taraallen

Vladimir Tarasenko si připsal gól a asistenci při výhře celku St. Louis Blues 2:1 nad mužstvem Chicago Blackhawks.
Ruský útočník se prosadil v sedmé minutě utkání, ve třetí třetině pak asistoval u branky Alexe Pietrangela. Carter Hutton zapsal 11 z 12 úspěšných zákroků, Jake Allen jich přidal šest.

Allen se zranil po jednom ze zákroků v závěru úvodní části. Z ledu se zvedal těžce, do konce třetiny ovšem v brance vydržel.
Trenér Blues Ken Hitchcock uvedl, že o zdravotním stavu brankáře bude informovat později.
"Pokud se Jake zranil, platí, že máme důvěru v Cartera," prohlásil Hitchcock. "Pokud by Jake nemohl hrát, nemáme žádný problém využít Cartera."
V dresu Chicaga se trefil Dennis Rasmussen, gólman Corey Crawford předvedl 19 zákroků.
Pro oba celky to byl poslední přípravný zápas, první ostrý duel odehrají ve středu.
Anthony Mantha pomohl Detroitu k výhře nad Torontem
Anthony Mantha zlomil remízový stav devět minut před koncem třetí třetiny a zajistil celku Detroit Red
Wings triumf 4:3 nad týmem Toronto Maple Leafs.
Gustav Nyquist v barvách Red Wings zaznamenal gól a asistenci, trefili se rovněž Dylan Larkin a Brendan Smith. Brankář Petr Mrázek zapsal 28 zákroků, útočník Thomas Vanek přispěl dvěma asistencemi.
Auston Matthews, jednička draftu NHL 2016, zaznamenal za Toronto dvě nahrávky. Zach Hyman, William Nylander a Brooks Laich se prosadili střelecky, gólman Frederik Eriksen přidal 19 zákroků.
Kapitán Red Wings Henrik Zetterberg nastoupil v přípravě vůbec poprvé, zranění kolena ho vyřadilo z předchozích duelů k účasti na Světovém poháru 2016. Proti Torontu zapsal jednu asistenci.

Zetterberg_100816_2568x1444

Toronto otevře ostrou sezonu ve středu duelem proti týmu Ottawa Senators. Detroit se ve čtvrtek utká s mužstvem Tampa Bay Lightning.
Avalanche ve Vegas porazili Kings
Gabriel Landeskog se prosadil po 37 vteřinách prodloužení a rozhodl o výhře týmu Colorado Avalanche 2:1 nad mužstvem Los Angeles Kings v Las Vegas.
Jeff Carter poslal Kings ve druhé třetině do vedení 2:1, poté ovšem vyrovnal Mikhail Grigorenko a poslal duel do prodloužení.
Bylo to druhé přípravné utkání hrané v Las Vegas, v tom prvním porazil celek Dallas Stars Kings 6:3.
T-Mobile Arena bude domovem mužstva Las Vegas od příštího ročníku.
Steven Stamkos přispěl k výhře Lightning třemi asistencemi
Centr Steven Stamkos ve svém úvodním přípravném duelu zapsal tři asistence a pomohl týmu Tampa Bay Lightning k výhře 5:3 nad celkem Nashville Predators.
Obránci Victor Hedman a Anton Stralman rovněž naskočili do svého prvního přípravného zápasu. Tampa zahájí sezonu ve čtvrtek soubojem s Detroitem.
Útočník Jonathan Drouin zaznamenal gól a dvě asistence, Ondřej Palát, Brayden Point a Nikita Nesterov přispěli brankou a nahrávkou.
Brankář Ben Bishop inkasoval dva góly ze 16 střel během dvou třetin. Andrei Vasilevskiy ochytal třetí části a zapsal sedm zákroků.
V dresu Nashvillu vstřelil dva góly útočník Craig Smith, brankář Pekka Rinne inkasoval z 36 střel pět gólů. Predators otevřou sezonu pátečním zápasem proti Chicagu.
Panthers překonali Devils
Tým Florida Panthers nasázel čtyři góly v řadě a rozhodl tak o výhře 4:2 nad celkem New Jersey Devils.
Bylo to první utkání, které se hrálo na půdě West Point Military Academy.
Colton Sceviour, Aaron Ekblad a Vincent Trocheck se prosadili ve druhé třetině a zajistili Floridě vedení 4:1.
Útočník Panthers Jaromír Jágr vyrovnal v 10. minutě první třetiny z přesilové hry na 1:1 poté, co ho přesně našel Jonathan Marchessault.

