29. září: Souhrn přípravy NHL

Pirriho tři body pomohly Rangers, Vesey v premiéře nebodoval

Pirri dovedl Rangers k výhře nad Devils

Útočník Jimmy Vesey zaznamenal tři střely na branku a nula bodů během necelých sedmnácti minut, které strávil na ledě při výhře týmu New York Rangers 3:1 nad New Jersey Devils v Madison Square Garden.

Vesey, který nastoupil ve formaci s Kevinem Hayesem a Rickem Nashem, se dohodl na smlouvě s Rangers 19. srpna poté, co nepodepsal novou smlouvu s celkem Buffalo Sabres. Do Buffala byl vytrejdován z týmu Nashville Predators, kteří si ho vybrali jako 66. hráče v pořadí na draftu NHL 2012.

Třiadvacetiletý Vesey zazářil na turnaji mladíků v Traverse City, kde nastřílel pět gólů a dohromady posbíral sedm bodů. Navíc získal trofej Hobeyho Bakera pro nejlepšího univerzitního hráče sezony 2014-2015 (32 gólů a 26 asistencí ve 37 zápasech).

Útočník Brandon Pirri v dresu Rangers vstřelil dva góly a přidal asistenci, obránce John Gilmour připojil gól a nahrávku. Antti Ranta během zapsal 15 zákroků, poté ho v brance ve druhé třetině vystřídal Mackenzie Skapski (12 zákroků).

Miles Wood vstřelil jediný gól Devils ve třetí třetině. Scott Wedgewood vytáhl 28 zásahů.

Brandon Dubinsky rozhodl v prodloužení

Útočník Brandon Dubinsky se prosadil ve třetí minutě prodloužení a zajistil tak týmu Columbus Blue Jackets triumf 3:2 nad Nashville Predators v Nationwide Areně.

Paul Bittner vyrovnal v dresu Blues na 2:2 čtyři minuty před koncem základní hrací doby.

Ryan Craig se rovněž prosadil v barvách Columbusu, Cam Atkinson přidal dvě asistence. Gólman Joonas Korpisalo zapsal 10 zákroků, než ho ve druhé třetině vystřídal Curtis McElhinney (15 zákroků).

Obránci Anthony Bitetto a Yannick Weber se střelecky prosadili za Nashville.

Michal Mazanec zaznamenal 14 zákroků, než ho ve druhé třetině v brance nahradil Juuse Saros (23 zásahů).

Matt Moulson rozhodl o výhře Buffala v nájezdech

Útočník Matt Moulson se prosadil ve čtvrté sérii nájezdů a zajistil týmu Buffalo Sabres triumf 1:0 nad celkem Toronto Maple Leafs v Meridian Centre.

Moulson překonal gólmana Toronta Kasimira Kaskisua pohotovou střelou zápěstím.

Brankář Sabres Andres Nilsson zastavil všechny čtyři pokusy soupeře, v utkání pak díky 23 zákrokům vychytal čisté konto.

Útočník Maple Leafs William Nylander poprvé v kariéře nastoupil proti svému bratrovi Alexanderu Nylanderovi.

Kristers Gudlevskis, Lightning vymazali Panthers

Kristers Gudlevskis pomohl 21 zákroky k výhře týmu Tampa Bay Lightning 2:0 nad celkem Florida Panthers v Amalie Areně.

V barvách Lightning se prosadili útočníci Jeremy Morin a Brayden Point.

Gólman James Reimer inkasoval během dvou třetin jeden gól z 19 střel, ve třetí části pak Reto Berra zapsal devět zákroků.

Florida se neprosadila ani v jedné ze šesti přesilových her.

Mike Hoffman trefil výhru Senators nad Canadiens

Útočník Mike Hoffman se prosadil v první minutě prodloužení a zajistil týmu Ottawa Senators výhru 4:3 nad celkem Montreal Canadiens v přípravném utkání na ledě Bell Centre.

Hoffman se prosadil rovněž v osmé minutě druhé třetiny a poslala Senators do vedení 3:2. Útočník Bobby Ryan pomohl Ottawě gólem a asistencí.

Brendan Gallagher, Michael McCarron a Zach Redmond se prosadili za Montreal, gólman Mike Condon předvedl 17 zákroků.

Obránce Canadiens Mikhail Sergachev, devátý hráč draftu 2016, zaznamenal asistenci na přesilovkový gól Gallaghera.

Montreal přestřílel Ottawu 40-21.

Jets vyhráli díky čtyřem gólům v řadě

Útočník Kyle Connor vstřelil vítězný gól Winnipeg Jets při výhře 4:1 nad týmem Minnesota Wild v MTS Centre.

Connor, 17. hráč draftu NHL 2015, se prosadil po patnácti minutách druhé třetiny a poslal Jets do vedení 2:1.

Útočník Mathieu Perreault zapsal přesilovkový gól a asistenci, Chase De Leo a Josh Morrissey přidali po dvou nahrávkách. Gólman Connor Hellebuyck připojil 27 zákroků.

Obránce Matt Dumba se trefil po 52 vteřinách druhé třetiny, gólman Darcy Kuemper inkasoval čtyři góly z 28 střel.