Pastrnak

Český útočník David Pastrňák prodloužil svou bodovou sérii už na dvanáct zápasů. Jednadvacetiletý talent se podílel jednou asistencí na vítězství Boston Bruins nad Columbusu Blue Jackets 7:2. Jednu přihrávku si v dresu vítězů připsal i slovenský obránce Zdeno Chára. Pavel Zacha přispěl asistencí k výhře New Jersey Devils nad Anaheim Ducks 5:3.
Jakub Voráček a Tomáš Hertl se trefili, ale neodvrátili porážky svých celků. Voráček vstřelil jediný gól při prohře týmu Philadelphia Flyers s Los Angeles Kings 1:4 a Hertlovo San Jose Sharks podlehlo na ledě Edmonton Oilers 3:5.

Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 7:2
Pastrňák v 58. minutě asistoval u branky Patrice Bergerona, který zvýšil už na 6:1. Za 12 zápasů si připsal 14 bodů za pět branek a devět asistencí a drží nejdelší sérii této sezony NHL. Celkově má druhý nejproduktivnější český hráč v soutěži na kontě z 31 zápasů 31 bodů za 15 tref a 16 přihrávek.
Shodně třemi body za gól a dvě asistence pomohli k úspěchu Bruins Jake DeBrusk a Danton Heinen. Chára asistoval u úvodní trefy Brada Marchanda, který v 15. minutě otevřel skóre.
"Samozřejmě to chceme v naší hale udělat soupeřům co nejtěžší a kontrolovat průběh zápasu. Bylo důležité, že jsme dali první gól. Je vždycky výhoda a hlavně doma, když musí soupeř dohánět ztrátu," řekl kouč Bruins Bruce Cassidy, jehož tým zabral po dvou porážkách.
V sestavě Bruins chyběl pro zranění v horní části těla centr David Krejčí, který vynechá také úterní utkání na ledě Buffalo Sabres. V této sezoně chyběl Bostonu kvůli zdravotním potížím už ve 13 utkáních.

Philadelphia Flyers - Los Angeles Kings 1:4
Voráček v 19. minutě v přesilové hře svým osmým gólem v sezoně snížil na 1:2. Z pravého kruhu překonal Jonathana Quicka, který předtím vyrazil střelu Claudea Girouxe, ale na dorážku nejproduktivnějšího Čecha v soutěži nestačil. Voráček má na kontě celkem 41 bodů z 33 utkání a posunul se na třetí místo bodování.
Zápas ale ovládli Kings, kterým před Voráčkovým gólem zajistili dvoubrankový náskok Alec Martinez, Trevor Lewis a ve třetí třetině pečetili výsledek Adrian Kempe a Tyler Toffoli.
"Byl to vyrovnaný zápas. Oni nedělali žádné chyby. Měli jsme nějaké šance, hlavně ve druhé třetině, ale neproměnili jsme další přesilovky. Myslím, že v nich jsme si prohráli zápas," uvedl Voráček.
Los Angeles sice inkasovalo při přesilovkách soupeřů v šestém utkání za sebou, ale stále je v úspěšnosti v oslabení nejlepším týmem ligy s 86,5 procenty.

New Jersey Devils - Anaheim Ducks 5:3
Zacha se podílel na obratu Devils, když v 39. minutě asistoval u branky Milese Wooda, který snížil na 2:3. Dvacetiletý český forvard bodoval podruhé za sebou a celkem v sezoně nasbíral dvě branky a sedm asistencí v 29 utkáních.
New Jersey otočilo zápas ve třetí třetině. Nejdříve Jesper Bratt vyrovnal a v 56. minutě rozhodl Stefan Noesen, který v závěru ještě svou druhou trefou v utkání do prázdné branky dovršil výsledek.
V dresu Anaheimu si připsal při návratu na ledě New Jersey gól a asistenci útočník Adam Henrique, jehož Ducks získali 30. listopadu.

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 5:3
Hertl ve 29. minutě z pravého kruhu překonal Cama Talbota střelou do levého horního rohu a snížil na 2:3. Prosadil se po dvou zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 19 bodů za osm gólů a 11 přihrávek z 32 utkání.
Oilers si ale vítězství pohlídali a uspěli ve třetím z posledních čtyř utkání. Dvěma góly se o to zasloužil Ryan Strome, po gólu a asistenci zaznamenali Pat Maroon a Ryan Nugent-Hopkins, Leon Draisaitl si připsal dvě přihrávky.

Colorado Avalanche - Pittsburgh Penguins 4:2
Penguins se poslední době nedaří a připsali si už čtvrtou prohru z posledních pěti duelů. Pod úspěch Avalanche proti vítězi Stanley Cupu z uplynulých dvou sezon se podepsal dvěma góly Tyson Barrie.
"Soupeř náš přehrál a ve druhé třetině výrazně. Myslím, že byl hladovější než my. Byli jsme hodně nedisciplinovaní, ve druhé třetině jsme dostali tři nebo čtyři tresty. Prostě byli Avalanche lepší než my," uvedl trenér Penguins Mike Sullivan.

1. Danton Heinen (BOS): 1 gól, 2 asistence, 1 střela
2. Stefan Noesen (NJD): 2 góly, 2 plusové body, 3 střely
3. Tyson Barrie (COL): 2 góly, 1 plusový bod, 5 střel