Tampa vyhrála, ale ztratila kapitána Stamkose

Absence kapitána Stevena Stamkose v sestavě nevěstila nic dobrého a fanoušky Tampa Bay Lightning ještě víc ranila zpráva, že klíčový hráč týmu bude chybět 1-3 měsíce kvůli operaci krevní sraženiny v ruce.

"Jsem touto situací strašně zklamaný, protože jsem chtěl pomoct týmu do play off a nachystat se na vyřazovací část. Teď mi nezbývá, než spoluhráčům držet palce a doufám, že je v play off ještě doplním," sdělil Stamkos.

Tentokrát byla výhra domácích nad New Jersey Devils 3-1 jen chabou náplastí.

Brian Boyle, Victor Hedman a Nikita Kucherov dávali branky za Lightning (45-28-5), kteří se tak opět přiblížili k postupu do play off a na dva body i k Florida Panthers, kterým patří vedení v Atlantické divizi.

O úvodní gól zápasu se ve druhé třetině postaral Hedman po asistenci Ondřeje Paláta, který má nyní bilanci 15+22. V obraně vítězů nastoupil také Andrej Šustr (15:48 minuty). Za hosty odehrál 11:28 minuty zadák Vojtěch Mozík.