Tampa zdolala Ottawu, trefil se Palát

Fantastickou formu si i nadále drží hráči Tampa Bay Lightning, kteří zvítězili na ledě Ottawa Senators 4:1 a oslavili tak už osmé vítězství v řadě za sebou.

V případě Lightning se jedná o vyrovnání nejdelší série neporazitelnosti ze sezony 2003-04, na jejímž konci potom slavili zisk Stanley Cup. Šest ze současných osmi výher navíc Tampa dosáhla mimo svůj led.

"Dodává nám to hrozně moc sebevědomí. Jsme spokojení s tím, jak hrajeme. Hlavně na hřištích soupeřů," prohlásil obránce Victor Hedman. "Daří se nám v utkáních střílet první gól, potom dobře bráníme a náskok si hlídáme. V úvodu sezony tomu tak nebylo."

I tentokrát šli Lightning do vedení, když se prosadil ve 25. minutě Cedric Paquette. V závěru druhé části ho pak následoval Ondřej Palát, jenž dosáhl na svou osmou trefu v sezoně.

Za domácí Ottawu sice snížili ve 46. minutě Marc Methot, s bleskovou odpovědí však přispěchali Nikita Kucherov se Stevenem Stamkosem, kteří podtrhli výhru hostů.