Hertl překonal z dorážky Markströma

Český útočník Tomáš Hertl ze San Jose ukončil ve středečním utkání NHL svůj devítizápasový gólový půst, ale prožil proti Vancouveru nešťastný večer. Krátce poté, co otevřel skóre, se zranil a odstoupil ze hry. Sharks navíc v utkání, v kterém vedli i 2:1, prohráli 2:5. V programu celkem šesti duelů bodovali i další tři Češi. Shodně jednou asistencí přispěli k výhrám svých týmů Ondřej Palát z Tampy Bay a Ondřej Kaše z Anaheimu. Přihrávka Radka Faksy naopak k bodovému zisku Dallasu nepomohla. Gólman David Rittich vychytal Calgary výhru v Bitvě o Albertu na ledě Edmontonu 4:3 po nájezdech.

Hertl se trefil, ale nedohrál
Radostný okamžik v utkání prožil Hertl v čase 4:15, kdy se po střele Tima Meiera trefil z pravého kruhu do odkryté části branky Jacoba Markströma. Ukončil tak čekání na svůj 16. gól sezony od 2. ledna, kdy přispěl rovněž úvodní brankou v utkání k výhře San Jose na ledě Pittsburgh Penguins 3:2 po prodloužení.
Hned za dvě minuty se ale Hertl zranil při souboji u zadního mantinelu s obráncem Vancouveru Christopherem Tanevem. Jedna z hlavních hvězd sobotního 2020 Honda NHL All-Star Game utrpěla zranění pravé nohy. Hertl, který rozhodl o triumfu Pacifické divize vítěznou brankou a celkem s pěti góly v jedné exhibici vytvořil nový rekord, se už do hry nevrátil.
San Jose bez něj vedlo ještě 2:1, když ve 26. minutě odpověděl Brent Burns na vyrovnání Quinna Hughese z úvodní části. Jenže v závěrečné třetině Sharks zápas ztratili. O obrat se postarali mezi 43. a 47. minutou Tyler Myers, Jake Virtanen a Brandon Sutter. Výhru Canucks v závěru podtrhl Tanner Pearson.
Ovečkin předstihl Yzermana
Dvě branky slovenského útočníka Richarda Pánika ani další trefa ruského kanonýra Alexandra Ovečkina, který se vrátil do hry po jednozápasové suspendaci za neúčast v Utkání hvězd, nepomohly k bodovému zisku Washingtonu. Capitals podlehli Nashvillu 4:5 a prohráli poprvé po čtyřech výhrách za sebou.
Čtyřiatřicetiletý Ovečkin, který dal před pauzou dvakrát za sebou hattrick, se trefil podeváté ze svých posledních čtyř vystoupení. S 693 brankami z 1134 zápasů předstihl na devátém místě historického pořadí střelců bývalého kapitána Detroit Red Wings Stevea Yzermana, jenž nastřílel 692 gólů v 1514 utkáních. Jediná trefa jej nyní dělí od osmého Marka Messiera.
"Je velká pocta být na tomto seznamu. Jsem šťastný, ale mám před sebou ještě dlouhou cestu," řekl Ovečkin, který ztrácí 73 tref na nejlepšího Evropana v historii Jaromíra Jágra a za rekordem Waynea Gretzkyho zaostává o 201 branek.

