Tampa Bay zničila Islanders, zářili Palát i Šustr

V ohromnou přestřelku se proměnilo utkání mezi Tampa Bay Lightning a New York Islanders. Domácí nakonec svého soupeře rozložili 7:4 a znovu se ujali vedení v Atlantické divizi.

Na vysokém triumfu Lightning se významně podíleli i dva Češi. Útočník Ondřej Palát zaznamenal tři asistence, obránce Andrej Šustr pak připojil gól a nahrávku.

"Musíme rychle otočit stránku," prohlásil kapitán Islanders John Tavares. "Do konce základní části máme před sebou ještě hodně zápasů. Každý z nich bude ohromně důležitý, potřebujeme se zvednout."

Islanders na ledě soupeře z Východní konference drželi krok po dvě třetiny. Ještě na začátku té třetí svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 3:3, v závěrečném dějství však Tampa svého soka zničila čtyřmi góly.

Na trefu Andreje Šustra ze 47. minutě ještě dokázal odpovědět hostující Nikolai Kulemin, od té chvíle ale už pálili přesně jen domácí.

Ti dali v rozmezí devíti minut tři branky, když se postupně trefili Tyler Johnson, Jason Garrison a Victor Hedman. Ve všech případech si připsal asistenci Ondřej Palát.

Tampa Bay se tak vrátila v tabulce Východní konference na třetí příčku za Washington Capitals a New York Rangers. Islanders jsou aktuálně šestí, když prohráli čtyři z posledních pěti zápasů.