Souhrn: Pavelec vychytal Rangers bod

Český brankář si při porážce Rangers s Dallasem 1:2 po nájezdech připsal 44 zákroků a byl zvolen první hvězdou zápasu

Napsal NHL.com/cs

Brankář Ondřej Pavelec zazářil v dresu New York Rangers v pondělním utkání proti Dallas Stars, ale ani 44 úspěšnými zákroky porážce s Dallas Stars 1:2 po nájezdech nezabránil. Za svůj výkon byl přesto vyhlášen první hvězdou zápasu. V programu celkových šesti duelů se bodově neprosadil nikdo z českých hokejistů.

Slovenský gólman Jaroslav Halák se stal hlavní postavou New York Islanders proti Washington Capitals. Výhru 3:1 vychytal 31 úspěšnými zákroky a byl zvolen nejlepším hráčem večera.

New York Rangers - Dallas Stars 1:2 v nájezdech

Pavelec dostal příležitost místo jedničky Henrika Lundqvista podruhé za poslední čtyři zápasy a při velké převaze Stars inkasoval v běžné hrací době jen jednou. Dallas přestřílel Rangers celkově 45:25 a ve druhé třetině byl poměr střel 17:5. Právě v ní překonal kladenského odchovance ranou z pozice za pravým kruhem obránce Julius Honka.

V 57. minutě poslal zápas do prodloužení Rick Nash, ale v rozstřelu se trefil za Rangers jen Mats Zuccarello, zatímco na Pavelce vyzráli Alexander Radulov a Jason Spezza. Pro Rangers to byla teprve druhá domácí porážka z posledních 12 utkání.

"Prohráli jsme, takže jsme zklamaní. Ale je dobré, že jsme z tohoto zápasu dokázali vytěžit bod. Ve třetí třetině jsme se zlepšili a musíme na to navázat. Zítra je nový den a máme před sebou další důležité zápasy," prohlásil Pavelec, který se dostal do hry poosmé v sezoně a popáté chytal od začátku.

Na trenéra Rangers Alaina Vigneaulta udělal v utkání velký dojem. "Všichni v kabině vědí, že s výjimkou Ondřeje Pavelce nehrál dnes nikdo dobře. Zápas má jen dvě pozitiva. Pavelec byl neuvěřitelný a díky jeho výkonu jsme získali bod. Jinak to nebylo dobré," uvedl Vigneault.

New York Islanders - Washington Capitals 3:1

Islanders se vrátili po čtyřzápasovém tripu na domácí led do Barclays Center a ukončili sérii tří porážek. Už ve třetí minutě je dostal do vedení Brock Nelson a na začátku druhé třetiny během 58 vteřin zvýšili už na 3:0 Andrew Ladd a John Tavares. Halákovi sebral čisté konto ve 49. minutě obránce Dmitry Orlov.

"Samozřejmě by bylo hezké udržet nulu. Ale výhra je výhra. Jsou to dva body doma. Byl to od všech na ledě opravdu dobrý zápas. Každý má svou roli a plnil si ji. Od začátku jsme bojovali a většinu zápasu jsme diktovali tempo hry," řekl Halák.

Za poslední dva své starty inkasoval Halák dohromady jen tři branky, zatímco předtím dostal tři a více gólů v 11 z předešlých 14 zápasů. "Má obrovský podíl na naší dnešní výhře," pochválil trenér Islanders Doug Weight dvaatřicetiletého gólmana, který pomohl přerušit šňůru čtyř výher Capitals.

Pittsburgh Penguins - Colorado Avalanche 1:2

K vítězství Avalanche přispěl 39 úspěšnými zákroky gólman Jonathan Bernier, který si spravil chuť po minulém nepodařeném vystoupení. Naposledy totiž chytal v duelu s Dallasem 3. prosince a při porážce 2:7 inkasoval čtyřikrát z devíti střel. V PPG Paints Areně jej připravil o čisté konto až 12 sekund před koncem při hře Penguins bez brankáře Phil Kessel.

"Cítil jsem se docela dobře. Měl jsem za sebou pár vynikající tréninků. Když jsem dostal šanci, na nic jsem nemyslel a prostě chytal," řekl Bernier. Jeho tým dostal do vedení ve 47. minutě Mark Barberio a v čase 58:31 zvýšil do prázdné branky Blake Comeau.

V barvách Pittsburghu i podruhé po příchodu z farmy z celku Wilkes-Barre/Scranton z American Hockey League nastoupil útočník Dominik Simon, který si při sobotní prohře s Toronto Maple Leafs 3:4 připsal při svém první startu v NHL v sezoně dvě asistence. Tentokrát strávil na ledě 13 minut a 59 sekund a nebodoval.

Detroit Red Wings - Florida Panthers 1:2 v prodl.

Red Wings si připsali už devátou porážku z posledních deseti zápasů. Na konci úvodního dějství je sice dostal do vedení kapitán Henrik Zetterberg, ale v 51. minutě vyrovnal v přesilové hře Vincent Trocheck a v čase 62:02 rozhodl Mike Matheson.

Výrazný podíl na úspěchu Panthers měl brankář James Reimer, který si připsal 34 zákroků. Oklepal se ze sobotního vystoupení proti Coloradu, proti kterému při porážce 3:7 pětkrát inkasoval. "Reimer byl fantastický. Bez všech těch jeho skvělých zákroků bychom nevyhráli," prohlásil Trocheck.

Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 5:1

Jets zabrali po třech prohrách v řadě a třemi body za dvě branky a jednu asistenci se o to postaral Mathieu Perreault. Jets potvrdili, že se jim doma daří a oslavili v Bell MTS Place desátou výhru z posledních jedenácti duelů.

"Nejsem si jistý proč, ale zdá se, že tento stadion naší hře skvěle vyhovuje. Hrajeme tady pokaždé solidně a tento zápas toho byl jen dalším příkladem," prohlásil Perreault k úspěšnému návratu Winnipegu domů po třízápasové sérii vystoupení venku.

Anaheim Ducks - Carolina Hurricanes 3:2

Ducks ukončili sérii čtyř porážek a dvěma body za gól a asistenci k tomu pomohl Logan Shaw. Za Ducks, kteří se radovali z teprve druhé výhry z posledních osmi utkání, skórovali také Jakob Silfverberg a Derek Grant. Čtvrtou prohru Hurricanes v řadě neodvrátili svými góly Justin Williams a Victor Rask.

Do sestavy Anaheimu se po 19 zápasech vrátil útočník Ryan Getzlaf a po pětizápasové pauze také Silfverberg. V průběhu první třetiny ale odstoupil kvůli zranění kolena Corey Perry.