Tampa přetlačila Nashville, obrat řídil Stamkos

Jako správný kapitán povstal ve chvíli, kdy to jeho tým nejvíc potřeboval. Útočník Steven Stamkos zapsal v duelu proti Nashville Predators dva kanadské body a měl hlavní podíl na výhře Tampa Bay Lightning 4:3 v prodloužení.

S floridským klubem to vůbec nevypadalo dobře. Po trefách Jamese Neala a Filipa Forsberga v romezí čtyř minut úvodu posledního dějství totiž Predators vedli 3:2 a zdálo se, že míří k výhře.

S tím se ovšem Stamkos nesmířil a 27 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnal. Kanadský ostrostřelec využil přesilovou hru a ohromně důležitým gólem nasměroval bitvu do prodloužení.

"Odvolali jsme gólmana, abychom si vytvořili ještě větší tlak. Mým cílem bylo dostat na branku soupeře co nejvíc střel," vysvětloval Steven Stamkos. "Je super, že to tam spadlo. Navíc v takové situaci."

V prodloužení už měli Lightning navrch, jejich vítězství zpečetil v 62. minutě útočník Tyler Johnson. Tampa se tak oklepala ze dvou porážek v řadě a poskočila na sedmou příčku ve Východní konferenci. Nashville je na Západě osmý.