Domingue and Ingram Goalies Split

Play off odstartovalo a my v něm každý den přinášíme rubriku Hity dne, která shrne pět zajímavostí před dalšími zápasy. Projděte si ty dnešní.

Ekblad se vrátil ve formě
Pro nejlepší tým základní části to byla kruciální otázka. V jaké fazoně se do sestavy celku Florida Panthers vrátí obránce Aaron Ekblad? Po dvou utkáních série s Washington Capitals se zdá, že všechny strachy byly neopodstatněné. Rodák z kanadského Windsoru dal ve druhém mači jeden z rozhodujících gólů, svůj ice-time bez problémů šponuje ke dvaceti minutám.
"Válí parádně," pochvaloval si kouč Andrew Brunette před sobotním mačem číslo tři. "Čím víc toho odehraje, tím víc se do toho dostává. Jeho výkon ještě půjde nahoru."
Ekblad byl mimo hru od půlky března, kdy ho začala trápit zraněná noha. Panthers jej za stavu 1:1 na zápasy potřebují v plné parádě, své schopnosti zřetelně projevil už v základní části: S 57 body (15+42) si vytvořil kariérní maximum. Hraje se v sobotu od 19:00 SELČ (vysílá Nova Sport 1)
Coloradské opory se činí
Pokud chcete v play off uhrát něco velkého, nejobávanější kanony nesmí mlčet. A přesně tím se zjevně řídí i v Colorado Avalanche, kteří půjdou do sobotního třetího duelu na ledě Nashville Predators za nadějného vedení 2:0 na utkání. Za povzbudivým skóre jsou právě nejobletovanější denverské celebrity.

Když Nathan MacKinnon vstřelil ve druhé partii gól na 1:0, byl to už jeho 73. bod z 52 odehraných střetnutí nadstavby. A vítěznou branku v prodloužení téže bitvy si připsal bek Cale Makar, který ve čtvrtek předčil všechny na ledě součtem jedenácti střel na branku.
"Největším úkolem pro sobotní zápas (od 22:30 SELČ) je, abychom v něm hráli tak, jak jsme vystupovali v dosavadních střetnutích," tvrdil kouč Jared Bednar.
Jak Nashville zvládne brankářský problém?
V té samé sérii se Predators potýkají s nevídanou gólmanskou kalamitou. Nejdříve se ve spodní polovině těla zranil Juuse Saros, pak to příliš nevyšlo jeho náhradníkovi Davidu Rittichovi - v prvním duelu série s Coloradem pustil jen během zahajovací třetiny pět gólů. Takže šel senzačně do akce až brankář číslo tři. A třebaže Connor Ingram zatím Predators nepřinesl ani vítězství, už zazářil.
V prvním mači lapil čtyřiadvacet z pětadvaceti coloradských pokusů. Ve druhém mu spočítali dokonce 39 úspěšných zákroků, po zápase jej chválili i hráči Avalanche.
Už před druhým duelem se spekulovalo, že by se Saros mohl stihnout vrátit do hry. Zatím to tak příliš nevypadá. Místo toho se rýsuje nečekaný příběh - vadnoucí šance týmu z města country má spasit právě pětadvacetiletý Kanaďan ze Saskatoonu. Budou ho MacKinnon a spol. v sobotu zase chválit, nebo spíš proklínat?
A jak to s gólmany vyřeší Penguins?
Aby to nevypadalo, že jsou v tom Predators sami - s brankářským rébusem si musí poradit i v Pittsburgh Penguins. Hrdý klub z Pensylvánie je na tom svým způsobem ještě mnohem hůř. Jejich plánovaná jednička Tristan Jarry zůstává na marodce už od konce základní části, teď se do péče bílých plášťů dostal i náhradník Casey DeSmith. Třicetiletý Američan se zranil v průběhu prvního duelu proti New York Rangers, s bolavým svalem musel dokonce na operaci. Sezona pro něj skončila.

Domingue fantasticky zasáhl vlastní hokejkou

Pokud by se vyhlašoval smolař roku, měl by obstojné šance. Vždyť obdobně pro něj dopadl už závěr minulého ročníku, kdy se zranil při tréninku. Psychicky jej to tehdy zlomilo, zoufal si, že už si pech snad vybral na dlouho dopředu. Bohužel nevybral, po roce se na hokej zase dívá jen v televizi. A jeho místo v brankovišti za stavu 1:1 na zápasy rázem patří dosavadní pittsburské trojce Louisi Domingueovi. Ten třetí se hraje v neděli od 1:00 SELČ, vysílá Nova Sport 1.
V bitvách Flames a Stars je horko
Pamatujete si na potyčku Rasmuse Anderssona s Johnem Klingbergem z prvního mače mezi Calgary Flames a Dallas Stars? Pamatujete si Klingbergovu výhrůžku, že po Anderssonovi se spoluhráči půjdou? Burcování Matthewa Tkachuka, že Flames se o sebe dokážou postarat? A větu calgarského kouče Darryla Suttera, že tahle rozmíška už nebude mít v sérii žádné pokračování?
Tohle všechno se ve druhém utkání série posunulo zase o trochu dál. Tkachuk se s Klingbergem poškorpil hned při prvním střídání, rozhodčí jen za prvních deset minut hry rozdali dvanáct trestných minut. Bylo horko!
Přetahovaná mezi Calgary a Dallasem je pěkně dramatická, ve třetím pokračování (hraje se v neděli od 3:30 SELČ) se opět rozjede za vyrovnaného stavu 1:1. Ale říz má zjevně i z jiného důvodu - vsaďte se, že to bude znovu pěkná divočina. Ať už Sutter prve říkal cokoliv.