news

Souhrn: Hertl dal vítězný gól Sharks

Český útočník pomohl k výhře v Calgary dvěma góly a asistencí, Voráček vystřelil bod pro Flyers

Napsal NHL.com/cs

Celkem 14 duelů se odehrálo ve čtvrtek v NHL. Hned v osmi z nich dosáhly na body oba týmy. Osm zápasů v jeden hrací den, jež se přinejmenším prodlužovaly, je vyrovnaným rekordem. San Jose Sharks ale na ledě lídra Západní konference Calgary Flames stačilo k dobytí cenné výhry 60 minut základní hrací doby. Útočník Tomáš Hertl během nich stihl tři body za dvě branky a nahrávku. Jeden z jeho gólů byl i vítězný.

Mezi střelce se zapsal i Jakub Voráček a zachránil tak zisk alespoň bodu pro tým Philadelphia Flyers v duelu proti Los Angeles Kings. Lukáš Sedlák otevřel střelecký účet Columbus Blue Jackets v aréně Arizona Coyotes a i díky tomu mohl se spoluhráči slavit výhru.

Tři body Hertla

V hodně odlišném rozpoložení zastihl duel ve Scotiabank Saddledome klíčové postavy svých týmů, kteří reprezentují v nejlepší hokejové lize světa české barvy.

Flames s Davidem Rittichem v brance šli sice brzy do vedení, jenže v sezoně dosud velmi spolehlivě chytající gólman pak udělal dvě chyby během 63 sekund a zápas se po nich zlomil na druhou stranu.

Zejména druhé Rittichovo zaváhání ho muselo hodně mrzet. Na trestné lavici totiž zrovna pobýval Hertl a Rittich po dalekém vyjetí z brankoviště trefil při rozehrávce holí Brenta Burnse, jenž následně dovezl puk do prázdné branky.

"Cítil jsem se v pohodě, ale prostě se stalo, co se stalo," konstatoval Rittich.

Českého gólmana, který si připsal jen čtyři zákroky, vzápětí nahradil zkušený Mike Smith, jenže ani ten neprožil šťastný zápas. Jen o 22 sekund později ho totiž právě Hertl uvítal na ledě další trefou Sharks, u níž si připsal asistenci obránce Radim Šimek.

Když pak dal Evander Kane ve 37. minutě s Hertlovým přispěním svůj druhý gól a zvýšil na 4:1 pro hosty, bylo zřejmé, že Sharks se podaří stáhnout manko na Flames na dva body.

T.J. Brodie sice ještě snížil, ale Hertl, jenž byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, uzavřel v závěru skóre při přesilové hře. Vedle Hertla si tři body připsali i Kane (2+1) a Burns (1+2).

"Tyhle body jsou pro nás opravdu cenné," pochvaloval si dobře odvedenou práci Kane. "Byl to jeden z těch čtyřbodových zápasů a my jsme je získali proti týmu, který se snažíme dohnat."

Voráček trefil bod

Flyers přišli o vítěznou osmizápasovou sérii, která byla jejich nejdelší od listopadu a prosince 2016, kdy uspěli dokonce desetkrát v řadě.

I bod vydolovaný v domácí hale Wells Fargo Center má ale svou cenu, neboť přišel díky Voráčkově vyrovnávací trefě v čase 59:42, kdy už byl gólman Anthony Stolarz na střídačce.

Pro Voráčka šlo o 13. gól v sezoně, protáhl tak bodovou šňůru na pět utkání, v nichž stihl sedm bodů díky dvěma gólům a pěti asistencím. Dohromady za posledních 12 utkání zaznamenal 14 bodů (3+11).

"Nemyslím si ale, že bychom si dnes ten bod zasloužili," přiznal Voráček. "Tohle byl z naší strany nejslabší zápas z těch uplynulých devíti. A upřímně řečeno - alespoň ten bod jsme získali jen s velkým štěstím."

O rozhodnutí se postaral Tyler Toffoli v šestém kole nájezdů. Byl to pro něho vůbec první úspěšný pokus z 11, k nimž se za sedm ročníků v NHL rozjel. Jonathan Quick pomohl k třetímu vítězství za sebou pro poslední celek Západní konference 30 zákroky.

"Výhru jsme si zasloužili. Bez nejmenších pochyb," uvedl hostující bek Drew Doughty. "Možná už jsme měli rozhodnout v prodloužení, v němž jsme měli pár šancí. Také před jejich vyrovnáním jsme tam měli tři brejky, ve kterých jsme mohli rozhodnout. Je to rozhodně zasloužená výhra."

Sedlák nastartoval Blue Jackets

Hokejisté Columbus Blue Jackets dosáhli druhého vítězství po sobě po nedávné sérii pěti utkání bez bodového zisku, když zvítězili nad domácími Arizona Coyotes 4:2.

Za úspěchem je na začátku čtvrté minuty nasměroval úspěšně dorážející Sedlák. David Savard pak do první přestávky zvýšil, jenže v čase 26:03 už bylo vyrovnáno, když se trefili během necelých dvou minut Jordan Oesterle a Conor Garland.

