Krejci

Útočníci David Pastrňák a David Krejčí svými brankami nezabránili porážce Boston Bruins na vlastním ledě s Edmonton Oilers 2:4. Pro jejich tým to byl první neúspěch po předchozích čtyřech výhrách za sebou. Dva ze tří nedělních zápasů skončily až v nájezdech; uspěly v nich domácí celky New York Rangers i Carolina Hurricanes.

Boston Bruins - Edmonton Oilers 2:4
Pastrňák s Krejčím se střelecky prosadili v druhém utkání za sebou, ale na rozdíl od pátečního duelu s Pittsburgh Penguins (4:3) to tentokrát k bodovému zisku nepomohlo. Bruins vyšli naprázdno poprvé po čtyřech utkáních. Oilers vyhráli teprve podruhé z posledních šesti duelů a v Bostonu zakončili pětizápasový trip.
Jednadvacetiletý Pastrňák v 15. minutě v přesilové hře svou 12. trefou v sezoně otevřel skóre. Český kanonýr se po průniku Toreye Kruga na pravém kruhu se šikovně kličkou uvolnil přes Oskara Klefboma a přesnou střelou překonal Cama Talbota.
V druhém dějství nejdříve otočili stav Pat Maroon s Adamem Larssonem a v 36. minutě se postaral o vyrovnání svým třetím gólem v 11 utkání v ročníku Krejčí. Riley Nash mu po rychlém brejku po levé straně předložil puk před branku a jednatřicetiletý centr zamířil na Talbotovu lapačku.
Po 127 sekundách závěrečné třetiny ale vrátil Edmontonu vedení Ryan Strome, který se prosadil v nově sestavené formaci s Leonem Draisaitlem a Drakem Caggiulou. Oilers už další obrat nedopustili. Naopak 51 sekund před koncem pečetil výsledek při hře Bruins bez brankáře Draisaitl.
"Myslím, že jsme se snažili pořád něco vytvářet navíc místo toho, abychom šli přímočaře na branku. Vytvořili jsme si několik příležitostí, při kterých jsme měli střílet, protože nikdy nevíte, co se stane. Může z toho být další šance nebo něco," řekl Pastrňák.
V dresu Bruins se tentokrát neobjevil slovenský útočník Peter Cehlárik. Forvard, jenž po povolání z farmy v Providence odehrál v této sezoně v NHL pět zápasů, dal jeden gól a připsal si asistenci, se zranil v pátečním duelu s Pittsburghem v dolní části těla. Minimálně čtyři týdny bude mimo hru, poté bude jeho zdravotní stav znovu vyhodnocen.

New York Rangers - Vancouver Canucks 4:3 po nájezdech
Domácí tým v Madison Square Garden dvakrát prohrával, jednou dokonce o dvě branky. Přesto nakonec slavil výhru, když zdolal Vancouver v sedmikolovém penaltovém rozstřelu. Hrdinou duelu byl útočník Jimmy Vesey, jenž ve třetí třetině vyrovnával krásným gólem na 3:3 a v sedmé sérii úspěšným nájezdem rozhodl o druhém bodu pro Rangers.
Ti protáhli šňůru výher bez pauzy na vlastním ledě na osm, což je pro ně nejdelší série od podzimu 2015 (mezi 19. říjnem a 23. listopadem tehdy vyhráli na Manhattanu devětkrát za sebou).
Canucks dostaly do dvoubrankového vedení trefy Louie Erikssona a Jakea Virtanena a hosté pak drželi náskok až do závěru druhé třetiny. 140 sekund před přestávkou se však prosadil Jesper Fast a už 19 sekund po ní vyrovnal Michael Grabner.
Na druhé vedení po trefě Sama Gagnera odpověděl Vesey akcí večera, když mu po rychlém protiútoku a otočce u pravého mantinelu krásně naservíroval puk Rick Nash a čtyřiadvacetiletý forvard, jenž hraje svou druhou sezonu v NHL, překonal gólmana Jacoba Markstroma rychlým blafákem.
Poté už gól ze hry nepadl a hostující útočník Daniel Sedin se tak tisícovce nepřiblížil. V zápase měl tři střely na branku, ale neujala se ani jedna a švédský veterán tak dál zůstává na čísle 998 bodů v NHL. Český brankář Ondřej Pavelec byl znovu náhradníkem Henrika Lundqvista, jenž jistil Rangers 29 zásahy.

Carolina Hurricanes - Nashville Predators 4:3 po nájezdech
Vítězná série Predators čítající čtyři utkání skončila v neděli v Carolině, i tak však finalisté posledního Stanley Cupu berou aspoň bod za remízu v normální hrací době. Zápas rozhodl finský souboj v nájezdech: jedinými střelci, kteří v nich uspěli, byli Sebastian Aho a Teuvo Teravainen, již překonali krajana v nashvillské brance Juuse Sarose.
"Poslali jsme Finy na Fina. Sarose znají a to je vždycky nevýhoda, nebo výhoda," uvedl kouč Caroliny Bill Peters. "Ptal jsem se Aha: 'Máš ho přečteného?' A on řekl: 'Jo, to mám.' A Teravainen je ofenzivně senzační, za poslední rok strašně vyrostl. Řekl mi to samé."
Domácí Scott Darling chytil vedle 32 střel hostů i oba jejich nájezdy a postaral se o dvoubodový zisk pro Hurricanes. Ti se dostali do vedení už po necelých čtyřech minutách, kdy Josh Jorris zakončil mezi Sarosovy betony rychlou protiakci.
Ještě v první třetině odpověděl po krásném individuálním průniku Viktor Arvidsson. I druhá část skončila po gólech Mattiase Ekholma a Victora Raska nerozhodně a stejně tak tomu bylo i s třetím dějstvím, v němž využil přesilovku Justin Williams, aby v čase 51:15 srovnal stav Craig Smith.
Saros si v brance Nashvillu připsal 33 zákroků, avšak v nájezdech ho předčil kolega Darling.