St. Louis přetlačilo Ottawu, trefil se i Jaškin

V ohromné drama s dechberoucí koncovkou se proměnilo utkání mezi Ottawa Senators a St. Louis Blues. Vyrovnaný duel totiž dospěl až k samostatným nájezdům, v jejichž jedenácté sérii rozhodl o výhře hostů 4:3 útočník Patrik Berglund.

Lepší vstup do utkání prožili hosté, kteří se po trefě Dmitrije Jaškina ujali už ve čtvrté minutě vedení. O necelých deset minut později přidal další zásah útočník Jaden Schwartz.

Když pak v polovině utkání zvyšoval v přesilové hře na 3:0 Vladimir Tarasenko, zdálo se, že je utkání rozhodnuté. Domácí Senators ale před soupeřem hlavu nesklonili a po trefách Ryana Dzingela a dvou Jean-Gabriel Pageaua mohli slavit vyrovnání.

Dramatická bitva dospěla až do samostatných nájezdů, které rozsekl až v jedenácté sérii hostující Patrik Berglund. Útočník Blues byl vůbec prvním hráčem, který se v dovednostní soutěži dokázal prosadit, 21 nájezdníků předtím recept na oba gólmany nenašlo.

"Ještě jsem nikdy neviděl, že by se na gól v nájezdech čekalo tak dlouho," prohodil hostující gólman Jake Allen. "Někdy to je tak, že nechytíte nic a jindy vás zase všechno trefuje."

St. Louis si díky zisku jednoho bodu navíc dotáhlo na čelo tabulky Západní konference, kde má stejně jako Chicago Blackhawks a Dallas Stars na kontě 83 bodů. Ottawa je naopak na Východě až dvanáctá.