Stepan je mimo hru se zlomenou čelistí

Hokejisté New York Rangers se budou v dalších zápasech finále Východní konference zřejmě muset obejít bez Dereka Stepana. Produktivní centr si ve třetím utkání série s Montreal Canadiens zlomil čelist. V pátek to uvedl Alain Vigneault, kouč Rangers.

Stepan absolvoval v pátek v poledne operaci. Zatím není známé, kdy by se mohl vrátit na led.

Zranění mu přivodil montrealský útočník Brandon Prust, který ho trefil v čase 2:45 první třetiny. Stepan opustil hřiště, ale po pár minutách se vrátil na led, odehrál 17:24 minut a asistoval na gól Chrise Kreidera.

Kouč Vigneault neměl o jeho zranění tušení až do pátečního rána. Stepan byl ve čtvrtek na rentgenovém vyšetření, ale až páteční konzultace se specialistou odhalila zlomeninu.

Prust nebyl za zákrok v zápase potrestán, ale v pátek měl absolvovat telefonické slyšení s Oddělením pro hráčskou bezpečnost NHL.

Stepan je v bodování Rangers v play off druhý s 11 body v 17 zápasech.