Sestřih: Skvělý Price dovedl Montreal k postupu

Složení už rozehraného 2. kola play off NHL je kompletní a jako poslední ho doplnili Montreal Canadiens, kteří v rozhodujícím sedmém zápase souboje na ledě vítěze Scotia Severní divize Toronto Maple Leafs vyhráli 3:1. Celek s nejhorší bilancí po základní části ze všech šestnácti účastníků klání o Stanley Cup nyní vyzve Winnipeg Jets.

New York Islanders dokázali ve druhém zápase o postup do semifinále z MassMutual Východní divize vyhrát nad domácími Boston Bruins 4:3 po prodloužení a vyrovnali na 1:1 na zápasy. Týmu z Massachusetts nepomohla ani asistence českého kanonýra Davida Pastrňáka, který se pod sobotní výhru 5:2 podepsal hattrickem.
Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 1:3 (konečný stav série: 3:4)
Maple Leafs dobře rozehranou sérii nedotáhli do vítězného konce a na vítěznou sérii v play off marně čekají od sezony 2003-04, kdy došli alespoň do 2. kola. Třináctinásobný držitel Stanley Cupu tak opět ztratil brzy naději na první triumf od roku 1967.
"Byl to náš nejlepší týmový výkon v sezoně. Věřil jsem celou sérii, že máme šanci uspět, když jsme v zápase číslo 5 dosáhli na naše druhé vítězství, začalo se to překlápět na naší stranu a dnes jsme se to snažili dotáhnout," řekl gólman Montrealu Carey Price, který pomohl k výhře 29 úspěšnými zákroky.
Montreal vykročil za třetím venkovním vítězstvím v sérii ve 24. minutě, kdy se z protiútoku trefil z levého kruhu Brendan Gallagher mezi betony gólmana Jacka Campbella.

Gallagher otevřel skóre na ledě Toronta

"Náš tým tvrdě bojoval a já jsem dostal nejhorší gól mé kariéry. A stane se to v zápase číslo 7. Je to neakceptovatelné. Mužstvo ode mě očekává lepší výkon a já sám vím, že umím chytat o hodně lépe," vyčítal si inkasovanou branku Campbell.
Ještě ve druhé třetině zvýšil náskok Canadiens v přesilové hře tečí střely Nicka Suzukiho Corey Perry. V čase 57:22 při hře Toronta bez gólmana trefil od vlastní modré čáry prázdnou branku Tyler Toffoli a upravil už na 3:0. Za 62 sekund přišel Price o čisté konto, ale trefa Williama Nylandera už hostující radost nemohl nijak pokazit.
Toronto od vítězství nad Ottawa Senators 4:3 na zápasy v roce 2004 ve čtvrtfinále Východní konference prohrálo v play off všech šest sérií. Za tu dobu celkem osmkrát neproměnilo postupový mečbol.
Exkluzivní obsah a vše podstatné o NHL: sledujte náš [Facebook a Twitter!]
"Musíme dát kredit Montrealu za práci, kterou odvedl. Naši hráči jsou zdrcení a ani jsem neměl po zápase v kabině žádnou řeč. Je těžké to popsat slovy. Jsou opravdu zdrcení a zklamaní. Očekávali od sebe více. Víme, že jsme měli na víc nejen dnes, ale i v celé sérii," prohlásil trenér Maple Leafs Sheldon Keefe.
Kanonýr Maple Leafs Auston Matthews, který díky 41 gólů v 52 zápasech základní části získal Maurice Richard Trophy, se trefil v sedmi duelech play off jen jednou. "Není k tomu moc do říci. Je to pro všechny z nás obrovská frustrace," řekl Matthews.
Montreal hned v noci se středy na čtvrtek v 1:30 SELČ začne boj ve Winnipegu.

Price fantasticky zasáhl proti Hymanovi

Boston Bruins - New York Islanders 3:4 po prodl. (stav série: 1:1)
Islanders v TD Garden třemi góly ve druhé třetině otočili stav na 3:1, na což sice Boston dokázal odpovědět, ale v čase 74:48 ukončil pětizápasovou vítěznou sérii Bruins Casey Cizikas.
Byla to pro něj první branky v play off od roku 2015, kdy se prosadil ve čtvrtém zápase 1. kola Východní konference proti Washington Capitals. "Byla to opravdu dlouhá doba. Měl jsme štěstí, že se ke mně odrazil puk a měl jsme možnost rozhodnout," řekl Cizikas.
Bruins se podařil vstup do utkání a v čase 2:38 otevřel skóre Charlie Coyle, který se přes Nicka Leddyho dostal před Semjona Varlamova a forhendem poslal puk podél jeho levého betonu.
Islanders ale mezi 27. a 38. minutou změnili ráz utkání. O vyrovnání se postaral při Pastrňákově vyloučení za atakování gólmana Varlamova šťastně Josh Bailey. Jeho přihrávku srazil bruslí mezi betony Tuukky Raska obránce Jeremy Lauzon.
Další branku přidal Kyle Palmieri, který u pravé tyče poslal za Raska puk odražený od zadního mantinelu po Leddyho střele. Potom Islanders udeřili podruhé v početní výhodě a po bekhendové přihrávce Anthonyho Beauvilliera z otočky zakončil do odkryté branky Jean-Gabriel Pageau.

Cizikasův rozhodující gól v prodloužení

Za Boston odpověděl v 51. minutě kapitán Patrice Bergeron, kterému nabil mezi kruhy Brad Marchand a druhou asistenci si připsal Pastrňák. V čase 55:06 vynutil prodloužení v přesilovce trefou z levého kruhu Marchand.
Sérii úspěchů Bruins, kteří dosud prohráli v play off jen první utkání série 1. kola na ledě Washington Capitals, ukončila chyba v nastavení. Lauzon trefil na útočné modré čáře Coyleovu brusli, Cizikas se dostal do úniku a z pozice mezi kruhy se trefil do pravého horního rohu Raskovy branky.
Nešťastníka zápasu Lauzona se snažil povzbudit spoluhráč Marchand. "Je to naše velká opora. Každý zápas bojuje pro tým. Všichni děláme chyby a byli jsme u toho. Je nepříjemné, když se to někomu stane, ale je potřeba se z toho oklepat. Není to konec světa, stav je 1:1 na zápasy a musíme se chystat na další zápas," prohlásil Marchand.
\[Sledujte poslední novinky o sérii Bruins-Islanders\]
Varlamov, který dostal poprvé po čtyřech zápasech přednost před Iljou Sorokinem, pomohl k výhře 39 zásahy. "Bylo to snadné rozhodnutí. Máme dva velice kvality gólmany. Je zkušený, takových výzev se nebojí a byl oporou celou sezonu," komentoval kouč Barry Trotz nasazení třiatřicetiletého Varlamova.
Třetí duel se bude hrát v noci ze čtvrtka na pátek v 1:30 SELČ v New Yorku.
Češi v akci

David Pastrňák (Boston Bruins): 0+1, 4 střely, bilance +1, čas na ledě 22:55
David Krejčí (Boston Bruins): 0+0, 7 střel, bilance 0, čas na ledě 22:57

Další program

1:30 Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning (2. zápas; Nova Sport 1 a NHL.tv).