pozici, kdy by ho případný neúspěch dostal do mimořádně složité situace.
Další zápas: Středa 17. dubna (čtvrtek 18. dubna 1:00 SELČ) ve Scottiabank Areně v Torontu.