Ovečkin se ve střelecké listině posunul před Yzermana

Capitals se v utkání ujali v polovině úvodní třetiny vedení po Pánikově trefě. Slovenský útočník vystřelil zpoza pravého kruhu přes Yannicka Webera přesně nad vyrážečku Juuseho Sarose. Predators ale do 17. minuty rychle otočili stav na 1:3 díky Jarredu Tinordimu, Michaelu Granlundovi, který využil přesilovou hru, a Roccovi Grimaldimu.
Hned za 24 sekund odpověděl Ovečkin, když využil zaváhání gólmana Nashvillu. Saros nezachytil nahozený puk u zadního mantinelu a kapitán Washingtonu skóroval do prázdné branky.
Ve 27. minutě bylo vyrovnáno na 3:3 po kuriózním zásahu, který byl připsán Pánikovi. Zpoza branky u levé tyče poslal puk nešťastně o Sarose do vlastní branky Nick Bonino a za střelce byl označen osmadvacetiletý rodák z Martina, který předtím svedl u zadního mantinelu souboj s Dantem Fabbrem, ale puku se nedotkl. Pánik si polepšil na sedm gólů ze 41 utkání v sezoně.
V polovině druhého dějství v přesilové hře otočil stav ve prospěch Capitals z dorážky v početní výhodě Tom Wilson. Predators smazali ztrátu přesně po třech minutách závěrečné části v oslabení. Gólman Braden Holtby chybně rozehrál na Ryana Johansena, který jej pak překonal z pravého kruhu.
V čase 55:23 rozhodl střelou od modré čáry Yannick Weber, když Holtbymu stínil v souboji s českým bekem Michalem Kempným Mikael Granlund. Nashville potvrdil, že se mu proti Washingtonu daří - porazil ho poosmé za sebou. Capitals se radovali naposledy 18. března 2016 po výhře 4:1.
V dresu Capitals vyšel poprvé po devíti zápasech bodově naprázdno český útočník Jakub Vrana, který si při své sérii připsal osm branek a tři asistence. V posledních dvou duelech navíc ozdobil svůj výkon shodně vítězným gólem.
Rittich vychytal výhru Flames
Jubilejní 20. vítězství v sezoně si připsal gólman Rittich, který 31 úspěšnými zákroky pomohl k výsledku 4:3 po nájezdech v Edmontonu. Calgary se tak radovalo v souboji rivalů z Alberty i potřetí v sezoně. V prvním souboji v hale Rogers Place 27. prosince Flames vyhráli 5:1 a 11. ledna uspěli doma 4:3.
Dvěma góly pomohl k úspěchu Calgary Andrew Mangiapane, v rozstřelu rozhodl jako jediný úspěšný exekutor Sean Monahan. Ritticha v nájezdech nepřekonali Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid ani Leon Draisaitl.

Rittich vychytal Draisaitla a slavil výhru Flames

Matthews stíhá Pastrňáka
I ve druhém utkání po pauze se trefil americký útočník Auston Matthews z Toronta a na čele tabulky střelců se s 36 brankami přiblížil na jediný gól vedoucímu Davidovi Pastrňákovi z Boston Bruins. Kanonýr Maple Leafs se podílel na vítězství na ledě Dallasu 5:3.
Stars nebyly nic platné ani dvě branky Alexandra Radulova. Na první z nich ve 40. minutě asistoval Faksa, který bodoval poprvé po čtyřech utkáních.
Vítěznou branku Toronta si připsal ve 44. minutě William Nylander, který zvýšil náskok na 4:2 a skóroval v pátém duelu za sebou. "Začal jsem více střílet. Když to tam padá, tak má člověk sebevědomí," prohlásil Nylander.
Ducks oslavili návrat domů výhrou
Poprvé od 9. ledna po pěti utkáních venku se představil v domácí hale Honda Center Anaheim a radoval se z výhry nad Arizonou 4:2. Ducks se tak radovali z teprve třetího úspěchu za posledních osmi duelů. Coyotes nebodovali potřetí za sebou.
Dvěma góly přispěl k úspěchu Ducks Adam Henrique a u jeho druhého zásahu v 17. minutě na 2:1 asistoval krásně z otočky bekhendem Kaše, který tak bodoval ve třetím z uplynulých čtyř utkání.

Henrique proměnil parádní Kašeho nahrávku

Doughtyho série skončila
V dresu Los Angeles proti Tampě Bay chyběl obránce Drew Doughty a na čísle 460 tak skončila jeho nepřetržitá šňůra zápasů, k nimž nastoupil. Třicetiletý kanadský obránce chyběl kvůli blíže neurčenému zranění. Kings bez něj podlehli Lightning 2:4.
Doughty držel nejdelší sérii odehraných zápasů v NHL v řadě v historii Kings a zároveň pátou nejdelší aktuální šňůru v lize. Doughty nechyběl na ledě od začátku sezony 2014-15.
Hokejisté Los Angeles se snažili marně zastavit sérii porážek a podlehli popáté za sebou, přestože vedli 2:0. Obrat Tampy Bay zahájil ve 26. minutě po Palátově asistenci Tyler Johnson a vítěznou branku vstřelil v čase 44:13 slovenský bek Erik Cernak, pro něhož to byla čtvrtá trefa v sezoně.