Tarasenko provětral Chicago, šampióni jsou na hraně

Vladimir Tarasenko byl opět při chuti, dvěma góly se podílel na výhře St. Louis Blues na ledě Chicago Blackhawks 4-3 . Hosté se ujali vedení 3:1 v sérii a úřadující šampióni se tak ocitli na hraně vyřazení.

O zbylé dva góly hostů se postarali Jaden Schwartz a Alexander Steen, kteří skórovali ve třetí třetině. St. Louis by mohlo vyřadit poslední vítěze Stanley Cupu už v pátém zápase ve čtvrtek ve Scottrade Center.

Oporou Blues byl opět gólman Brian Elliott, který předvedl 39 zákroků.

Dvakrát ho překonal Duncan Keith, Andrew Shaw měl za Chicago gól a asistenci. Blackhawks neprohrávali v sérii 3:1 od finále Západní konference v roce 2014, v němž nakonec podlehli Los Angeles Kings v prodloužení sedmého zápasu.

Gólman Chicaga Corey Crawford si připsal 16 zákroků.

Tarasenko poslal hosty do vedení 1:0 a vyrovnával na 2:2. V sérii zaznamenal celkem tři góly. V sedmnácti zápasech play off NHL v kariéře nastřílel ruský útočník 13 gólů.

O rozhodující trefy se ale postarali v závěrečné části Schwartz, který se ve druhé minutě prosadil v přesilovce. Do dvougólového vedení v čase 44:46 poslal hosty Steen.

Dramatickou koncovku druhým gólem v zápase ještě zařídil Keith, ale fanoušky Blackhawks toužebně očekávané vyrovnání už nepřišlo.

Do prázdné domácí branky se navíc trefil Steen, avšak jeho gól nebyl uznán, jelikož mu předcházel ofsajd.

Tomáš Fleischmann odehrál za Chicago pouze 5:13 minuty, Michal Rozsíval měl v obraně Blackhawks jeden minusový bod za 16:21 minuty pobytu na ledě.