pastrnak

Nadějná zpráva, že by se David Pastrňák mohl po dvou zápasech vrátit do sestavy Boston Bruins, vítězný gól týmu Philadelphia Flyers v podání Jakuba Voráčka či hattrick veterána Dallas Stars Joea Pavelskiho. I konec uplynulého týdne byl pořádně našlapaný událostmi. Podívejte se na 10 nejzajímavějších témat nedělního programu.

Vrátí se Pastrňák do akce?

Skvělá zpráva přilétla v neděli k uším fanoušků týmu Boston Bruins. Podle informací z Toronta by totiž do čtvrtého utkání série úvodního kola bojů o Stanley Cup proti Carolina Hurricanes mohl naskočit i David Pastrňák.

Hvězdný útočník musel pro blíže nespecifikované zdravotní problémy vynechat předchozí dva duely, během nedělního nepovinného tréninku byl ale na ledě.

"Dnes krátce bruslil a potom pracoval v posilovně. To je nadějné," řekl o elitním útočníkovi bostonský kouč Bruce Cassidy. "Je ještě brzy říkat, jak bude vypadat (v úterý). Uvidíme ráno. Teď bych to viděl přinejlepším tak 50 na 50. To se samozřejmě může během 24 hodin ještě změnit."

Voráček zachránil Flyers

Osvědčil pohotovost a přehled, když v čase 5:21 tělem tečoval střelu Claudea Girouxe a jediným gólem rozhodl o výhře celku Philadelphia Flyers na Montreal Canadiens.

Útočník Jakub Voráček se stal hlavním hrdinou týmu z Pensylvánie, jenž se tak dostal v sérii s Canadiens do vedení 2:1 na zápasy.

Český reprezentant se v sérii střelecky prosadil už podruhé, gól dal rovněž v prvním zápase. Voráček na ledě strávil téměř 19 minut, kromě gólu zvládl i čtyři střely na branku a jeden hit.

Capitals zvoní hrana

Nevědí si rady, účinný recept stále nenašli. Hokejisté mužstva Washington Capitals ani na třetí pokus neuspěli proti New York Islanders a balancují nad propastí. Od velmi rychlého konce sezony je dělí jediná porážka.

"Stojíme zády ke zdi. Věřím ale, že by nás jedna výhra mohla nakopnout. Musíme přidat, už není na co čekat," vyhlásil útočník Tom Wilson.

Třetí výhru Islanders v sérii zajistil v prodloužení útočník Mathew Barzal, gólman Semjon Varlamov si připsal 22 úspěšných zákroků.

Pavelski zchladil Calgary

Když loni v létě podepisoval tříletou smlouvu v hodnotě 21 milionů dolarů s Dallas Stars, zástupci klubu se netajili tím, že očekávají přínos především v bojích o Stanley Cup.

Tyhle předpoklady v neděli večer útočník Joe Pavelski dokonale naplnil, když se hattrickem podílel na triumfu Stars 5:4 po prodloužení nad Calgary Flames.

"Byl to pro nás důležitý zápas, který jsme potřebovali zvládnout. Nevyvíjel se pro nás moc dobře, ale my jsme nikdy neztratili víru," prohlásil Pavelski.

Zkušený útočník završil hattrick v čase 59:48, když poslal utkání do prodloužení. V něm rozhodl o výhře Dallasu a vyrovnání série na 2:2 útočník Alexandr Radulov.

Pavelski dal svůj premiérový hattrick v play off

Chicago stále žije

Věděli, v jaké jsou situaci. Výhra = život, porážka = konec sezony. Hráči týmu Chicago Blackhawks dokázali v mezní situaci zabrat a vůbec poprvé svalit Vegas Golden Knights na lopatky.

Za triumfem 3:1 vykročili Blackhawks dvěma góly už v první třetině, navíc se mohli opřít o skvělého Coreyho Crawforda. Zkušený gólman zazářil 48 úspěšnými zákroky, překonal ho pouze Shea Theodore.

"Většinu střel jsem viděl," pochvaloval si hrdina duelu. "Spoluhráči mi pomohli, spoustu střel zblokovali, navíc jsme velmi dobře zvládli hru v oslabení."

Chicago tak v sérii snížilo na 1:3 na zápasy a stále může snít o velkolepém obratu proti jednomu z hlavních favoritů.

Flames řádí v oslabení

Hra ve čtyřech pro většinu týmu představuje boj o holý život, ne však pro současné Calgary. Kanadský tým se totiž už ve třech zápasech za sebou dokázal ve vlastním oslabení gólově prosadit.

Naposledy to ve čtvrtém zápase série s Dallasem dokázal útočník Tobias Rieder, jenž po rychlém výpadu zužitkoval přihrávku Dereka Ryana.

Německý reprezentant se stal vůbec prvním hráčem Flames v historii, jenž v jednom play off vstřelil tři góly ve vlastním oslabení.

Čtvrtý zápas: Calgary - Dallas 4:5 po prodl.

Schenn odvrátil pohromu

Po delší době zase vypadali jako tým, který si loni na jaře podmanil celou NHL. Hráči týmu St. Louis Blues zvládli thriller s mužstvem Vancouver Canucks a díky vítězství 3:2 po prodloužení v sérii snížili stav na 1:2.

Vítězný gól obstaral v čase 75:06 útočník Brayden Schenn, jenž přesnou ranou zakončil samostatný únik a vrátil úřadující šampiony do série.

Blue si museli poradit bez elitního útočníka Vladimira Tarasenka, kterého do akce nepustily přetrvávající zdravotní problémy.

Svečnikov proti Bruins dohrál?

Bez důležitého útočníka Andreje Svečnikova by se mohli obejít hráči Caroliny ve zbytku série prvního kola s Bostonem. Ruský hokejista utrpěl zranění ve třetí třetině třetího zápasu, ve kterém Bruins uspěli 3:1.

"Nevypadá to moc dobře," přiznal hlavní trenér Hurricanes Rod Brind'Amour. "Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Je to pro nás velká nepříjemnost."

Svečnikov se zranil po souboji s obráncem Bruins Zdenem Chárou. Po restartu ligy odehrál celkem šest zápasů s bilanci čtyř branek a tří asistencí.

Pacioretty musí platit

Útočník Vegas Max Pacioretty byl potrestán pokutou ve výši 2500 dolarů za seknutí útočníka Chicaga Alexe DeBrincata ve čtvrtém utkání série prvního kola bojů o Stanley Cup.

Oddělení bezpečnosti hráčů NHL o tom informovalo v noci na pondělí. K incidentu došlo pouhých 12 vteřin před koncem základní hrací doby zápasu, ve kterém Blackhawks zvítězili 3:1 a snížili stav série na 1:3 na utkání.

Peníze poputují jako vždy do pohotovostního hráčského fondu.

Čtvrtý zápas: Vegas - Chicago 1:3

Lindblom poprvé trénoval

Vůbec poprvé od prosincové diagnózy rakoviny vyjel v neděli ke společnému tréninku se spoluhráči útočník Oskar Lindblom.

Švédský hokejista naposledy naskočil do zápasu 7. prosince loňského roku, v uplynulých měsících se věnoval intenzivní léčbě.

"Tohle byl můj hlavní cíl, abych se mohl ke klukům znovu připojit na ledě," prohlásil šťastný rodák z Gävle. "Dalším krokem je nastoupit do zápasu. Může to být za několik týdnů, ale i měsíců. Uvidíme, jak se budu cítit."