Plekanec se poprvé trefil, Jágr se zranil

Plekanec skóroval v oslabení a Montreal uspěl. Washington zdolal Floridu

Napsal NHL.com / NHL.com

Dlouhých 12 zápasů čekal útočník Tomáš Plekanec na gól. Dočkal se paradoxně až ve vlastním oslabení, čímž pomohl Montreal Canadiens k vítězství nad Philadelphia Flyers.

Střelecky se prosadil i David Pastrňák, jeho Boston Bruins ale podlehli doma mužstvu New York Rangers. Pro zranění nedokončil duel Floridy s Washingtonem veterán Jaromír Jágr.

Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers 5:4

Z drtivé porážky 0:10 na ledě týmu Columbus Blue Jackets se bleskově oklepali hráči Montreal Canadiens, kteří na svém ledě přetlačili tým Philadelphia Flyers 5:4.

Na výhře kanadského týmu se podílel i český útočník Tomáš Plekanec, jenž udeřil v oslabení a ve 12. utkání sezony oslavil svůj první přesný zásah.

"Myslím si, že jsme předvedli dobrý hokej," prohlásil kapitán Philadelphie Claude Giroux. "I když to výsledkově nedopadlo, můžeme ze sebe mít dobrý pocit."

V dresu Flyers si připsal dvě asistence český útočník Jakub Voráček, gólman Michal Neuvirth pak inkasoval ze 17 střel pět branek.

Washington Capitals - Florida Panthers 4:2

Washington Capitals přehráli doma celek Florida Panthers 4:2 a oslavili už páté vítězství v řadě.

Dva góly vítězů vstřelil útočník T.J. Oshie, kapitán Alex Ovechkin přidal branku a nahrávku. V dresu Panthers odstoupil už v průběhu první třetiny útočník Jaromír Jágr, který utrpěl blíže nespecifikované zranění v dolní části těla.

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 1:0

Jediná branka rozhodla o výhře týmu Colorado Avalanche nad celkem Minnesota Wild. Postaral se o ní v čase 50:23 útočník Gabriel Landeskog.

Švédský reprezentant zužitkoval přesilovou hru a zajistil svému týmu po dvou prohrách kýžený úspěch. Hlavní hvězdou utkání se stal gólman Avalanche Calvin Pickard, jenž si připsal 32 úspěšných zákroků.

Boston Bruins - New York Rangers 2:5

Po třech výhrách v řadě našli přemožitele hráči Boston Bruins, kteří na svém ledě podlehli týmu New York Rangers vysoko 2:5.

V dresu domácích se střelecky prosadil český útočník David Pastrňák, jeho sedmá trefa v sezoně ale v závěru pouze korigovala konečné skóre. Hvězdou duelu se stal hostující centr Derek Stepan, jenž ke gólu připojil i dvě nahrávky.

Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 4:1

Roli favorita potvrdili hráči Tampa Bay Lightning, kteří na svém ledě přehráli tým New Jersey Devils 4:1.Hosté se sice zásluhou trefy Damona Seversona z 15. minuty ujali vedení, to ale z jejich strany bylo všechno. Lightning vývoj duelu dokonale otočili, gólem a nahrávkou ho řídil elitní obránce Victor Hedman.

Toronto Maple Leafs - Vancouver Canucks 6:3

Dobrou formu z posledního období podtrhl celek Toronto Maple Leafs, který na svém ledě v kanadském derby přestřílel tým Vancouver Canucks 6:3.

Toronto si už v první třetině vypracovalo náskok, jenž v dalším průběhu duelu ještě navýšilo. Po třech kanadskýcb bodech nasbírali v dresu Maple Leafs útočníci Tyler Bozak a James Van Riemsdyk. Canucks utrpěli už osmou porážku v řadě za sebou.

Dallas Stars - Chicago Blackhawks 2:3

Ve vítězném tažení pokračují hráči týmu Chicago Blackhawks, kteří přehráli celek Dallas Stars na jeho ledě 3:2 a oslavili už pátý úspěch v řadě.

Sedmou brankou v sezoně otevřel skóre duelu už po 11 sekundách hry slovenský útočník Chicaga Richard Pánik. Vítěznou trefu pak obstaral v čase 27:40 hvězdný kanonýr Patrick Kane.

San Jose Sharks - Pittsburgh Penguins 0:5

V jasnou záležitost se proměnila repríza posledního finále Stanley Cupu mezi San Jose Sharks a Pittsburgh Penguins. Hosté svého soupeře deklasovali 5:0 a potvrdili výbornou formu.

Penguins se mohli jako tradičně spolehnout na příspěvek kapitána Sidneyho Crosbyho, který vstřelil dvě branky. V brance se pak činil gólman Matt Murray, který vytáhl 32 úspěšných zákroků.

Další sobotní zápasy:

Ottawa Senators - Buffalo Sabres 1:2
St. Louis Blues - Columbus Blue Jackets 2:1 v prodl.
New York Islanders - Edmonton Oilers 3:4 po sam. nájezdech
Nashville Predators - Carolina Hurricanes 2:3 po sam. nájezdech
Los Angeles Kings - Calgary Flames 5:0

Momenty večera:

1. Otazník nad Jágrem
Pouze 4:20 minuty odehrál v souboji s Washingtonem útočník Floridy Jaromír Jágr. V průběhu první třetiny pro blíže nespecifikované zranění v dolní části těla z utkání odstoupil.

2. Mladíci v ráži
Skvělý vstup do sezony prožívají útočníci David Pastrňák a Richard Páník. Oba se střelecky prosadili v sobotním programu a shodně už mají na kontě sedm gólů.

3. Canucks tápou
Sezonu rozjel nadějně, v posledním období se ale Vancouver trápí. Na ledě Toronta utrpěl už osmou porážku za sebou.

Hvězdy večera:

1. Matt Murray (PIT): 0 inkasovaných gólů, 32 zákroků
2. Calvin Pickard (COL): 0 inkasovaných gólů, 32 zákroků
3. Derek Stepan (NYR): 1 gól, 2 asistence, 1 střela

Na co se těšit:

Na programu je šest utkání, zajímavou podívanou slibuje především odveta mezi Chicagem a Dallasem.