bruins

Třemi duely pokračovaly v noci na úterý bitvy o Stanley Cup. A Češi v nich byli vidět. Útočníci David Pastrňák s Davidem Krejčím pomohli shodně jednou asistencí k vítězství Boston Bruins 4:3 po prodloužení na ledě Washington Capitals a srovnání série na 1:1.

Vítězný vstup do play off oslavili hokejisté celku Carolina Hurricanes, kteří na svém ledě udolali Nashville Predators 5:2 i díky jedné nahrávce Martina Nečase, v sérii se tak dostali do vedení 1:0 na utkání.
Spokojenost může panovat rovněž v kabině mužstva Colorado Avalanche, které přehrálo St. Louis Blues 4:1 a v sérii má rovněž navrch. Třemi body se blýskli útočníci Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog.
Washington Capitals - Boston Bruins 3:4 po prodl. (stav série 1:1)
V nejkratším možném čase zareagovali na úvodní porážku v sérii hokejisté Bruins, kteří dokázali uspět ve Washingtonu 4:3 po prodloužení a srovnali stav série na 1:1 na utkání.
Hrdinou duelu z noci na úterý se stal útočník Brad Marchand, jenž po 39 sekundách prodloužení přetavil v rozhodující branku akci, na jejímž počátku stál David Krejci. Domácí gólman Craig Anderson, který nahradil zdravotně indisponovaného Vítka Vaněčka, tvrdou střelu zneškodnit nezvládl.

Marchand rozhodl v prodloužení o výhře Bruins

"Cítil jsem na hráčích, že si uvědomují důležitost tohoto utkání," pochvaloval si hostující trenér Bruce Cassidy. "Potřebovali jsme hrát mnohem lépe než v prvním zápase. A to se nám i povedlo."
Boston prožil lepší už vstup do zápasu, v první třetině se hned dvakrát dostal do vedení. Na trefy Jakea DeBruska a Patrice Bergerona, kterému nahrával David Pastrnak, ale odpověděli domácí T.J. Oshie a Garnet Hathaway.
Stejný hráč poslal v čase 47:04 Washington poprvé do vedení, tentokrát ale zareagovali Bruins. Jmenovitě Taylor Hall, který necelé tři minuty před závěrečnou sirénou vyrovnal.
"Bojovali jsme do úplného konce. Nevzdali jsme se, což bylo velice důležité," prohlásil Hall. "Získali jsme pro sebe výhodu domácího prostředí, to je před dvěma zápasy v Bostonu skvělý pocit."
V prodloužení se domácí hráči nestihli pořádně rozkoukat a duel jim protekl mezi prsty. Marchand zamířil nekompromisně, série se tak do TD Garden přesouvá za nerozhodného stavu 1:1 na utkání.
"Byl to vyrovnaný zápas se spoustou šancí," hodnotil domácí kouč Peter Laviolette. "Hráči nechali na ledě úplně všechno, nemám jim co vytknout. Soupeř byl šťastnější, ale série bude ještě dlouhá."
Velkou mrzutostí pro Capitals je fakt, že v polovině utkání přišli o důležitého útočníka Larse Ellera, jehož vyřadilo z akce blíže nespecifikované zranění v dolní části těla.
Carolina Hurricanes - Nashville Predators 5:2 (stav série 1:0)
Vydařený vstup do vyřazovacích bojů prožili Hurricanes, kteří v domovské PNC Areně přehráli Nashville Predators 5:2 a v sérii se ujali vedení 1:0 na zápasy.
Celek z Raleighu o svém triumfu rozhodl ve třetí části, kdy soupeři nasázel tři góly. Remízový stav 2:2 zlomil v čase 42:26 po přihrávce Martina Nečase útočník Nino Niederreiter, další branky připojili Jordan Staal a při power play hostů i Andrei Svechnikov.
"Myslím, že celý náš tým do posledního hráče podal vynikající výkon," zdůraznil Staal. "Drželi jsme se našeho herního plánu a nakonec za to byli odměněni. V tomhle trendu teď musíme pokračovat."
Predators přitom vstoupili do utkání lépe, v čase 12:14 udeřil Filip Forsberg a zajistil svému týmu vedení. Za necelé dvě minuty ovšem odpověděl Teuvo Teravainen a do šaten se šlo po úvodním dějství na nerozhodného stavu.
Ve druhé třetině přidaly oba týmy po jedné brance, jen si prohodily gard. Nejprve se trefil veterán Staal, na druhé straně ale rovnal účty Erik Haula. "Jordan odehrál výborné utkání," pochvaloval si domácí kouč Rod Brind'Amour. "Do každého střídání dal úplně všechno, byl důrazný a agresivní. Víme, že se na něj můžeme spolehnout v jakékoli situaci. Proto je naším lídrem."
V závěrečné třetině ovšem Nashvillu došel dech, na Alexe Nedeljkovice mezi třemi tyčemi už recept nenašel. Domácí gólman zakončil zápas s 22 úspěšnými zákroky, hostující Juuse Saros jich zkompletoval dohromady 33.
"Spoustu věcí se nám během utkání povedlo, bohužel jsme za stavu 2:2 nedokázali utkání strhnout na svou stranu," mrzelo hostujícího trenéra Johna Hynese. "Musíme si to utkání důkladně rozebrat a adekvátně na něj zareagovat."
Colorado Avalanche - St. Louis Blues 4:1 (stav série 1:0)
Roli jasného favorita splnili hokejisté týmu Colorado Avalanche, kteří na svém ledě přehráli St. Louis Blues přesvědčivě 4:1 a za očekávaným postupem vykročili správnou nohou.
Hvězdou duelu se stal uzdravený elitní útočník Nathan MacKinnon, jenž naskočil vůbec poprvé od 10. května. Konto soupeře zatížil dvěma brankami a asistencí, podobný zápis do statistik zvládl i kapitán Gabriel Landeskog. Švédský reprezentant ke gólu přidal dvě nahrávky.
Blues přitom dlouho drželi reálnou naději na úspěšný výsledek, na trefu Caleho Makara z úvodní části totiž odpověděl v čase 36:31 Jordan Kyrou. Víc toho ale šampioni z roku 2019 nezvládli.
V Ball Areně navíc byli prakticky pod soustavným tlakem. Domácí svého soka přestříleli v poměru 49:23 a nebýt výborně chytajícího Jordana Binningtona, jenž si připsal 46 úspěšných zákroků, rozdíl ve skóre mohl být ještě výraznější.
"Jordan byl naším nejlepším hráčem," pokýval uznale hlavou útočník Blues Ryan O'Reilly. "Byli jsme v zápase, pak jsme bohužel udělali několik zbytečných chyb. Soupeři jsme dopřáli až příliš šancí."