St. Louis rozstřílelo Dallas, zářil Tarasenko

V naprosto jednoznačnou záležitost se proměnilo třetí utkání série mezi St. Louis Blues a Dallas Stars. Domácí svého soupeře deklasovali 6:1 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy.

Blues se mohli spolehnout na příspěvek svých elitních útočník. Vladimir Tarasenko zapsal tři body za gól a dvě asistence, po dvou trefách připojili veteráni David Backes a Alexander Steen.

Utkání při tom pro Stars nezačalo vůbec špatně. Naopak. Byl to právě Dallas, který udeřil jako první. Už v 5. minutě se prosadil důrazný útočník Colton Sceviour a poslal hosty do vedení.

To ale bylo ze strany Dallasu vše. Ve zbytku duelu už hráči Stars recept na překonání výborně chytajícího gólmana Briana Elliota nenašli. A St. Louis tak nic nebránilo v tomu, aby duel otočilo.

Už minutu po zásahu Sceviora bylo vyrovnáno, když se trefil Alexander Steen. V závěru první části pykal na trestné lavici za sekání hostující Vernon Fiddler, čehož dokázali Blues skvěle využít a David Backes poslal svůj tým do vedení.

Ve druhé části přidali Blues další tři góly a v předstihu rozhodli o svém triumfu. Nejprve udeřil Troy Brouwer, po něm měli přesnou mušku i Vladimir Tarasenko a Alexander Steen, jenž znovu zužitkoval přesilovou hru.

Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem základní hrací doby David Backes, pro kterého to byla už pátá trefa v letošních vyřazovacích bojích.

St. Louis tak dokázalo po úvodní porážce vyhrát dva zápasy v řadě a psychologickou výhodu má jednoznačně na své straně. Stars se naopak musejí oklepávat z krutého debaklu.

Za Dallas odehrál český útočník Radek Faksa 15 minut, bodově se ovšem neprosadil. Jeho zkušenější parťák Aleš Hemský za 16 odehraných minut zapsal pouze jednu střelu na branku.

Čtvrtý duel série je na programu v noci ze čtvrtka na pátek, výhodu domácího ledu bude mít znovu St. Louis.