Stepan vedl Rangers, Lundqvistovi unikla nula

Osm dní poté, co Wayne Simmonds vyřadil ze hry Ryana McDonagha, nachystali si hráči New York Rangers odplatu. Kapitán newyorského týmu je po útoku útočníka Philadelphia Flyers mimo hru s příznaky otřesu mozku, ale domácí si v Madison Square Garden věděli rady i bez něj.

Rangers dovedly k výhře 3:1 dvě trefy Dereka Stepana a 21 zákroků Henrika Lundqvista, který přišel o nulu až v čase 59:50.

Jen v první třetině bylo uděleno 32 trestných minut. Ve 39 vteřině zápasu se na Simmondse vrhnul obránce Dylan McIlrath. "Chtěl jsem dát jasný signál. Rozhodl jsem se zastat našeho nejlepšího hráče, našeho kapitána," tvrdil McIlrath.

Za dalších 20 vteřin následovala potyčka Tannera Glasse s hostujícím Ryanem Whitem. McDonagh musel vynechat už čtyři zápasy. "Bylo jasné, že klukům není jedno, co se stalo ve Philadelphii. Dylan a Tanner ukázali naše emoce, byly to tvrdě vybojované body," řekl trenér Rangers Alain Vigneault.

Na jediném gólu Flyers se asistencí podílel Jakub Voráček. "Šancí jsme měli dost, ale gólman (Lundqvist) zachytal dobře," mínil hostující kapitán Claude Giroux. Nováček z týmu Flyers Shayne Gostisbehere natáhl svou rekordní bodovou sérii už na 12 utkání.