Klingberg v prodloužení trefil postup Dallasu

Západní konference zná dalšího účastníka druhého kola play off. Stal se jím Dallas, který v šestém utkání zdolal Nashville 2:1 v prodloužení a sérii ovládl 4:2 na utkání.

O výhře Stars rozhodl přesnou ranou obránce John Klingberg, jednou asistencí se na úspěchu texaského klubu podílel i útočník Radek Faksa.
Dallas Stars - Nashville Predators 2:1 po prodl. (Konečný stav série: 4:2)
Skvělá bitva a obrovské drama na závěr. Šestý duel série mezi Dallasem a Nashvillem měl úplně všechno. Za stavu 1:1 dospěl až do prodloužení, které v čase 77:02 ukončil přesnou ranou do šibenice po přihrávce Alexandera Radulova obránce John Klingberg.

Klingbergův postupový gól v prodloužení

"Před začátkem prodloužení jsme si říkali, že musíme zůstat v klidu. Věděli jsme, že je v našich silách to zvládnout," pochvaloval si gólman Ben Bishop.
Právě on se stal jednou z hlavních hvězd finální bitvy. Zkušený gólman totiž předvedl dohromady 47 úspěšných zákroků, překonal ho pouze v čase 5:47 útočník Austin Watson.
Na druhé straně zářil i Pekka Rinne. Brankář Nashvillu si připsal 49 zákroků, v základní hrací době na finského reprezentanta vyzrál pouze Blake Comeau, jenž využil přesné přihrávky Radka Faksy.
Spoustu dalších příležitostí ovšem oba brankáři pochytali. Hlavně v prodloužení se oboustranně útočilo. Domácí kapitán Jamie Benn trefil tyč, na druhé straně nevyužil stoprocentní příležitost Ryan Johansen.
Predators měli celkem čtyři přesilové hry, využít je ovšem nedokázali. Stali se tak jediným týmem v letošním play off, který se ani jednou neprosadil v početní výhodě.
[Kompletní pokrytí série Nashvillu s Dallasem]
"V tuhle chvíli k tomu nejsem schopný nic říct," prohodil zklamaně hlavní trenér Nashvillu Peter Laviolette na tiskové konferenci.
Vyrovnaný duel rozhodl až Klingberg, jenž tak korunoval svůj velice dobrý výkon. Pro šestadvacetiletého švédského obránce to byl teprve druhý gól v play off v kariéře.
"Přehráli jsme soupeře prakticky v každém utkání," radoval se Bishop. "Jsem rád, že nemusíme hrát sedmý zápas a můžeme si odpočinout před další sérií."
V dalším kole změří Dallas síly se St. Louis, které coby výše nasazené mužstvo bude disponovat výhodou domácího prostředí.
Pro Nashville naopak sezona už po prvním kole končí. "Zkusili jsme úplně všechno. Měnili jsme složení jednotlivých formací, způsob zakládání útoků v přesilových hrách. Bohužel to nestačilo," shrnul Laviolette.