Josh Anderson ale zanedlouho přidal k asistenci i gól a vrátil vedení na stranu hostů. A protože ho zcela stejně následoval ve třetí dvacetiminutovce i Boone Jenner, Blue Jackets už si nenechali výhru vzít.

"Každý se snaží přispět k úspěchu," uvedl Savard. "A právě tohle my potřebujeme, pokud chceme mít skvělý tým a dojít co nejdále ve vyřazovacích bojích o Stanley Cup. Je skvělé, když se na tom podílí všichni hráči a nejen ti, od nichž se to očekává."

Vrána nahrával

Jakub Vrána se podílel na výhře Washington Capitals nad Colorado Avalanche 4:3 po prodloužení. 'Caps' si tak připsali třetí výhru z posledních čtyř vystoupení, Avalanche naopak prodloužili sérii porážek už k číslu pět.

Obhájci Stanley Cupu se však na vítězství pořádně nadřeli. Na začátku třetí části sice vedli 3:1, když se po Vránově asistenci trefil Matt Niskanen, jenže Avalanche nerezignovali. Nejprve snížil Mikko Rantanen a v čase 57:53 poslal duel do prodloužení Colin Wilson.

Poslední slovo měl ale Evgeny Kuznetsov, který po nahrávce Alexe Ovechkina dal svůj druhý gól v utkání a 48 sekund před vypršením nastavované pětiminutovky rozjásal domácí.

11 gólů v Buffalu

Parádní přestřelka se odehrála na ledě Buffalo Sabres, odkud si výhru 6:5 v prodloužení odvezlo mužstvo Carolina Hurricanes.

Dramatickou bitvu v KeyBank Center rozuzlil v čase 63:25 Teuvo Teravainen, jenž se na úspěchu podílel třemi body (2+1). Sebastian Aho, Andrei Svechnikov a Jordan Martinook přispěli shodně dvěma nahrávkami, gólman vítězů Curtis McElhinney předvedl 34 zákroků.

"Už jsem byl docela unavený," přiznal Teravainen, jenž rozhodl parádně provedeným blafákem do forhendu. "Něco jsem tam při zakončení zkusil a měl jsem štěstí, že mi na to naznačení gólman skočil."

Carolina vedla v průběhu zápasu 2:0 na začátku druhé třetiny a pak ještě 5:3 po 55 odehraných minutách. Pak ale snížil Marco Scandella a Jeff Skinner v čase 59:04 vyrovnal 33. gólem sezony a svým druhým během večera na 5:5.

Hurricanes přesto porazili Sabres již poosmé v řadě a vyhráli dvanácté utkání z posledních 17. Buffalo naopak z uplynulých šesti zápasů čtyřikrát prohrálo.

Ostatní zápasy: Blackhawks dál vítězí, Ducks pošesté bez bodu, Blues zaskočili Lightning

V úspěšném tažení pokračuje Chicago. Blackhawks udolali Vancouver v prodloužení a po předchozí sérii pěti porážek se radovali už pošesté za sebou. Na poslední příčku, která zaručuje účast v play off, tak mají už jen dvoubodové manko.

V současnosti největšími otloukánky ligy jsou Anaheim Ducks. Na ledě Ottawa Senators prohráli 0:4 a nebodovali již pošesté v řadě, což ostatně hrozilo rovněž domácím. Dva góly dal Matt Duchene. Čisté konto vychytal díky 45 zákrokům Anders Nilsson.

St. Louis Blues dosáhli v nabitém pořadí Západní konference cenné čtvrté výhry po sobě, když zvítězili na ledě nejlepšího celku ligy Tampa Bay Lightning 1:0 v prodloužení. V čase 64:01 rozhodl Brayden Schenn. Jordan Binnington vychytal výhru s nulou díky 32 zásahům.

Potřetí za sebou prohráli Pittsburgh Penguins, když na ledě Florida Panthers nezvládli prodloužení. V čase 64:14 rozhodl Mike Matheson.

Montreal Canadiens porazili Winnipeg Jets 5:2 a vyhráli osmý duel z posledních deseti. Jonathan Drouin (2+2) a Phillip Danault (1+3) k tomu shodně přispěli hned čtyřmi body.

New York Islanders patří mezi pětici celků, jež se seřadily ve Východní konferenci na druhé až šesté příčce v pouhých třech bodech. O jejich výhře na ledě New Jersey Devils rozhodl úspěšným nájezdem Josh Bailey. Domácí gólman Cory Schneider tak musel vstřebat 19. porážku za sebou.

Detroit Red Wings se nepodařilo přidat čtvrtou výhru v řadě, když podlehli Vegas Golden Knights 3:4. Jonathan Marchessault dal dva góly vítězů, Marc-Andre Fleury pochytal 36 střel domácích.

Edmonton Oilers utnuli dlouhou sérii šesti proher triumfem 4:1 proti domácím Minnesota Wild. Starosti tak po čtvrté porážce v řadě přibyly naopak Wild.

Nashville Predators přetlačili Dallas Stars 3:2 gólem v prodloužení. Hosté tím přišli o sérii pěti vítězství. Po 43 sekundách prodloužení rozhodl Ryan Johansen. V dresu Stars si připsal asistenci Roman Polák.