Aho poslal Carolinu do druhého kola

Postup do 2. kola play off slaví Carolina Hurricanes, kteří vyhráli ve čtvrtečním utkání na ledě Nashville Predators 4:3 po prodloužení a v sérii dotáhli do úspěšného konce 4:2 na zápasy. Asistencí k tomu pomohl český útočník Martin Nečas a celek z Raleighu vyzve v dalším souboji Discover Centrální divize obhájce Stanley Cupu Tampa Bay Lightning.

Konec sezony odmítli Montreal Canadiens, kteří stejným výsledkem uspěli na hřišti Toronto Maple Leafs a snížili na 2:3 na utkání. Hosté sice ztratili tříbrankové vedení, ale návrat do Bell Centre zařídil útočník Suzuki.
Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 3:4 prodl. (stav série: 3:2)
Canadiens se podruhé v sérii radovali na ledě Maple Leafs ve Scotiabank Areně a nedovolili Torontu čtvrtou výhrou v řadě dovršit postup. Winnipeg Jets si tak na svého soupeře ve Scotia Severní divizi pro 2. kole play off budou muset ještě počkat.
Montreal se dočkal úvodní branky v čase 5:13, kdy se po forčekingu Coreyho Perryho dostal k puku Joel Armia a střelou z pozice mezi kruhy zamířil do levého horního rohu branky Jacka Campbella. Pro sedmadvacetiletého Fina to byla první branka v letošním play off a ještě před polovinou první třetiny přidal z dorážky další.

Perryho jubilejní 100. bod v play off

Ve 25. minutě se Canadiens radovali už z tříbrankového náskoku. Obránce Rasmuse Sandina, jehož ztráta po Perryho ataku byla u zrodu už úvodní trefy branky, obral o puk za brankou Jesperi Kotkaniemi, vyjel před Campbella a skóroval.
Za 100 sekund zavelel ke stíhací jízdě první brankou v sérii Zach Hyman. Dotlačil puk za brankovou čáru po nahození Mitchella Marnera z rohu, když Carey Price ležel mimo brankoviště, v kterém se jej snažili marně zastoupit Jeff Petry i Shea Weber.
O vyrovnání se svými prvním trefami v letošních bojích o Stanley Cup postaral obránce Jake Muzzin. Nejdříve zamířil od modré čáry přes clonu před Pricem přesně k pravé tyči. V čase 51:54 si při ofenzivním výpadu vyměnil puk s Alexem Galchenyukem a usměrnil jej mezi Campbellovy betony.
"Oni po nás od začátku zápasu šli a my jsme na to nebyli připravení. Potom jsme se z toho zvedli, ale nestačilo to," uvedl Muzzin.
Po 59 sekundách nastavení Galchenyukovu přihrávku z otočky od pravého mantinelu na modrou čáru vystihl Cole Caufield a únik dvou na gólmana Campbella zakončil Suzuki.
"Někdy jsou tyto úniky dvou na brankáře trošku těžší, když se váhá se střelou. Ale my jsme to udělali sebevědomě. Myslím, že jsme oba měli možnost to zakončit, ale po skvělé přihrávce jsem byl ten šťastný střelec já," radoval se Suzuki.
Šestý zápas se hraje v noci ze soboty na neděli v 1:30 SELČ v Montrealu. Do Bell Centre může zavítat 2500 příznivců a bude to vůbec první zápas v Kanadě s diváky od 11. března 2000.
"Fanoušci si zaslouží tento důležitý zápas. Bude to úžasné a nemůžu se dočkat, až se konečně přestavíme před našimi příznivci. Čekali jsme na to celý rok a teď je to tady," prohlásil útočník Canadiens Phillip Danault.

Suzukiho vítězná trefa v prodloužení

Nashville Predators - Carolina Hurricanes 3:4 po prodl. (konečný stav série: 2:4)
Nashville sice v utkání vedl už 3:1, ale Hurricanes dokázali odpovědět a v čase 61:06 rozhodl svým druhým gólem v utkání Sebastian Aho. Do nastavení dospěl boj těchto soků počtvrté za sebou a po dvou porážkách ve druhém prodloužení se radovala podruhé v řadě Carolina.
"Od třetí třetiny to byl z naší strany neuvěřitelný výkon celého týmu. Ukázali jsme, že nic nevzdáváme. Věřili jsme, že jsme pořád ve hře, i když jsme prohrávali," řekl Aho.
Poprvé se Predators ujali vedení po 104 sekundách hry, kdy přihrávku Erika Hauly usměrnil před brankovištěm za Alexe Nedeljkovice Nick Cousins. V 5. minutě odpověděl Brock McGinn, který objel branku a překonal Juuseho Sarose.
Asistenci si připsal Nečas, který si polepšil na pět bodů za dvě branky a tři nahrávky ze šesti utkání v sérii. V posledních třech duelech má bilanci 2+2.
Po 73 sekundách druhé části vrátil náskok Nashvillu Mikael Granlund, který si šikovně zpracoval sám před Nedeljkovicem bekhendovou přihrávku Ryana Ellise. Ve 28. minutě v přesilové hře pěti proti třem našel Roman Josi před brankou volného Ryana Johansena a domácí vedli o dvě branky.
V čase 33:34 při vyloučení Matta Benninga zahájil obrat tečí střely Dougieho Hamiltona Aho. V 54. minutě si najel před branku na přihrávku Jaccoba Slavina Hamilton a zařídil další drama v nastavení.
Na rozdíl od minulých dvou duelů v Bridgestone Areně bylo ale v prodloužení rychle hotovo. Slavinův pokus od levého mantinelu tečoval před Sarosem Aho a svým pátým gólem v sérii rozjel oslavy Hurricanes.
"Myslím si, že jsme předvedli výkon, který nám dával šanci na vítězství, ale nestačilo to a musíme pogratulovat Carolině. Jsem na kluky pyšný. Dokázali jsme se zvednout z nepodařeného začátku sezony i v této sérii. Soupeř byl ale opravdu dobrý," prohlásil Granlund.