jagr-web-westpoint

Obránce Andy Greene poslal Devils do vedení 1:0 ve čtvrté minutě po přihrávce Kylea Palmieriho. Střelecky se prosadil rovněž Mike Cammalleri, obránce Yohann Auvitu připsal už šestou přihrávku v přípravných duelech.
Útočník Panthers Jonathan Huberdeau opustil duel v první třetině a už se do něj nevrátil.
Florida otevře sezonu souboj s New Jersey ve čtvrtek na domácím ledě.
Ryan Spooner zařídil výhru Bostonu
Útočník Ryan Spooner se prosadil ve druhé minutě prodloužení a rozhodl tak o výhře celku Boston Bruins 1:0 nad mužstvem Philadelphia Flyers v závěrečném přípravném duelu.
Spooner překonal gólmana Stevea Masona střelou zápěstím po rychlém výpadu a přihrávce Davida Backese.
Gólman Bruins Tuukka Rask předvedl 27 zákroků a oslavil čisté konto, Mason měl 22 zásahů.
Boston zakončil přípravu s bilancí 4-2-1. Ostrou sezonu otevře ve čtvrtek zápasem na ledě týmu Columbus Blue Jackets.
Philadelphia jde do sezony s bilancí 4-2-2. Na úvodu ji v pátek čeká souboj s mužstvem Los Angeles Kings.
Granlundův gól rozhodl o výhře Canucks
Markus Granlund se prosadil necelé tři minuty před koncem základní hrací doby a rozhodl o výhře týmu Vancouver Canucks 3:2 nad celkem Edmonton Oilers.
Brandon Sutter a Sven Baertschi se rovněž prosadili za Canucks, kteří otevřou sezonu domácím duelem proti Calgary Flames v sobotu. Jacob Markstrom předvedl 34 zákroků.
Benoit Pouliot a Connor McDavid skórovali v barvách Oilers. Cam Talbot zastavil 18 z 21 střel.
Skvělá třetí třetina zajistila Wild výhru nad Jets
Tým Minnesota Wild vstřelil ve třetí části čtyři góly a deklasoval celek Winnipeg Jets 5:1.
Mike Reilly, Christoph Berstchy, Marco Scandell a Charlie Coyle se prosadili od stavu 1:1. Zach Parise se prosadil v první části, gólman Devan Dubnyk zapsal 17 zákroků.
Joel Armia otevřel skóre za Winnipeg, Michael Hutchinson inkasoval z 34 střel hned pět gólů.
Minnesota vstoupí do sezony soubojem proti St. Louis.
Winnipeg na úvod nového ročníku přivítá tým Carolina Hurricanes.

Parise Celly 10.8

Oliver Bjorkstrand se při výhře trefil dvakrát
Útočník Oliver Bjorkstrand se trefil dvakrát v první třetině a pomohl týmu Columbus Blue Jackets k výhře 5:3 nad celkem Pittsburgh Penguins.
Bjorkstrand se nejprve prosadil v početní výhodě, poté mířil přesně i ve hře pět na pět.
Brandon Saad, Boone Jenner a Matt Calvert rovněž skórovali za Columbus. Scott Wilson zapsal gól a dvě asistence v dresu Pittsburghu, za který se střelecky prosadili i Kris Letang a Evgeni Malkin.
Sergei Bobrovsky předvedl v brance Blue Jackets 21 zákroků, Marc-Andre Fleury vytáhl za Pittsburgh 26 zásahů.
Kapitán Penguins Sidney Crosby do zápasu pro nemoc nenastoupil, řekl po utkání trenér Mike Sullivan.
Pro oba týmy to byl poslední přípravný duel.