Stastny rozhodl o obratu Colorada. St. Louis uspělo až ve třetím prodloužení

Napsal Michael Langr / NHL.com

Dva zápasy, dvě prodloužení. Hned první den soubojů v Centrální divizi ukázal, jak moc budou její týmy v play off vyrovnané. Colorado Avalanche zvítězili nad celkem Minnesota Wild v čase 7:27 prvního prodloužení, St. Louis Blues si s obhájcem titulu Chicago Blackhawks poradili dokonce až na začátku třetího nastavení.

Coloradu vystřelil výhru 5:4 Američan se slovenskými kořeny Paul Stastny, který si najel na parádní žabičku Nathana MacKinnona a prostřelil Ilyu Bryzgalova. Stejný hráč přitom skóroval 14 vteřin před koncem třetí třetiny, čímž vyrovnal na 4:4 a vynutil si prodloužení.

"Tohle se nám daří celý rok," prohlásil o obratu v zápase Stastny, jenž byl vyhlášen první hvězdou večera.

Zaskvěl se i nováček MacKinnon, jenž si ve svém prvním utkání v play off NHL připsal tři asistence.

St. Louis - Chicago 4:3 po prodl.

Ani 100 minut hry nestačilo, aby se rozhodlo utkání těžkých vah Centrální divize. Vítězný gól dal Alexander Steen až ve 26. vteřině třetího prodloužení. Stejně jako Colorado dokázali i St. Louis Blues otočit zápas, v němž ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny prohrávali. Tým ukázal svou sílu poté, co prohrál posledních šest zápasů základní části a na marodce mu zůstal jeden z klíčových útočníků T.J. Oshie.

"Potřebovali jsme si zvednout sebevědomí. Ukázat, že ta šňůra porážek je za námi," řekl gólman Ryan Miller, jenž ve svém prvním utkání play off v dresu Blues zastavil 39 střel soupeře.

Za Chicago Blackhawks byli produktivní především obránci. Gól dali Johnny Oduya a Brent Seabrook, jenž si navíc připsal asistenci.