SWE_SVK_2

Překvapení se nekonalo, slovenská juniorská reprezentace ve čtvrtfinále nestačila na Švédsko a na mistrovství světa do 20 let končí. Favorit kontroloval zápas od začátku, po první třetině vedl 3:0 a nakonec dokráčel k pohodové výhře 8:3.

Svěřenci trenéra Ernesta Bokroše tak z turnaje v Kanadě odlétají s jedinou výhrou z pěti utkání. Ve skupině podlehli Kanadě, USA i Rusku a účast v elitní skupině na příštím šampionátu i postup do nynějšího čtvrtfinále si zajistili vítězstvím nad Lotyšskem.
V zápase se Švédy se však naděje na opakování senzační medaile z roku 2015, kdy slovenští junioři přivezli ze zámoří bronz, rychle rozplynula. Už v čase 1:08 využil první přesilovku Joel Eriksson Ek, jenž tři minuty před koncem svou druhou trefou v zápase pečetil na konečných 8:3. Dva góly dal i další švédský střelec Tim Soderlund, Rasmus Asplund si připsal čtyři asistence.
Slováci vyslali v první třetině na švédskou branku jen pět střel proti soupeřově 20 a skóre 0:3 tak plně odpovídalo vývoji. Bokrošův celek začal být nebezpečnější až po polovině utkání, kdy už prohrával o pět branek. Druhá desetiminutovka prostřední části byla z jejich pohledu nejlépe sehraná a odrazilo se to i na skóre: do přestávky se trefili Martin Bodák a Miroslav Struska a minutu a 53 sekund po ní navíc Adam Růžička snížil na 3:5, což už vypadalo nadějně.
Jenže 43 sekund poté Švédsko znovu odskočilo díky Soderlundovi a bylo rozhodnuto. O velké převaze Skandinávců svědčí celkový poměr střel 50:18. Slovenský brankář Adam Húska si připsal 42 zákroků.
Nejlepšími třemi hráči Slovenska na celém šampionátu byli po vyřazení jmenování Húska a obránci Erik Cernák a Martin Fehérváry.
Překvapení se nekonalo ani v prvním čtvrtfinále, ve kterém Rusové podle očekávání zdolali Dánsko 4:0 a ve čtvrtečním semifinále vyzvou vítěze nočního duelu USA - Švýcarsko. Švédové se střetnou s úspěšnějším z utkání Kanada - Česko.
V zápase o udržení v elitní skupině zdolali Finové Lotyšsko těsně 2:1 a v sérii na dva vítězné vedou 1:0.